Thursday, January 21, 2016

Urban Decay x Gwen Stefani Palet

Merhaba! Urban Decay yılbaşından önce Gwen Stefani ile muhteşem bir işbirliği yaptı. Görür görmez almalıyım dediğim bu paletin ülkemize gelip gelmeyeceği konusunda bir fikrim olmadığından instagram üzerinden "@orjinaliburda"dan sipariş verdim. Ürün hızlı bir şekilde elime ulaştı ve alışverişten memnun kaldım. Sonrasında bu palet Sephora Türkiye raflarında da yerini aldı. Paletin türkiye fiyatı 220tl. Ben de instagramdan 200tl'ye almıştım:) İyi ki de almışım. Lafı uzatmadan paletin incelemesine geçiyorum. 

Palet ağırlıklı olarak günlük makyaja uygun tonlardan oluşuyor. Alt sıradaki mavi dışındaki tüm renkler doğal makyajın olmazsa olmazı renkler. Bu açıdan bakıldığında Gwen'in hayranı olup olmamanızdan bağımsız olarak çoğu kişiye hitap edebilecek bir palet. Ambalaj kalitesi her zamanki gibi müthiş. Çok şık altın detayları olan, sağlam bir paketlemesi var. 
En üst sırada baz olarak ya da tek başına tüm göz kapağına uygulayabileceğiniz krem-inci renginde ışıltılı ve sedefli farlar mevcut. 
Alttan üste sırasıyla Blonde, Bathwater, Skimp ve Steady (İlk sıradaki farlar) 
Alttan üste sırasıyla; Baby, Anaheim, Stark, Zone (ikinci sıradaki farlar)
İkinci sırada farların tonları daha koyulaşarak kahve tonlarına doğru yönelmiş. İlk iki sırayı kullanarak müthiş doğal göz makyajı yapılabilir. Farların yapıları yumuşak ve pigmentasyonları yüksek. Simli olan farlarda tozutma problemi daha fazla ama sedefli ve mat renklerde de tozutma olayı var. Ancak uygulamayı zorlayacak kadar fazla olduğunu düşünmüyorum.
Alttan üste sırasıyla; Pop, Harajuku, Danger, 1987 (En alt sıradaki farlar).
Renkli farların hepsi alt sıraya toplanmış. Pembe çok uçuk tonlu güzel bir toz pembesi bu yüzden tek başına da göz kapağına güzel bir aydınlık veriyor. Mavinin tonu benim çok çok sevdiğim bir ton ve yapısı da müthiş ancak çoğu kişi için renk olarak kullanışlı olduğu söylenemez. 1987 benim sevdiğim antik bir sarı içerisinde hafif zeytinyağı rengi barındırıyor. Her yerde bulunan altın sarısı olmadığına sevindim.
Paletin koyu renkleri ise alttan üste doğru sırasıyla; Punk, Serious, Blackout. Blackout zaten Urban Decay'in tekli farları arasında olan mat siyah farı. Yapısı ve pigmentasyonu çok iyi. Serious rengi palette en az ilgimi çeken renk olmasına rağmen gerçekten de beni şaşırtan zor bulunan hoş bir renk. En alttaki Punk ise kahverengilik içeren bir bordo.

Açıkçası bu renkleri seviyorsanız bu paleti kaçırmayın derim. Gerçi bin tane aynı tonlarda farınız varsa yine de elinizdekileri değerlendirmeden alışveriş yapmak da iyi birşey değil. Şimdilerde alışverişi minimuma indirdim. Çünkü almanın bir sonu yok ve bu tüketim çılgınlığı beni rahatsız etmeye başladı. Bu nedenle elinizdeki ürünler ihtiyacınızı karşılamıyorsa birşeyler almak daha mantıklı hem de kendinizi sadeleştikçe daha iyi hissedeceksiniz:) Ben elimdeki ürünleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğim ama yeni ürün alışverişine uzun bir süre için ara verdim. Sizler bu tüketim çılgınlığı ile ilgili ne düşünüyorsunuz? 

Sevgiler
Asude
@evremedusa

1 comment:

Unknown said...

Renkler şahane Asude'cim, güle güle kullan :)
Sevgiler! :*