Friday, November 13, 2015

Pure Beauty Mutli-function BB cream Bulgarian Rose

BB krem akımında hangimiz bir dünya BB kremi evimize taşımadık ki? BB kremler o kadar çok tutuldu ki; BB'leri CC'ler ve DD'ler takip etmekte gecikmedi. Peki BB krem aslında neydi? Beauty Balm'lar hem nemlendiren hem renk eşitleyen, fazla kapatıcı olmayan cilt kremleridir. Bakalım Pure Beauty BB krem benim cildimde nasıl durdu? 

Yoğun kremsi bir kokuya sahip olan bu BB, yapı olarak baya kalın ancak kapatıcılık olarak o kadar da yoğun değil. Cilde ilk sürdüğünüzde baya beyazımsı-grimsi duruyor, sanırım bu içerdiği yüksek güneş koruma faktörüyle ilişkili bir durum. Bir süre sonra o beyazlık geçiyor ama yine de buğday tenlilere göre bir ürün değil, daha çok açık tenlilerin kullanabileceği bir renkte. Bitiş olarak ne mat ne de nemli bir görünüm bırakıyor. Ufak tefek renk eşitsizliklerini ve kırmızılıkları kapatıyor ancak çene bölgemdeki sivilceleri çok da kapatmayı başaramıyor.
Günlük kullanımda ağırlık yapmaması, sivilcelenmeye sebep olmaması güzel bir özellik. Ancak kalıcılığı ne yazıkki çok uzun olmuyor. Özellikle ben gün içinde maske takıp çıkardığım için de kalıcılığı düşüyor olabilir. 
Bu tarz ürünlerde kişinin beklentisi çok önemlidir; mesela ben daha yoğun kapatıcı ama kıvam olarak daha akışkan ürünleri seviyorum. Bu yüzden işte bu! dediğim bir BB krem piyasada bulamadım, genelde fondöten tercih ediyorum. Ama hafif renk düzensizliğim gitsin, SPF'si olsun, kremsi yapısı olsun, nemlendirsin isterseniz bu kremi sevebilirsiniz. 
Bu da telefonumla çektiğim filtresiz uygulama fotoğrafları. 
Bloğa düzenli post girebilmek için biraz fotoğrafçılık yönümden fire vermem gerekiyor; ama fikir oluşturmak için yeterli diye düşünüyorum:)
Kremi nerede bulursunuz?: Watsons mağazalarında!
Sevgiler
Asude
instagram, snapchat, twitter: @evremedusa

1 comment:

sevda s. said...

Ben BB kremleri kendi cildim gibi ama daha sağlıklı bir görünüm verdiği için seviyorum. Bence güzel durmuş :)