Tuesday, September 29, 2015

The Balm Jovi Palet

Merhaba, The BalmJovi Rockstar palet The Balm'ın en çok satan paletlerinden birisi. Peki bu palet gerçekten de sevgiyi hak ediyor mu? Beraber inceleyelim...

Palet 12 far, 1 aydınlatıcı pudra, 1 allık ve 2 adet krem rujdan oluşuyor. Boyut olarak biraz büyük ancak ince olduğundan taşıma konusunda sıkıntı yaratmaz.

Paletin en cezbedici bölgesi kesinlikle farların olduğu kısım. Genelde ışıltılı ve yanar-döner diye tabir edilen duochrome yapıda farlar var. Orta sırada ise mat renklere yer verilmiş. Hem mat hem parlak farların bir arada olması çok güzel çünkü göz makyajında her iki gruba da ihtiyaç duyuluyor.
Sol sütundaki farların swatchları bu şekilde. Bu sırada Iron Maid-in ve Alice Copper favori farlarım. En üstteki Metal-ica göz pınarı aydınlatmada başarılı. Lead Zepplin ise çok hoş bir haki yeşili olmasına karşın yapısı biraz sert ve pigmentasyonu çok başarılı değil.
Orta sıradaki mat farlar en sevdiğim bölüm. En üstteki Adagio Wet n Wild Brulee gibi kaş altını aydınlatmada ya da baz olarak göz kapağın uygulamada başarılı bir renk. Allegro göz çukurunu belirginleştirmek için biçilmiş kaftan. Presto ise günlük bir gölgeli makyajın jokeri olabilir. Moderato bu sırada en elimin gitmediği renk sanırım. Mat morların göz makyajındaki yerini çok sınırlı buluyorum.
En sağ sırada ise çok hoş farlar mevcut. En sağdan 3 rengin üçünü de çok seviyorum. The stroke fotoğraflarda siyah gibi çıksa da gerçekten çok hoş bir lacivert. Blink 1982 ve REM de çok hoş lila tonları ve her ikisinin de duochrome yapısı müthiş.

Farlar renk olarak bence süperler. Yapı olarak ise birkaç tanesi dışında beğeniyorum. Pigmentasyonları orta, biraz da tozutma problemleri var ama yine de özellikle de indirim sezonunda fiyatının hakkını veren bir palet.

Paletin alt kısmı ise tam bir makyajı tamamlamak için düşünülmüş. Aydınlatıcı olarak Mary-lou'ya benzeyen bir aydınlatıcı (Disco Disco), allık olarak ise FratBoy allığa benzeyen bir allık (pop! pop!) yerleştirilmiş. Solda ise krem rujların swatchlarını görüyorsunuz. Her iki rengi de çok beğendiysem de yapı olarak fazla kuru geldiler. Yine de tamamlayıcı ürünleri de eklediğimizde yanınıza bir kapatıcı, rimel ve fondöten aldığınızda makyajınızı bu paletle çok rahat yapabilirsiniz.

Genel olarak çok başarılı bulduğum bu paleti Gratis mağazalarından bulmanız mümkün.
Bu palet ile yaptığım cut crease makyaj uygulamasını izlemek için youtube'a gitmeyi ve kanalıma üye olmayı unutmayın!
Sevgiler

Asude

1 comment:

the creation of beauty is art. said...

This has been on my wish list for such a long time now! The palette looks beyond amazing.
the-creationofbeauty.blogspot.com