Sunday, February 28, 2016

Make up forever HD fondöten

Fondöten seçimi makyajda en önemli seçimlerden. Tüm yüze uygulanan ve ten makyajının temeli olan bu ürün doğru seçilmezse sonrasında yapılan makyaj da olması gerektiği gibi gözükmüyor ne yazıkki. Fondötensiz pırıl pırıl cilde sahip olanları konumuzun dışında tutuyorum tabii ama ben o şanslı azınlıkta değilim.
Cildimde geçmiş sivilcelerin bıraktığı kızarıklıklar ve yer yer yüzey yapısında bozulmalar var. Karma cildim her ürünle ne yazıkki anlaşamıyor. Yoğun nemlendirici fondötenler sivilce yaparken, kurutanlar da pul pul yapabiliyorlar. Özel günlerde MAC prolong wear fondöteni severek kullanıyorum ama o da yoğun yapısı yüzünden cildimi aşırı yoruyor gibi geliyordu.
Makeup forever HD ile de günlük fondöten arayışım sırasında karşılaştım. Şu an ise bitirmiş durumdayım. Rengim N120 ve cildimin rengiyle bu kadar iyi bütünleşen bir fondöten olabileceğini tahmin etmezdim. Tonlarca uygun fiyatlı fondöten denedim ve hepsi bir şekilde cildimin rengiyle tam bütünleşmedi ama bu öyle değildi. 
Yapı olarak çok akışkan bir yapıya sahip. Cildin nemi üzerinde bir etkisini görmedim. Yani ne kuruttu ne de ekstra nemlendirdi. Yapısı çok ince olduğundan ciltte yorgunluk veya ağırlık hissi yaratmadı. Cildimde sivilce sorunu kesinlikle yaşatmadı. Tüm bu pozitif yönlerine karşın kapatıcılığı benim için hafif kaldı, sivilce kızarıklıklarımı tam olarak kapatamadı. Ayrıca, kalıcılığı da beklentimin altındaydı. Sabah sürdüğümde akşama doğru çene ve T bölgesinde fondötenden eser kalmıyordu.
Açıkçası tüm şişeyi severek bitirdim. Ancak defalarca aynı ürünü alacak bir aşk da yaşamadım. Kapatıcılığı ve kalıcılığı bir tık daha iyi olsaydı sanırım vazgeçmezdim.
Şu sıralar günlük kullanabileceğim bu ürün yerine geçecek bir ürün arıyorum. YSL touch eclat ilk adayım, umarım ondan da memnun kalırım.
Ürünü Sephora'lardan ya da Makyajtrendi.com'dan alabilirsiniz.
Sevgiler
ASUDE
@evremedusa

2 comments:

charmeuse said...

nice ;)
www.charmeuse.pl

Unknown said...

Dogru secim.zaten bir cok yerli yabanci tv yildizi ekran icin cok iyi kapatici ozelligi olan bu fontoteni kullaniyor.ama benim favorim kim &khole kardashian'in favorisi.Georgio Armani silk fondoten.