Saturday, December 5, 2015

Flormar Eye Catcher Koleksiyonu

Flormar hız kesmeden koleksiyon çıkarmaya devam ediyor. Çoğunlukla mevsimin renkleri ve ihtiyaçlarına göre şekillenen koleksiyonlara bir yenisi daha eklendi; "Eye catcher". Seri çıkalı sanırım 2 aya yakın bir süre oldu ama ben ürünleri yeni deneyimlediğim için yorumlar şimdi geliyor. Bakalım eye catcher tüm bakışları üstümüze çekebilecek mi? 

Hi everyone, today I'll be showing Flormar's latest collection Eyecatcher! There are lots of new products which I'm really excited to share with you. You can see all pics and swatches below. Feel free to google translate the page if you need further info. To summarize my thoughts on this line, 1-I really loved the formula, pigmentation and longevity of eyeshadows, 2- Matte lip glosses are not quite unique and user friendly as I expected, I'm not sure they worth the price. 3- Eyebrow set is cool, it has so many different shade options and the packaging plus product quality is great. 4- The lash primer is a useful tool for the ones like me but the curling mascara is not the best mascara I've tried. It didn't work out for me!
Yorumlarıma tekli farlarla başlamak istiyorum. Eye Catcher Dazzling Eyeshadow ismini verdikleri bu farların şüphesiz en ilgi çekici tarafları üzerlerindeki piyedepul desen. Gerçekten de şık durduğunu düşündüğüm bir detay. Buna karşın ambalaj kalitesi ne yazıkki çıtayı yükseltmiyor. Eski serilerden ne daha iyi ne daha kötü. 
Flormarda ambalajla ilgili en sevdiğim özellik, ürünlerin üretim tarihlerinin ve son kullanma tarihlerinin hem karton ambalajda hem de ürünün altında basılı olması. Bu sayede büyük bir karmaşanın önüne geçmiş oluyorlar. Plastik kalitesi de biraz artsa bence fiyat/performans dengesi çok iyi olacak.
Eyecatcher Dazzling Eyeshadow 001 Slow Motion: İnci beyazlığında ve yine gümüşümsü yansımalar içeren bir far. Pigmentasyonu gayet başarılı. Yapısı biraz sert gibi dursa da bu özelliği ürüne dökülmeme gibi artı bir yön kazandırmış. Göz pınarı aydınlatmada oldukça başarılı ve kalıcı.
Eyecatcher Dazzling Eyeshadow 004 Boom Shot: Çok hoş bir mor-mürdüm arası bir renk. İçerisinde grimsi yansımalar var. Aynı zamanda ince simler de içeriyor. Yine kalıcılığı, pigmentasyonu ve uygulama kolaylığı ile sınıfı geçen bir far.
Eyecatcher Dazzling Eyeshadow 007 Drama Queen: Lacivertin göz makyajına en yakıştırdığım tonuna sahip bu farı da serinin diğer iki farı gibi sevdim. Kahverengi gözlerde çok hoş durduğuna inandığım bu ton bir farı uygun fiyatlı bir markada bulmak sevindirici.
Farların swatchları bu şekilde. Flormar bu farlar için fiyatı 24.90tl olarak belirlemiş. Bence indirimsiz fiyatı biraz yüksek. Koleksiyon ürünlerinin indirime gireceğini düşündüğüm için daha ucuza alma şansınız olursa, kalite olarak beğendiğim bir far serisi olduğunu belirteyim.
Extreme Color Lip Matte, beklentimi yüksek tuttuğum bir seriydi. Bu sıralar dikkat ettiyseniz herkes bir mat likit ruj arayışında. İndirim sezonlarında dudak grubu ürünlerde en çok talan edilen raflar da bu raflar oluyor haliyle. Ne yazıkki Flormar bu seride istediğim/beklediğim başarıyı elde edememiş. 
