Monday, February 15, 2016

MAC Cleanse Off Oil

Makyaj çıkarıcı, her makyaj severin kuşkusuz en önemli malzemesidir. Çünkü makyaj tarzımız ne olursa olsun akşam vakti geldiğinde makyajla vedalaşma vakti gelip çattığında kimse fazladan 5 dakikasını yüz temizlemeye ayırmak istemez. Makyaj yeterince iyi çıkarılamadığında ise cilt problemlerinin baş göstermesi hiç de uzun sürmez. 
MAC cleanse off oil lie ilk tanıştığımda açıkcası fazla beklentim yoktu. Yıllar önce Dermalogica'nın benzer ürünü Precleanse'i denemiştim ve yağ yapısında oluşu hoşuma gitmemişti. Benim makyaj çıkarma ritüelinde en sevmediğim kısım rimel temizlemek oluyordu. Özellikle Benefit They are Real rimelimi çok seviyor ama çıkarma kısmından korkup her seferinde tereddütle kullanıyordum.  

Mac Cleanse Off oil adından da anlayabileceğiniz gibi makyaj temizleme yağı. Ancak yağ yapısında olmasına rağmen vıcık vıcık, cildi parıldatan bir yağ değil. Kuru yağ demek de doğru olmaz ama kesinlikle akışkan ve hafif bir formülü var. İki pompa ürünü temiz avucuma sıkıp avuçlarımı birbirlerine sürterek yağı hem ısıtıyor hem de inceltiyorum. Ardından vücut ısısına ulaşan yağı tüm yüzüme sürüp dairesel hareketlerle cildime yediriyorum. 
Özellikle rimel ve eyeliner bölgemde gözümü kapatarak defalarca ovalama hareketi yapıyorum, taa ki tüm rimelin kirpiklerimden çıktığını hissedene kadar. Bu aşamada yüzünüze baktığınız "Aman Allahım!" diyebilirsiniz çünkü tüm makyaj eriyip birbirine karışıp yüzünüzde anlamsızca duruyor olacak. Ama paniğe gerek yok:) Ellerimi biraz ıslatıp bu sefer de az miktarda su ile yüzüme masaja başlıyorum. Zaten bu aşamada yağ formu kayboluyor ve beyaz süt gibi bir emülsiyon oluşuyor. Yüzü su ile ovaladıkça da o tüm yağda çözünen makyaj akıp gidiyor.
Tek başına tüm rimeli, kalıcı rujları, fondöten ve pudrayı söküp atıyor. Sonrasında cildimdeki yağlı hissi ve tüm kalıntıları uzaklaştırmak için yüzümü yıkama jelimle yıkıyorum veeee işte mutlu son:) 
Anlatımımdan işlemin dakikalarca süren uzun bir işlem olduğunu düşünebilirsiniz ancak cidden aslında çok basit bir şekilde tüm makyajımı temizleyebilen tek ürün diyebilirim. Seyahat şişelerime de bu üründen alıyorum ve yolculukta da makyaj çıkarma işlemim konusunda içim rahat oluyor. Hem pamukla cildimi tahriş etmemiş oluyorum hem de gözlerimi mahvetmiyorum rimel çıkaracağım derken. 
Kısacası benim tüm makyaj çıkarıcılarımı hooop diye çöpe göndermeyi başarmış, parasının hakkını veren süper bir ürün. Alınız, aldırınız:)
online mağaza: www.maccosmetics.com.tr
Sevgiler
ASUDE
@evrmedusa

2 comments:

Unknown said...

Ben de bu urune endiseyle yaklasiyordum Asude'cim acaba sivilce yapar mi diye ama merak ettim bak simdi😍❤

Unknown said...

Makyaj cikarma konusunda benimki gibi cok hassas ciltlere bile en uygun tek urun var.benim kurtaricim:)tabiki bioderma pembe kapakli Su.