Friday, May 22, 2015

Güzellik dosyası: Cannes 2015

Cannes Film Festivali tüm hızıyla devam ederken Dünyaca ünlü isimlerin açılış ve film prömiyerlerinde kullandıkları makyaj stillerini mercek altına alıyorum. Temelde dikkatimi çeken üç makyaj tarzı tüm etkinliklere hakimdi; kırmızı dudaklar, no makeup makeup ve buğulu seksi gözler! Evet yine makyaj açısından Dünya genel trendlere uygun bir festival oldu. Şimdi sizlerle en beğendiğim makyajları paylaşmak istiyorum. En beğendiğiniz makyaj stilini yorum olarak bırakırsanız, uygulama videosu da çekebilirim!
Seksi Kırmızı!: Adriana Lima, Karlie Kloss ve Julianne Moore kırmızının asaletini tercih edenlerdendi. Adriana, ateş kırmızısı dudaklar, kuyruklu eyeliner ve buğulu gözlerle güzel yüzünün her hattını gözler önüne sererken; Karlienin bordoya çalan dudakları ve belirgin yüz kontürlemesi makyajının temelini oluşturmuştu. Son olarak Julianne ise yaşına çok ama çok yakıştırdığım kıyafetinin rengine uygun "statement" bir ruj rengi ve sade bir göz makyajıyla beğenimi kazandı.
Makyajsız güzellik: Son yılların trendlerinde makyajsız makyaj yani no makeup makeup trendine uyanlardan bazıları ise Bar Refaeli, Lara Stone ve Melanie Laurent idi. Hafif bir cilt makyajı, dağınık saçlar, doğal tonlarda bir ruj ve allık. Sade olmasına rağmen çarpıcı! Özellikle Melanie'nin çabasız güzelliği ve makyajına bayıldım, her daim PhotoReady!
Buğulu gözler: Doutzen Kraus, Natalie Portman ve Rooney Mara buğulu gözler doğal dudaklardan yana tercihini kullananlardan oldular. Klasik, elegan ve zarif olmanın yolunu bulmuş gibiler. Makyajsız makyaj trendini bu özel gecelere pek yakıştıramıyorum. Kırmızı ruj ise herkesin harcı olamayacak kadar riskli. Risksiz, çekici ve romantik görünmenin en kolay yolu bence buğulu göz makyajından geçiyor!
Bakalım bizim ünlülerimiz Cannes'da nasıl makyajlar yaptılar...
Fahriye Evcen bayıldığım bir oyuncu. Güzelliği, duruluğu ve tarzı çok hoş. Fahriyenin bembeyaz elbisesine yapılan sultry diye tabir edilen dağınık buğulu makyajı kıyafetine pek yakıştıramadım. Net çizgileri olan elegan ve modern bu tuvalete benim aklındaki makyaj da jilet gibi çekilmiş uzun bir eyeliner olurdu sanırım.
Azra Akın bizim Dünya güzelimiz. Hem sempatikliği hem de güzelliğiyle bir numara. Nedense saç rengini hiç ama hiç sevmedim. Halbuki kendi haliyle ve hatta sıradan bir Poyraz Karayel bölümünde bile saçı-makyajı daha başarılıydı bence.
Peki Türklerin hiçbirini mi beğenmedim? Tabi ki hayır:) Didem Soydan her zaman olduğu gibi tarzını makyajına da başarı ile yansıtmıştı. Seksi kıyafetine aynı seksilikte seçtiği ruju ve derin bakışlarıyla gerçekten süper gözüküyor!

İşte Cannes 2015'de benim gözüme takılanlar bunlar oldu! Sizin en beğendiğiniz ünlü kim oldu? Videosunu çekmemi istediğiniz bir makyaj tarzı varsa yorum bırakın, çekeyim:)
Sevgiler
Evremedusa
youtube:@evremedusa
instagram:@evremedusa

2 comments:

Świat w kolorze blond said...

interesting post and nice photos:) swiatwkolorzeblond.com

StyleOnTheSide said...

Loving all the eye drama!
xo
styleontheside.com