Friday, February 27, 2015

Vitacreme B12 ürünleri

 Merhaba! Bugün sizlere bahsetmek istediğim marka bir süre önce Türkiye pazarına hızlı bir giriş yapan cilt bakım markası Vitacreme B12. İsviçre'de üretilen ve ürünleri İsviçre vitamin enstitüsü tarafından test edilmiş; zararlı kimyasallar içermeyen ve biraz da ilaç formatında ürünlere sahip olan bu markanın 3 ürününü bir-iki aydır deniyorum. B12 vitamini büyük çoğunluğunu dışarıdan aldığımız ve sinir sisteminde önemli rolü bulunan bir vitamin. Bu ürünler sayesinde B12 vitamininin cildimizin bağ dokusu üzerinde de etki sahibi olduğunu öğrendim. Özellikle cildimizin elastikiyetini arttırıcı özelliği sayesinde yaşlanma etkilerini geciktirdiğini okudum. Tabi ki bu etkiler uzun vadeli kullanım ile erişilebilecek etkiler. Benim iki aylık deneyimim de umarım size doğru fikri verir. O zaman geçeliiiim kremlerin detaylarına...
 VitaCreme B12 Cleansing Milk: Sağlam plastikten kaliteli bir ambalaja sahip olan bu temizleme sütü, hafif kıvamı sayesinde kolay uygulanıyor. Serinin diğer kremlerine benzer bir şekilde hafif, temiz, kremsi bir kokusu var. Ben temel olarak cilt makyajını temizlemek için, pamuğun üzerine sürüp kullandım. Ve ardından da cildimi temizleyicim ile (Cyrene Köpük temizleyici) yıkadım. Bu şekilde kullandığımda tüm cilt makyajımı kolayca çıkardı (suya dayanıklı makyaj tercih etmediğimi belirtmeliyim). Ayrıca öncesinde nemlendirdiği için yüzümdeki gerilme hissini yok etti. Cildimde herhangi bir alerjik reaksiyona ya da sivilceye yol açmadı.
 VitaCreme B12 Body Milk: Diğer kremler gibi açık pembe rengine bayıldığım bu vücut sütü de hafif kıvamlı kolay emilen, nemlendirici özelliği yüksek, yağlı his bırakmayan bir nemlendirici. Çok kuru vücut tipleri dışındakiler için gayet uygun ve yeterli bir ürün. Hafif dokusu sayesinde kremi dağıtmak çok kolay oluyor. 
VitaCreme B12 Regenerative Cream: Sanırım markanın en iddialı ve en çok satılan kremi bu! Bir kremden çok ilaca benzer bir ambalaja sahip (Bepanthene tüplerine benziyor!). Kokusu ve rengi diğer kremlerle aynı. Yapı olarak vücut sütünden biraz daha kıvamlı, Bepanthene krem (merhem değil) kıvamında düşünebilirsiniz. Adından anlaşılacağı üzere doku tamirini arttırdığı ve sivilce izi-yara vs. gibi cilt hasarlarını tamir ettiği söyleniyor. Ben kişisel olarak bu etkisini test edemedim. Çünkü karma cildim için yüz bölgeme ağır gelecek bir krem. Fırsat buldukça elime sürüyorum ve nem vermesini, seviyorum. Diğer bir kullandığım bölge ise dudaklarım. Dudaklarda da yağlandırmadan, kolayca emilerek güzel nem veriyor. 

VitaCreme B12 markasının en sevdiğim yanı, ürün kutularının üzerinde üretim ve son kullanma tarihlerinin yazılı olması, açıldıktan sonra kullanılabileceği sürenin belirtilmiş olması ve orjinallik bandrolünün bulunması oldu. Ürünler güzel ve kaliteli paketlenmiş, içeriği temiz ve fazla kimyasalla şişirilmemiş. Kremlerin cildimizden emilimleri çok fazla olmadığı için benim için fazla kimyasal olmayan, iyi nem veren ve yağlandırmayan ürünler yeterli oluyor. Bu nedenle beklentilerimi karşılayan bir seri oldu. Seriden merak ettiğim iki ürün; Lightening Beauty Cream ve Day cream SPF 30. Sizin merak ettiğiniz ya da kullanıp tecrübe etiiğiniz VitaCreme B12 ürünleri var mı?

Vitacreme B12 ürünlerini incelemek için: http://vitacremeb12.net/shop/
Sevgiler
GLAZE
instagram: @evremedusa