Friday, July 3, 2015

Rimmel Sun Shimmer BB ve Bronzer


Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba! Bir süredir paylaşım yapamıyorum ancak bol bol ürün yorumları bundan böyle blogda olacak. Geçtiğimiz haftalarda Watsons'dan gönderilen Rimmel markasının güneş ürünleri ile ilgili bir yazı ile başlamak istiyorum. Benim gibi işleri yüzünden tatile çıkamayanlar için bronzlaştırıcı ürünler hayat kurtarıcı oluyor. Bakalım Rimmel'in ürünlerini nasıl buldum?

Hi everyone, after a long while I'm back to blogging. Here are my latest Bronze makeup favorites from Rimmel London. You can find swatches and photos down here. 
Rimmel Sun shimmer instant tan BB cream is basically a bronzing cream which gives my skin a lovely bronze color. The only thing is about application because it sets so quickly that you should blend really fast for even application. 
The rimmel sun shimmer bronzer is great for a glow to your bronzed skin or a great blush for your pale skin:) Either ways I love the pigmentation, shimmer and the product overall.
Have a nice summer, dolls!
Rimmel Sun Shimmer Instant Tan BB skin perfector (Medium matte): 24 saate kadar kalıcı, yıkandığında ise çıkan (yani otobronzan bir ürün değil), mat bitişli, spf içermeyen bu BB krem şu sıralar elimin altında duruyor. Uygulamada ne kadar renk değiştirdiğini görmeniz için aşağıya bir fotoğraf da ekledim. Ürünü çok az miktarda avcuma alıp hızlı hareketlerle tüm yüzüme ve boynuma yayıyorum. Bir kez sabitlendikten sonra dağıtma şansınız kalmıyor bu nedenle hızlı olmak şart. Kızıllık içermeyen sağlıklı bir bronzluk sağlıyor ancak kapatıcılığı sıfır yani bir BB krem gibi düşünmeyin. Cildinde kusuru olmayan ama anında bronzluk isteyenler için çok güzel bir seçenek. Bu arada müthiş güzel kokuyor!
Rimmel Sun Shimmer 3in1 Shimmering Bronzer (001 Gold Princess): Aslında uzun zamandır bildiğim bir ürünü bu sene ilk defa şahsen denedim. Sevgili blog partnerim Gülnihal'in bir numaralı bronzlaştırıcı pudrasıydı uzun bir süre kendileri:) Bendeki rengi biraz açık ve ışıltılı bir kahve. Bronz tende aydınlatıcı, beyaz tende ise allık olarak kullanılabilir.Dokusu ve pigmentasyonunu başarılı buluyorum. Kontür için ise ışıltılı olması dolayısıyla uygun değil. Aşağıdaki fotoğrafta swatch'ını görebilirsiniz.
 
Rimmel'in yaz için olan bronzlaştırıcı ürünlerini genel anlamda başarılı buluyorum. BB kremde uygulama zorluğu olduğunu kabul etmekle beraber, muadil olarak başka güzel bir alternatif göremediğimden benim favori listeme girmeyi başardı. Toz pudra ise bronz tende çok hoş bir ışıltı katacaktır ayrıca beyaz tende de kullanımı olduğundan iki ürünü de tavsiye edebilirim.

Sevgiler
GLAZE
instagram: @evremedusa
youtube: @evremedusa

2 comments:

Świat w kolorze blond said...

I like products from the BB:)
swiatwkolorzeblond.com

sevda s. said...

BB krem güzelmiş aslında, duruşunu da beğendim. Bronz ürünlerde turunculuk içerenler bana hiç yakışmıyor çünkü.