Saturday, October 31, 2015

Rimmel Scandaleyes Eyeliner Black&Nude

Yazmamak için bahaneler üretmek kolaydı. Vaktim yok, ışık az, içimden gelmiyor vs. Ancak baktım ki bu rutini kırmam gerekiyor; akşam da olsa, flaşlı fotoğraflarla da olsa daha sık bloğa yazı yazmak istiyorum. Hal böyle olunca ilk konuğum geçen ay aldığım Scandaleyes kalemler oldu. Rimmel markası Watsons'larda satılan ünlü bir İngiliz drugstore markası.
Watsons sık sık bu markada indirimler yapıyor. Bu kalemleri 1 alana 1 hediye kampanyasından almıştım. Kalemlerin normal fiyatları 15tl gibi birşeydi, ikisini 15'e alınca baya uyguna geldi. 
Özellikle nude yani ten rengi kalemi çok övülüyordu, Türkiye'ye ilk geldiğinde aylarca stokları hızla tükendi. Şimdi ise heryerde görüyorum. Nude olanı göz içine uyguladığınızda daha aydınlık ve sanki daha canlı bakan gözleriniz oluyor. Göz içindeki kalıcılığı çok çok iyi. Sürümü yumuşacık. 
Siyah olanı da aynen nude olan gibi yumuşacık. Renk siyah olunca bu bazen dezavantaj olabiliyor. Sürdükten sonra kenarlarını illa bir fırça ile dağıtıyorum. Rengi ise simsiyah! Bir kez sabitlendi mi göz kapağımın üstünde hiçbiryere kımıldamıyor. Aynı şey göz içimde geçerli değil ne yazıkki. Benim göz içimde yaklaşık 2-3 saat sonra akma yaptı. Göz içimde akmayan bir kaleme henüz rastlamadım, varsa bildiğiniz nooolur yazın:)
Fikir vermesi açısından uygulama fotoğrafı da ekliyorum. Dediğim gibi bloğu boşlamamak adına ne ışıkta olursa olsun fotoğraf çekmeye çalışacağım. Bu yüzden makyajsızlığıma vs.'e takılmayın efendim, konumuz kalemler:)
Fiyat/performans açısından gayet makul olan Rimmel Scandaleyes kalemler benden geçer not aldı. Eğer siyah rengi de göz içimde zamk gibi dursaydı kesinlikle stok yapardım ama olmadı:) Blog yazılarımı videolarla desteklemek için snapchat ile de sohbet tadında değerlendirme yapacağım. Kullanıcı adım; evremedusa
Beklerim!
Sevgiler
Asude

1 comment:

goncaninguncesi said...

Göz kalemi kullanmayı hiç sevmiyorum ben Asudoşum, ama bunlara heveslendim.Özelikle nude olana ^^