Wednesday, July 15, 2015

The Rich is Back! By Benefit


Merhaba, geçtiğimiz sonbaharda Sephora'nın dönem indiriminden aldığım "The rich is back!" palet bugün bloğun konuğu. Benefit'in setlerine büyük ilgi duyuyorum çünkü çoğu set deluxe boy ürün içeriyor; bu sayede bir tek ürün fiyatına birçok ürün denemiş oluyorum. Benim gibi elindeki ürünleri bitiremeyen birisi için ise deluxe boylar ideal:) Bakalım bu setin içerisinde neler var?
Hi everyone, today I'll be showing you my Benefit "The rich is back" palette. I really like Benefit palettes as I'm not the kind of person that can hit the pan of an original sized product. These kits and sets usually contain deluxe size items which is pretty cool for me. I can test the products and pay less! This kit contains 4 eyeshadows, 1 blush, 1 lip gloss and a mascara. I think this set is just perfect for summer vacations because except for your concealer all you need is in the set. The packaging is great and the eyeshadow colors are lovely. If only that blush was a little darker and pigmented:( But overall , I'm happy to have this palette in my stash! 
Set 4 far, 1 allık, 1 lip gloss, maskara ve 1 adet mini fırçadan oluşuyor. Farlardan en açık renk dışındakilerin pigmentasyonu iyi. Hafif tozutma problemi var. Ancak temel bir makyaj yapmak için güzel renkler olduğu için bence yeterli kalitedeler. 

Inferno lip gloss da yine setten çıkan deluxe boy ürünlerden. Islak ama yapışkan olmayan bir bitişi var. Dudaklara hoş bir kırmızılık veriyor ancak kırmızı ruj sürmüşe de dönmüyorsunuz. Kalıcılığı zayıf. Yaz günü bronz tene süper gideceğini düşünüyorum. Sevdim. Maskara olarak setten 1 adet deluxe boy They're Real çıkıyor. Bu rimeli seven çok seviyor sevmeyen hiç sevmiyor ama ben ortadayım:) Aslında fırça yapısı ve uygulama olarak çok başarılı buduğum bu rimel temizlerken kirpiklerden çıkmak nedir bilmiyor. Hatta Benefit They're real temizleyicisi diye bir ürün dahi üretti. Ancak elimdeki tüm They're real'lar deluxe boy olduğundan sırf bir rimel için temizleyici alamayacağım, sorry:)
Allık benefit'in hangi allığına benziyor tam çıkartamadım ama sette tek sevmediğim daha doğrusu işlevsiz bulduğum ürün bu oldu. Yaz için mükemmel kombinasyonun bulunduğu bu palete daha pigmentli bir allık yakışırdı. Renk olarak sadece çok beyazlarda kendini belli edebilecek bol ışıltılı bir allık. Bronz tende ise aydınlatıcı olarak kullanılabilir. Mini fırçayla uygulandığında bolca tozutuyor.Farların ve allıkların swatchları bu şekilde.

Yaz için hoş pratik bir set olmuş. Bu seti aldığım için mutluyum:) Sizin beğendiğiniz Benefit seti hangisi? Belki bundan sonra o seti de listeme eklerim sayenizde:)
Sevgiler
GLAZE
instagram, youtube: @evremedusa

4 comments:

Belçim Sarıeyyüpoģlu said...

Ne güzel bir setmiş bayıldım ! :) iyi bayramlar şimdiden ...

Makyaj Laboratuvarı said...

Primping with the star, benim en sevdiğim Benefit seti. Ancak o maskaradan nefret ediyorum. Temmuz başından beri kullanıyorum; bari bir ay zorlayayım kendimi dedim ama şu ana kadar kullandığım en kötü maskara, iyi ki setin içinden çıkmış yoksa o parayı verip tam boyunu alırdım meraktan. Bu set de çok hoşmuş, güle güle kullan :)

sevda s. said...

Benefit setleri ben de çok seviyorum. Bu sette çok güzelmiş, güle güle kullan :)

Unknown said...

Hoola set i denediniz mi ? Eger denediyseniz hoola mı daha iyi yoksa bu mu ? Bir de bu setin fiyatı nedir