Saturday, February 6, 2016

Kiehl's Daily Reviving Concentrate

 Cilt bakımı söz konusu olduğunda kesinlikle kişiden kişiye büyük farklılıklar beklemek doğru olur. Ancak bazı konular hakkında fikir vermek açısından cilt bakımı postlarına da ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Yaklaşık 3 ayı aşkın bir süredir Kiehl's in cilt bakımı ürünlerinin en yeni üyesi Daily Reviving Concentrate'i kullanıyorum. Bu ürün, Kiehl's'in çok sevilen Midnight Recovery Concentrate'unun gündüz kullanıma uygun versiyonu olarak aileye katılmış. Bakalım içerik ve etki olarak nasıl bir ürün?

 Ürünün amacı cildi nemlendirmek, dış etkilere karşı korumak ve cilt bariyerini yenilemek. Yağ formundaki bu ürünü ilk deneme aşamasında korktuğumu söylemeliyim çünkü bu ürünün kardeşi Midnight Recovery Concentrate ile ne kadar istesem de anlaşamamıştım ve hep bir sivilce yapma problemi yaşatmıştı. O nedenle temkinle kullanmaya başladım.
Gündüz yüzümü yıkadıktan sonra sadece iki damla aldığım ürünü iki elimin arasında iyice ısıtıp incelttikten sonra tampon hareketlerle alnıma ve yanaklarıma uyguluyorum. 
Cildim karma olduğundan benim için bir ürünün en önemli özelliği yağlandırmaması ve hızlı emilmesi oluyor. Yağ yapısında olan bir ürün nasıl bu kadar hızlı emiliyor ve yağlandırmıyor anlamadım:)
Yakın zamanlarda doğal olmayan, aşırı koruyucu içeren, alerjen ürünleri cilt bakımı ve makyaj listemden çıkarma kararı aldım. Çünkü blogdan sonra sanki cildim daha alerjik ve kırılgan bir hal aldı. Bunda denediğim değişik ürünlerin yol açtığını düşündüm. O nedenle bu ürün elime ulaştığında da ilk baktığım içerik bilgisi olmuştu. Sizin de görebileceğiniz gibi ürünün içeriği neredeyse tamamen doğal yağlardan oluşuyor. Bu yüzden kullanırken içim de rahattı.
Ürünün çok hafif ama hoş bir kokusu da var, ancak uyguladıktan sonra kesinlikle kokusunu almıyorsunuz. Cildimde yağlanma ve sivilcelenme yapmadan elastikiyetinde artış sağladı. Tüm sorunlarımı tabii ki silmedi (bence bunu tek başına yapabilecek bir bakım ürünü yok) ama cildime kesinlikle iyi geldi.
Karma ve normal ciltlerin seveceği, kuru ciltlerin ise üstüne bir krem sürme ihtiyacı hissedeceğini düşündüğüm bu güzel ürünü Kiehl's mağazalarında ve online'da bulabilirsiniz.

Ürün fiyatı: 129tl

Sevgiler
ASUDE

4 comments:

ChocolateFashionCoffee said...

Never tried Kiehl's products, but really want to!

ChocolateFashionCoffee
ChocolateFashionCoffee Facebook Page 

the creation of beauty is art. said...

This looks so wonderful! Love awesome products like this.
the-creationofbeauty.blogspot.com

Bekleveer said...


I like your blog, its really dope.
Do you want to follow each other?
If you want, than follow me, and let me know in comments, so I can follow you back with pleasure.

We can follow each other on Instagram @andjela.dujovic, let me know in the comments so I can follow you back.

www.bekleveer.com
xoxo

Unknown said...

Benim de kuru, kupkuru cildimi geceleri Midnight Recovery yatistiriyor Asude'cim, bir ara ugrayip bunu da deneyecektim ki yazini okumam da iyi bir referana oldu :)
Cokca sevgiler❤