Wednesday, October 14, 2015

Carrot Care Saç Bakım Ürünleri

Merhaba, saç bakımı konusunda da yeniliklere kapım açık. En son denediğim seri Carrot Care ürünlerini hep beraber inceleyim mi?
Saç kremi ve şampuan markası olan Carrot Care, geçtiğimiz aylarda sosyal medyada hızlı bir yükseliş yakaladı. O dönemde bana da ürün göndermek istediler, ben de ürünleri bu süreç içerisinde denemiş oldum. Ürünleri anlatmaya ambalajdan başlamak istiyorum. Şık ve dayanıklı bir karton kutuda gelen ürünlerin tüm içerik ve kullanıcı bilgileri bu karton kutuda yazıyor. İçerik olarak markanın iddiası Havuç yağı sayesinde saç derisinde antioksidan etki yaratmak, saç derisini içerisindeki E, C, A vitaminleri, beta karoten ve potasyum ile beslemek. 
İçerik meraklılarını üzecek nitelikte etken maddeler de listede ne yazıkki mevcut. Bunlar, SLS ve parabenin çeşitli türevleri. 
Ben şahsen saç konusunda şanslıyım. Sağlıklı ve gür bir saç yapım var. Sanırım onun verdiği rahatlıkla da gayet rahat bir şekilde market grubu ürünler kullanıyordum saç bakımında. E malum onlarda da içerik pek temiz olmadığından Carrot'un bu içeriği beni üzmedi ama tabii ki herkesin hassasiyeti farklı.
Şampuanın kokusunu çok sevdim. Tertemiz, mis gibi temizlik kokuyor. İlk yıkamamda içinde SLS olamsına karşın pek köpürme olmuyor, her seferinde iki kez saçımı yıkamam gerekiyor. İkinci yıkamadan sonra kesinlikle saç kremi kullanmam gerekiyor. İkisi bir arada olmayan şampuanlarda zaten saç kremi kullanmak şart. 
Saç kremi ise çok hafif yapıda. Kremden çok bir losyon kıvamında. Ben yumuşacık saç severim bu nedenle de saç kremini yoğun uygulamam gerekiyor. Saçınız aşırı nemsiz ya da işlem görmüş ise bence kremi yeterli gelmeyecektir mutlaka bir yağ ile desteklemeniz gerekecektir.
Saçlarımdaki uzama etkisini görebileceğim kadar düzenli kullanmadığımı söylemeliyim. Araya okadar çok seyahat girdi ki valizde ne varsa haftasonları saçlar onunla yıkandı:)
Genel olarak iki ürünü de başarılı bulmakla beraber, içerikle ve fiyatlandırma ile ilgili birkaç düzenlemeden sonra daha geniş kitlelere hitap edebilecek ürünler olduğunu düşünüyorum. 
Sizin deneyimleriniz varsa paylaşın!
Sevgiler
Asude
instagram, youtube: @evremedusa

3 comments:

Nerissa Sayson said...

INTERESTING PRODUCT.. Great blog you have, stay inspired!XOXO,

www.fashionerza.com

I can rock any outfits, come follow my online diary

Life's a shoe said...

This looks like a really interesting product!

lifeisashoe

Unknown said...

Nashi italyan i tavsiye ederim.kuaforlerde satiliyor sadece