Sunday, February 21, 2016

Flormar Dazzling Eyeshadows


Flormar Eyechatcher serisinin çeşitli ürünlerini değerlendirmiştim. Seri ile gelen farları beğendiğimi o yazımda da belirtmiştim. Bazen bazı sınırlı üretim ürünler beklenenden iyi yada kötü çıkabiliyolar. Ben bu serinin farlarını flormar'ın bugüne kadar çıkardığı en başarılı farlar olarak görüyorum. Bendeki üç rengin üstüne ben de üç renk daha alarak seriyi neredeyse tamamladım:) Serinin tüm farlarının pigmentasyon ve kalıcılıklarını çok beğndim o yüzden tek tek yapılarını yazmayacağım. Şu an bu farlar 10.00tl gibi bir fiyattan satıldığı ve sınırlı üretim oldukları için online mağazadan almak isteyenler için swatchlarını ve ayrıntılı fotoğraflarını ekliyorum.

Soldan sağa sırasıyla; 01-slow motion, 02-close-up, 04-boom shot, 05-Action, 06-she is the star, 07-drama queen
01-Slow motion: Flormarın gönderdiği paket ile gelen bu renk inci beyazlığında ve göz pınarı aydınlatmada abartıya kaçmak istediğinizde kullanmak isteyeceğiniz bembeyaz ve ışıl ışıl bir far.
02-Close-up: Kahverengi bir baza duo-chrome yani yanar dönerli ışıltılar ekleyerek çok hoş bir renk elde etmişler. Göz kapağında tek başına kullanıldığında da çok sevdiğim bir far oldu. Çoğu kahvede yaşadığım kirli görüntü bu farda yok. Tam bir joker renk!
04-Boom shot: Yine tam olarak tanımlayamadığım ama yukarıda gördüğünüze yakın olan dumanlı mor renginin içerisinde yine yanar dönerli lila rengin işlendiği harika bir mor. Tek başına kullanıma pek uygun olmasa da gölgeleme işleminde renkli makyaj severlerin bayılacağı bir far.
05- Action: Boom shot'ı fazla mor bulanlar için morluğu daha azaltılmış, kahve rengiliği daha baskın olan ancak yine içerisinde lila yansımaları olan yine çok çok beğendiğim bir far. Dumanlı göz makyajında kahvelerle beraber süper duracağını düşündüğüm bu renk de bence kaçırılmamalı dediklerimden.
06- She is the star: Slow motion'ı fazla beyaz bulursanız bu far aydınlatma işi için biçilmiş kaftan. Bej-altın rengi karışımı bu far hem göz pınarı aydınlatmada hem de göz kapağının hepsine uygulamada başarılı ve yine sedefli bir far.
07-Drama Queen: Lacivert farları kahverengi gözlere çok yakıştırırım. Ancak doğru bir lacivert bulmak zor olabiliyor çünkü iddialı bir renk ve fazla kaçarsa çirkin gözükebiliyor. Kabında koyu lacivert durmasında karşın içerisinde diğer koyu renk farlarda olan lila parıltılar olduğundan göz kapağında daha iddiasız duruyor. Yine renginin daha fümeye dönük olması renginin iddiasını kıran bir faktör.

Serinin aldığım ve hediye gelen tüm farlarını sevdim. Koyu renk farların hepsinde lila yansımalar var ve bence bu renklere aşırı yakışmış bu duo-chrome yapı. Farlar yumuşacıklar ve hem fırçayla hem de parmakla uygulamaya uygun yapıdalar. Ambalajları süper şık olmasa da 10tl'ye kesinlikle alınabilecek farlar. Ben kaçırmadan tüm istediğim renklerini aldığım için çok mutluyum. Umarım merak edenlerin işine yarayan bir post olur!
Sevgiler
ASUDE
@evrmedusa

1 comment:

the creation of beauty is art. said...

These look super pretty! I love all of the pretty shades!
the-creationofbeauty.blogspot.com