Wednesday, June 3, 2015

Flormar Bohemian Dream Collection


Merhaba! Flormar'ın son koleksiyonu "Bohemian Dream" ürünlerini beraber incelemeye ne dersiniz? Flormar, bildiğiniz üzere bir süredir mevsim başlarında o mevsimi anlatan- ilham alan koleksiyonlar çıkarmaya devam ediyor. Bu sezonda ise ilham kaynakları Bohem akım olmuş. Kiosklarda ilk gördüğümde renkli eyelinerlarını merak etmiş hatta bir tane almıştım. Diğer ürünler ise Flormar tarafından gönderildi. Merak edenler için yorumlarım aşağıda:)
Flormar Bohemian Colleciton Extreme Color Lip Lacquer: 3 rengini deneme fırsatı bulduğum lip lacquer yani sıvı rujlarının swatchlarını alttaki resimde görebilirsiniz. Pigmentasyonları çok yüksek ve bir katta kapatıcılık sağlıyorlar (no boundaries rengi çok açık pembe olduğundan iki kez geçmek gerekebilir). Yapıları çok yoğun. Ancak çizgilenme problemleri var ayrıca renkleri o kadar yoğun ki çoğu kişi günlük hayatta bu renkleri kullanamayabilir. Ancak fark ettim ki dudakların orta kısmına iki-üç nokta halinde uygulayıp serçe parmağım ile dağıttığımda hem çizgilenme problemini yok ediyorum hem de daha kullanılabilir bir görüntü oluşuyor. Bu şekilde uyguladığım hallerini de iki alttaki fotoğrafta görebilirsiniz. Özellikle No boundaries! rengi çok iddialı neon bir pembe ancak dediğim gibi uyguladığımda hem daha mat hem de daha soft durdu. 
 Flormar Bohemian Dream Extreme Lip Lacquer (Dağıtılmadan uygulanmış hali)
  Flormar Bohemian Dream Extreme Lip Lacquer (Dağıtılmış hali)
Flormar Bohemian Dream Triple Action Mascara: Bu maskara plastik liflere sahip ve sapındaki siyah bölgeyi çevirdiğinizde fırça kıvrılarak şekil değiştiriyor. İlk kademede düz olan fırçaya bir sarmal ekleniyor; ikinci kademede ise ikinci sarmal geliyor. Plastik fırçalı rimelleri sevenler bu maskaraya şans verebilirler. Akma, dökülme, bulaşma yapmadı. Kirpiklerim kısa ve düzdür bu nedenle çoğu maskarada mucizeler bulamıyorum. Ama değişik teknolojisini sevdiğimi söyleyebilirim.
 Flormar Bohemian Dream Colorliner: Solda Feel by the Moon rengi, sağda ise Flower Guitar rengini gördüğünüz bu renkli eyelinerlar koleksiyonda en ilgimi çeken parçalar oldular. Özellikle Flower Guitar rengini çok beğendim hatta "Çift renkli eyeliner" makyaj videomda uyguladım. Kalıcılık ve pigmentasyonları gayet başarılı. Çok bastırmadan sürerseniz tek katta rengini veriyor ama ikinci kat da bazen gerekli olabiliyor. Akma-bulaşma yapmadan saatlerce gözümde kaldı. Başarılı buldum.
Flormar Bohemian Dream Puffy Eyeshadow and Blush: Koleksiyonun şüphesiz en dikkat çeken ürünleri köpük yapıdaki göz farı ve allığı oldu. Dokunduğunuzda parmağınızın hafifçe gömüldüğü, kremsi yapılı bu ürünlerden göz farı olarak üstteki resimde sol başta It's my Headband!'i görüyorsunuz. Açıkçası regi görünce çok sevmiştim ve beklentim de yüksekti. Fakat kremsi yapısının iyi ayarlanamadığını düşünüyorum. En iyi parmakla uygulanıyor ancak baz bile uygulasanız kalıcılığı bir-iki saati geçmiyor hemen çizgileniyor, uçuyor kendini kaybediyor. Hele yağlı göz kapağınız varsa aman diyim! Ayrıca kıvamı o kadar yumuşak ki kutusunda da hemen deforme oluyor pandan ayrılıyor. 
Allığı ise HippieFest rengi. Çok hoş bir gül kurusu gibi gözükse de pigmentasyonu çok iyi değil. Farın aksine sürüldüğünde daha pudramsı bir bitişe geçiyor ama kullanım olarak çok sevemedim açıkçası. 
Flormar far ve allık grubunda niyet ettiği yapıyı ne yazıkki ürünlere yansıtamamış. Çok ama çok güzel olabilecek bir yapıyı bence yanlış formüle etmişler. Farlar cam kavanozlarda sunulup, pigmnetasyonları arttırılsa ve bitiş olarak da daha sabit bir bitişe sahip olsa süper olurmuş. Allık da pigmentasyon olarak daha iyi olmalıydı. 

Genel olarak yenilikçi bulduğum koleksiyonun en sevdiğim ürünleri Colorliner'lar oldu. Dudak grubu ise uygulaması hafifletilerek kullanılabilir! Sevmediklerim olmasına karşın Flormar'ın yeni koleksiyonlarını çok sevdiğimi ve heyecanla takip ettiğimi tekrar belirtiyorum. Bu serinin yapılarını daha güzelleştirip sonbaharda karşımıza köpük farlarla tekrar çıkmalarını diliyorum!

Sizin koleksiyonda sevdiğiniz yada hiç sevmediğiniz ürünler hangileri?

Sevgiler
ASUDE
instagram: @evremedusa

1 comment:

Anonymous said...

Eyeliner gerçekten çok güzel görünüyor ama siyahın yerini tutamaz diye düşünüyorum ayrıca rujun o turuncumsu mat rengini çok beğendim :) Sevda'dan gördüm de geldim takipteyim bloğuma bekliyorum :)