Sunday, May 3, 2015

Flormar Care4Lips LipbalmsMerhaba, bugün uzun süredir değerlendirmeyi ertelediğim Flormar'ın yeni lip balm serisi Care4Lips dudak balmlarından bahsetmek istiyorum. Toplamda 6 farklı çeşitten oluşan seriden yukarıda gördüğünüz 4'ü bende mevcut. Bu seri ilk çıktığında herkes gibi ben de "Aaaa Eos'un tıpkısının aynısıııı" tepkisini verdik. Zira dünyaca ünlü blogger ve vloggerların gözdesi Amerikan markası Eos'un dudak balmları ülkemizde hayli ünlenmişti ve bulmak da pek mümkün olmuyordu. Bazılarınız bu benzerlikten rahatsız olabilir ancak ben pek sorun etmiyorum. Bakalım yapı olarak nasıllar?
Hepsi beyaz renkli olan balmlar dudağa renk vermiyorlar (hafifçe beyazlatıyorlar ama sonra geçiyro). Hepsinin kokusu ismini aldığı meyve gibi ve nem verme özellikleri güzel. Bir Burts Bees gibi tedavi edici ürünler değiller. Daha kısa süreli nem ve rahatlama sağlıyorlar. Ayrıca SPF15 güneş koruyucu da içeriyor. Ambalajları en az Eos gibi şirin. Eos'un orjinalini de kullanmış birisi olarak yapı olarak da gayet benzer olduklarını belirtmeliyim. Fiyat olarak 11tl civarında bir fiyata ve erişim kolaylığına sahip olması Eos'dan üstün yönü.
Boyutları burada görüldüğü gibi. Krem rengi olan Carmelbar isimli olanı mis gibi karamel kokuyor. Turuncu renk olan Sweet Tangerine aynı ismi gibi tatlı bir portakal kokusuna sahip. Turkuaz olan Wild Fruits ismine sahip meyveli-blueberry gibi değişik bir kokusu var. Orman meyveli pasta gibi kokuyor:) Fuşya renkli Strawberry Marmalade ise çilekli sakız gibi bir kokuya sahip. Renkler arasında yapı, kıvam gibi farklar tespit edemedim. Uygun fiyatlı sevimli ambalajlı dudak balmı isteyenler Flormar mağazalarını ve websitesini ziyaret edebilirler.

Sevgiler
GLAZE
instagram: @evremedusa