Sunday, September 27, 2015

Chios Island/Gezi Günlüğü: Sakız Adası

Herkese selam! İntagram'dan biliyorsunuz, bayram tatilinde Sakız Adası'ndaydım.  Üzerinden zaman geçtikçe bu tür yazıları yazmak zor oluyor ve heyecanı kaçıyor. Daha önce hazırlayamadığım, Boston ve Londra yazıları gibi. Bu nedenle sizlerle gezi notlarımı ve ne giydim stillerini paylaşmak istedim. Gezi notlarımı çoktan mutluyumcumku.com'a yazdım bile. Buradan okuyabilirsiniz: tık tık! İşte buradan 4 günlük Sakız Adası gezimizde neler giydim, sizlerle paylaşmak istedim.
Adaya giderken, hava bulutlu ve hafif serin olduğu için, yolculukta rahat birşeyler tercih ettim. İlk gün, arabamızı kiraladıktan sonra, otele yerleşme zamanı gelene kadar Chios merkezde zaman geçirdik. Ne giydim: Tulum Zara, çanta Furla, kazak Mango, ayakkabı Adidas Stan Smith.
Megas Limnionas'taki, Sakız'ın güney doğusuna düşen otelimize yerleştikten sonra,  biraz dinlendik ve bölgede çok ünlü olan volkanik plaj Mavra Volia'yı ziyaret ettik. Güneş bir açtı bir kapadı ama denize girmemize enge olamadı:) Ne giydim: Elbise H&M (SS 15'), şapka Oysho (SS 15')
İkinci günümüzü adanın güneyinde yer alan ortaçağ köylerini gezdik. Sakız Adası'nın köyleri taş duvarları, sakinliği ve hafif serin havası ile yılın bu döneminde çok severek gezebileceğiniz yerlerden. Ne giydim: Elbise Mango (SS 15'), kot gömlek Zara (AW 16'), çanta Longchamp, botlar Macys. Bu stilin detaylı kombini yakında bloga gelecek:))
İlk gün, köylerin gezisini tamamladıktan sonra, adanın batısındaki Lithi'ye uğrayıp, kumluk plajın ve tertemiz denizin tadını çıkardık. Burada yüzerek yaza veda ettim:) 
İkinci gün iki renkli taş duvarlarla kaplı, Genova'lılar döneminin izlerini taşıyan şirin kasaba Kampos'ta başlayan gezimize, arabayla adanın kuzeyin çıkarak devam ettik. Yazının kapağındaki resim ise Langada'dan. Ne giydim: Bluz Chicwish, etek Primark (SS 15'), çanta Furla, sandalet Mango (SS 15'), şapka Oysho (SS' 15).
Son gün, tekrar Chios merkezdeydik. Adadan dönmeden önce alışverişimizi yaptık, çarşıda gezdik. Şirin sokakları ile bu adayı çok sevdim, gelecek yazki gezi planlarınıza ekleyebilirisiniz. Ne giydim: Elbise Forever New (yeni sezon), çanta Longchamp, şapka Modagram,sandalet Primark (SS 15').
Bu kez her zamankinden daha farklı bir yazı oldu:) Ben fırsat buldukça gezeyim ve sizinle paylaşayım. Ne dersiniz? Lisedeyken, ne olacaksın diye soranlara, rehber olmak istiyorum diyen ama şu an diş hekimliğini çok severek yapan biri olarak, diyebilirim ki, hayatta herşey mümkün! İstemek ve sevgi ile odaklanmak herşeyin önceliği! Sizi seviyorum, umarım harika bir bayram geçirmişsinizdir. Yorumlarınızı beklerim!
Öpücükler, Cocobolinho
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

2 comments:

Unknown said...

so many lovely outfits and pics!

www.bstylevoyage.blogspot.com

StyleOnTheSide said...

Oooh, I love everything. The back on the all black outfit is amazing and that yellow skirt is just fabulous!
xo
styleontheside.com