Mor olan 01 numara Protagonist renk olarak tam kışlık süper bir renk. Gelin görün ki uygulama kısmında ne yaparsam yapayım eşit bir sürüm, opasite ve netlik elde edemedim. Dudak köşelerimde yoğun, yer yer silik ve çirkin bir görüntü oluştu. Bendeki bozuk olabilir mi diye düşündüm ama henüz Ağustosta üretilmiş olduğundan o ihtimali de es geçersek ne yazıkki bu ürünü hiiç sevmedim.
Yakından çok kötü durduğu için uzaktan rengi göstermek istedim. Renk olarak süper olmasına karşın yapısı beni üzdü.
Elimdeki ikinci renk 05 numara Red Carpet. Moru kadar sürümü zorlamıyor. Eşit dağıtılabiliyor ve uygulaması nisbeten daha kolay. Yapı olarak da ağırlık hissi vermeyen, aşırı kurutmayan bir likit ruj. Yoğun uygulanmış halini kendime çok yakıştıramasam da hafif uygulayıp dağıtarak soğuktan kızarmış efekti vermek için kullanmayı düşünüyorum.
Extreme Color Lip Matte'lerin fiyatı 19,90tl. Şu an indirimde %50 indirimle 9.90tl'ye geliyor. Diğer renkleri denemedim ancak bendeki iki rengi de sevemedim. Diğer markalarda aynı fiyatlara daha başarılı formülasyonlar mevcutken tercih sizin...
First in Lash Primer: Maskara bazını Flormar daha önce Color Madness koleksiyonunda çıkarmıştı ve o zaman da çok sevmiştim. Hem formülasyon hem de fırça olarak ürününün o koleksiyonda çıkan ile aynı olduğu kanısındayım. O zamanlar bu ürünün sürekli ürünler arasına girmesini dilemiştim ama sanırım arada koleksiyonlarla çıktıkça edinebileceğimiz bir ürün olarak kalacak. Maskara öncesi uyguladığınızda kirpiklere yapışıyor ve maskara uyguladığınızda daha kalın telli kirpiklere kavuşmanızı sağlıyor. Fiyatı 19.90tl.
Beyond Curling Mascara: Flormarın bu tarz firçaya sahip başka bir rimelini de denediğimi hatılıyorum. Kıl fırçası ve değişik, iki bombeli tasarımı ile benim kirpiklerim anlaşamadı. Siyahlığı güzel ama çıkartırken o kadar çok boya aktı ki sil sil bitmedi. Kısacası bu maskarayı sevemedim. Keşke plastik fırçalı daha yoğun bir maskara çıkarsalar... Fiyatı 29,90tl.
Eyebrow Design Kit: Bende 03 Medium ve 04 Dark renkleri olan bu kaş kitlerinin bir tarafı kaş farı diğer tarafı ise kaşları sabitlemek için wax yapıda bir kısımdan oluşur. Altındaki küçük çekmeceden mini bir cımbız ve açılı fırça/kaş fırçası ikilisi çıkıyor. Ambalajı gayet sağlam ve kaliteli duruyor. İçerisinde minik bir de ayna var. Açılı fırça ile uygulama yapılabiliyor ardından da kaç fırçasıyla dağıtmak kolay oluyor. Bana 03 rengi uygdu. Far kısmı yumuşacık hafif tozutuyor ama kolayca uygulanabiliyor. Wax kısmı ise yapı olarak biraz yağlı geldi ve çok sevemedim. Ama gerek ambalajı, gerekse toz kısmı başarılı bir ürün olmuş. Fiyatı 21,90tl.
Flormar Eyecatcher koleksiyonunda en sevdiğim ürün kesinlikle farlar oldu. Yapıları ve kalıcılıkları bence gayet güzel. Kaş farları da renk skalasının geniş olması ve ambalajıyla ilgimi çekti. Rimel ve dudak ürünleri ise beni hayal kırıklığına uğrattı. Umarım Flormar daha nice koleksiyonlar çıkarır ve biz de inceleriz çünkü her koleksiyon yeni bir heyecan demek. Her firmada olduğu gibi iyii ve kötü ürünler ortaya çıkıyor. Siz bu ürünleri denediniz mi? Benimle paylaşın!
Sevgiler
ASUDE
instagram, snapchat, twitter: @evremedusa

2 comments:

Anonymous said...

Flormar bazı ürünleri konusunda kendini geliştirmesi gereken bir firma olmasına rağmen güzel bir ivme yakaladı diye düşünüyorum. Sanki Kiko Cosmetics i takip ediyor(?)
Beyaz Detaylar Blog

ChocolateFashionCoffee said...

Really want to try out the lips products!

ChocolateFashionCoffee
ChocolateFashionCoffee Facebook Page