Saturday, November 28, 2015

Tarte Amazonian Clay Blush: Blissful

Tarte allıkları ilk gördüğümden beri aklımdaydılar ancak marka Türkiye'de olmadığı için uzaktan bakmakla yetiniyordum. Taa ki geçen sene doktora hocamın yaptığı bir süpriz ile kendisine kavuştum. Önce bir ürünü çok merak edersiniz sonrasında da elde edince bir anda aaaa bu muymuş dersin ya işte bende de aynı durum söz konusu oldu.
İlk gün kullanmaya kıyamadım. İçini açıp ay bir swatchlayayım dediğimde ise allığın taş gibi yapısı ve parmağıma sıfır pigment vermesi ile küçük çapta bir şok yaşadım. Bir süre o şok yüzünden elim gitmedi bu allığa. Sonra çeşitli fırçalarla denemeye başladım. Kesinlikle yumuşak fırçalara göre bir allık değil. Ama bir süre sonra fark ettim kiii, yoğun kıllı fırçalarla uyguladığımda o müthiş mercan rengini çok doğal bir şekilde yüzüme veriyor. 
Çıplak ten üzerine neredeyse hiç sürmedim ama fondöten ve bb krem üstünde kalıcılığı da gayet iyi. İlk önce isteyip sonradan nefret edip sonradan yeniden aşk yaşadım kendisiyle. Açıkçası bu renk mat bir allık için yaşadığım zahmetlere değdiğini düşünüyorum. Beyaz tenliyseniz ve bu tonlarda kalıcı bir allık istiyorsanız ve de yurtdışı alışveriş şansınız varsa Tarte allıkları listeye eklemenizi öneririm. 
Nasıl parmağa taş gibi gelen bilekte swacthlanamayan bir ürün yüzde bu kadar güzel durur bir türlü anlayamıyorum. Eğer ABD'de standda tester üründen bakacak olsaydım kesinlikle bu ürünü daha tester aşamasında elerdim. Ancak böyle hediye edilip kullanınca çok sevdiğim bir ürün oldu. 
Sizin de böyle hisler yaşadığınız ürünleriniz oldu mu? Varsa hagileri?
Sevgiler
ASUDE
instagram, snapchat, twitter: @evremedusa

No comments: