Monday, July 6, 2015

Sleek Face Contour Kit (Light)

Merhaba, kontür severlerin merak edeceği bir ürüne  bugün yer vermek istedim. Uzun süredir bakıp bakıp almaktan vazgeçtiğim Sleek Face Contour Kit'e en sonunda teslim olup instagram üzerinden çok sevdiğim satıcım "Dupdurushop"'dan satın aldım. Bir tarafı kontür için mat kahverengi bir pudradan, diğer tarafı ise aydınlatma için sedefli, somonumsu bir pudradan oluşan bu kiti yaklaşık 1 aydır aralıklarla kullanıyorum. 
Hi everyone, if you love contouring as much as I do then you should give a try to this Sleek Face Contour Kit. The bronze powder is an affordable dupe for Benefit's Hoola bronzer (which I love), and the bright side is useful as highlighter. This duo kit is so tiny that it won't waste space in your makeup bag. The pigmentation and longevity is great. So if you love contouring you can take a look at this kit.
 İnternetteki fotoğraflarında daha devasa bir ürün gibi görmüştüm. Bu nedenle boyutlarını tahmin edebilin diye elimle fotoğrafını çektim:) Normalde kontür işlemi için Benefit Hoola bronzer'ı kullanıyorum ve çok da memnunum. Sleek de aynı Hoola gibi mat, çok koyu olmayan ve kızıllık içermeyen bir kahverengi renge sahip. Pigmentasyonu da Hoola kadar başarılı. Açıkçası yüzde uyguladığımda her iki üründen de eşit derecede memnun kaldım. 
Sleek'in avantajı yanında aydınlatıcı pudrasının da olması ve fiyatının daha uygun olması. Böylece minicik bir ürünü yanımda taşıyarak her türlü kontürleme işlemini yapabiliyorum. Hoola'nın avantajı ise gramajının daha fazla olması. 
Sleek Face Contour Kit'i Dupdurushop'dan 50tl'ye almıştım. Hoola ise sanırım 100tl civarı bir fiyata Sephora'larda satılıyor. Kontür işlemine yeni başlayanlar için her iki ürünün de kullanışlı ve başarılı olduğunu söyleyebilirim. Sizin tercih ettiğiniz kontür/aydınlatma ürünleri hangileri? Paylaşırsanız sevinirim!
Sevgiler
GLAZE
instagram, youtube: @evremedusa

3 comments:

sevda s. said...

Fiyatı da uygunmuş. Aklımda olsun. Sen de güle güle kullan :)

Unknown said...

hoola ve sleek iki ürünüde kullanmadım çünkü sephora magzası yok bulundugum sehirde. Sleek'ide zaten ya risk alıp yurtdışından istemek gerek yada satış yapan hesaplardan. Ama iki ürünüde çok merak ediyordum zaten sizinde bu yazınızı okuyunca dahada merak etmeye başladım :)
Ben bahama mama kullanıyorum memnunum siz nasıl buluyorsunuz ? Belki bir karşılaştırma dosyası yazısı yaparsınız hoola bahama mama ve bir kaç bronzerla çok güzel olur ?

evremedusa said...

@sevda s. Evet fiyatı yurtdışı fiyatından çok pahalı değil ve işlevsel bir ürün:) teşekkür ederim:)
@neziha temiz Bahama mama bende de var ancak rutinde kullanmıyorum bu ürünlerden dolayı ama elimdeki bronzerları karşılaştıran bir yazı fikrini beğendim:) Sıraya aldım!