Sunday, August 30, 2015

Note Cosmetics Sunglow Foundation

Merhaba, yaz bitti bitiyor peki bronzluğa da tatille beraber elveda mı diyeceğiz? 
Bence hayıııır! Ramazan bayramında aldığım bu Note ürünlerini size tanıtma vaktim gelmişti. Note cosmetics üürünlerini daha önce de kullanıp memnun kalınca 2al 1 öde kampanyasını görünce yeni çıkan seriden de ürünleri almayı ihmal etmedim. Özellikle Sunglow fondöten ve pudrayı merak ediyordum. İkinci olarak ise listemde terracotta pudralarından Stardust isimli rengi vardı, onu da sepete ekledim. Yazın koyu ruj sürmediğimden 4.ürün olarak da bir lipgloss ile alışverişi tamamladım.
Note Cosmetics Sunglow Fondöte SPF15 no:2 : Aslında fondöten olarak satışa sunulmasına rağmen şahsen fondötenle uzaktan yakından alakası olmayan bu ürünü fondöten amacıyla alırsanız hayal kırıklığı yaşarsınız. Ancak benim gibi bronz bir aydınlatıcı istiyorsanız ya da fondötenleriniz yazın bronzlaşan teninize açık kalıyorsa bu ürünü seversiniz. Ben genelde fondötenime az miktarda karıştırıp rengini koyulaştırdım ve hafif simli hale getirip aydınlık bir makyaj elde ettim. Bu şekilde kullandığımda çok sevdim.
Note Cosmetics Sunglow Pudra 02 numara: Devasa boyutlardaki (20gr) bu pudrayı bitirmem mümkün gözükmüyor:) İlk bakışta mat olduğunu sandığım pudranın içerisinde çok minik mikro ışıltılar olduğunu sonradan farkettim. Ama bu ışılıtı o kadar zayıf ki pudrayı kontür ve bronzlaştırıcı olarak kullanmama engel olmadı. Renk skalası olarak incelediğimde 01 her iki üründe de çok çok açık kaldı tenime göre, 02 tam istediğim kahvelikte ve koyuluktayken 03 tenimden hem çok koyu hem de çok turuncuydu. Benim ten rengimi bildiğiniz için bir tahmin yürütebilirsiniz(02'nin swatchlarını aşağıda bulabilirsiniz).
Terracotta pudra Stardust: Aydınlatıcılara yatak yorgan sermeyi planlıyorum, evet:) Stardust sedefli inci rengi bir aydınlatıcı pudra. Pigmentasyonu çok iyi, kalıcılığı güzel ve çok güzel dağıtılıyor. Note'un diğer ürünlerinin sahip olduğu kokuya sahip. İçerisinde macademia yağı bulunuyormuş, bu nedenle kadifemsi bir yapısı var ancak bu yüzden olacak ki çok da kolay kırılıyor. Ben elimden aldığım ilk gün düşürdüğüm için preslemek zorunda kaldım. O nedenle tipi hafiften kaymış durumda:)
Note Hydra Color Lipgloss 04 Crystal Baby: Yanar döner(duo-chrome) gibi gibi anlatabileceğim bu gloss tek başına uygulandığında hoş bir parlaklık veriyor ama benim en sevdiğim yönü diğer rujlarımın üstünde verdiği efekt. Sürerken biraz ağır bir yapısı var ama yapışmıyor ve kalıcılığı glosslara göre iyi. Vanilya gibi kokuyor:) 
Soldan sağa; Sunglow pudra 02, Terracotta pudra 01, Sunglow fondöten 02, Hydra Color gloss 04
Sevgiler
Asude
instagram, youtube: @evremedusa

1 comment:

audrey said...

dün sunglow fondötenlere baktım ben de 10 numarayı beğendim ama bir indirim ya da kampanya bekleyeceğim almak için..