Friday, March 20, 2015

Watsons Türkiye Güzellik ve Kişisel Bakım Ödülleri Sahiplerini Buldu

Merhaba! 17 Mart Salı akşamı Watsons Türkiye ülkemizde ilk defa gerçekleştirilen bir organizasyona imza attı. Yılın güzellik ve bakım ürünlerinin seçildiği geceyi biz de sosyal medyadan takip ettik. Yılın en iyilerini ise tüketiciler www.watsons.com.tr üzerinden oylama yaparak belirlediler. Ben de ödül alan ürünleri Watsons'a giderek fotoğrafladım ve kullandıklarım hakkında ufak bilgiler vermek için bu postu hazırladım.

Yılın En İyi Göz makyajı ürünü, Maybelline the Colossal Go Extreme! Volum maskara oldu. Maybelline'den çeşitli maskaralar denemiş olsam da Colossal serisinin hiçbir ürününü kullanmadığım için yorum yapamayacağım. Şu sıralar güncel fiyatı fotoğrafta da görüldüğü üzere 17,5 tl. (Benim seçimim Rimmel Magnif'eyes göz farı olurdu, özellike o bronz rengi harika!)
Blogger özel ürünü ödülünü bu yıl sosyal medyada en çok ses getiren ürünlerden biri olan Rimmel Wake me up fondöten kaptı. Blogger özel ürünü ödülünü ise firma temsilcileri en sevdiğim vlogger @sebibebi 'den aldılar. Wake me up fondöten glowy bitişli hafif yapılı bir ürün. Özellikle normal-kuru ciltlerin sevdiğini biliyorum. Ancak ben hafif de olsa simli-ışıltılı cilt ürünlerini sevmediğimden ve renk tonu olarak tenime uygununu bulamadığımdan es geçtiğim bir ürün oldu. 
Yılın en iyi dudak bakım ürünü ödülünü Maybelline'in yine Türkiye'ye girişi ile ses getiren dudak bakım serisi Baby Lips  kaptı. Birçok kişi Babylipsleri uçuk fiyatlara internet satıcılarından alırken Maybelline'in bu grubu Türkiye'ye ulaşılabilir fiyatlarla getirmesi çok da iyi oldu. Ürün hakkında çok yazıldı, çizildi. Açıkçası ürünü çok yüksek beklentilerle bekleyenlerin eleştirileri acımasızca oldu. Evet dünyanın en iyi nem veren lip balmı değiller belki ancak yine de benim başarılı bulduğum bir seri oldu. Özellikle Türkiye'ye Dr.Rescue serisinin gelmesini istiyorum. Bu sayede iyi nemlendirme bekleyenler de istediklerine kavuşmuş olacaklar diye düşünüyorum. Bu arada Watsons'lara çok değişik lip balmları gelmiş! Seneye rakipler daha güçlü olacak, aman dikkat! 
Yılın en iyi "Sadece Watsons'da" ürünü Pure Beauty CC krem oldu. Daha önce yazısını yazdığım Pure Beauty CC'nin bu ödüle layık görülmesine sevindim. Aslına bakarsanız Wake me up fondötendeki ışıltılı olma durumu bu ürün için de geçerli ancak Kore'lilerin CC ve BB kremdeki başarısı sayesinde ışıltılı yapısıyla bile günlük makyajımda sık tercih ettiğim bir ürün. 
Yılın en iyi vucüt bakım ürünü Rexona deodorant oldu. Hmmm vucüt bakım ürünlerinde bence Watsons'da çok daha başarılı ürünler var. Evet vucüt bakım ürünü kategorisi biraz fazla geniş bir alanı kapsıyor. Seneye vucüt kremi, deodorant vs gibi ayrımlar yapılarak seçim yapılırsa ödülün daha başarılı şekilde belirleneceğini düşünüyorum. Ben rexona kullanmadığımdan yorum yapamadım bu ürün için:) (Benim favorim son zamada Watsons'larda yerini alan Imperial Leather duş köpüğü!)
Yılın en iyi yüz bakım ürünü ise Garnier Saf&Temiz oldu. Yine popüleritesi sayesinde ödül alan bir ürün olduğunu düşünüyorum. Televizyonlarda çok reklamı yapıldı, çok fazla göz önünde olduğu için oyları topladı. Ürün hakkında negatif cümleler kuracak bir tecrübem olmadı yanlış anlaşılmasın ama sanki daha iyi etkisi ve içeriği olan ürünler de var Watsons'da. Benim için bu sene Watsons'daki en iyi yüz bakım ürünleri Nip+Fab markasının ürünleri oldu. Özellikle son aylarda Watsonslara gelen Dr.Scheller markasının doğal içerikli kremleri de umarım seneye kadar daha güçlü adaylar haline gelirler.
Watsons Card üyeleri özel ödülü Loreal Extraordinary Oil'in oldu. Kullanmadım, yorum yok:)
Basın Özel Seçimi ödülüne Urban Care Argan Yağlı Saç bakım serumu layık görüldü. Açıkçası en sevindiğim haber de bu oldu. Selen kozmetik kendisini son iki yılda çok ama çok geliştirdi ve Urban markasını bir üst kademeye taşımayı başardılar. Argan yağı serumu benim de severek kullandığım saçlarımı yumuşacık yapan fiyatının hakkını veren bir ürün. Saç bakımındaki başarıları için Urban ailesini tebrik ediyorum. Seneye saç styling ürünleriyle de dereceye gireceklerini umut ediyorum.
Yılın en iyi saç bakım ürünü Schwarzkopf Gliss'in oldu. Gliss kullanmadım bu nedenle yorum yapamamakla beraber benim gönlüm yine Urban Care serilerinden birinin ya da Live Clean Argan saç şampuanın ödül almasından yanaydı:)

Watsons'ın böyle bir organizayona start vermesine çok sevindim. Her yıl değerlendirme sistemlerinin gelişeceği, kategorilerin daha düzgün sınırlarla ayrılacağı, tarafsız ve eğlenceli ödüllerin dağıtılacağı bir etkinlik olacağına inancım tam!
Sizin favorileriniz ödül alabildi mi?

Sevgiler
GLAZE
instagram: @evremedusa

2 comments:

Unknown said...

Çok güzel ve açıklayıcı bir yazı.Kendi seçtiğim ürünleri de görmek güzel :)Kucak dolusu sevgiler,

Świat w kolorze blond said...

interesting post and great products:)
www.swiatwkolorzeblond.com