Tuesday, February 17, 2015

Physicians Formula Haul!


Uzun süredir programımda olan bir marka yazısıyla merhaba! Physicians Formula markası ile ilgili en merak edilen ürünler olan CC ve BB kremin yazısını buradan okuyabilirsiniz. Elimdeki diğer ürünleri ise kısaca tanıtmak için bu yazıyı yazıyorum. Hadi detaylara geçelim!
Markanın en sevimli serisi hiç şüphe yok ki Happy serisi! Ambalajları bile tek başına mutluluk kaynağı. Happy serisi bronzer, allık ve aydınlatıcılardan oluşan; kalpli desenleri ve pembe ambalajlarıyla gönlümü fetheden bir seri. Her ne kadar bu yazıda pembiş kalpli allığa yer veremesem de bu iki tatlı pudrayı inceleyelim... 
Happy Booster Glow&Mood Boosting Baked Bronzer (Light): Aşağıdan yukarıya doğru sırasıyla kalpli kısım, düz kısım ve karıştırılmış swatchları görüyorsunuz. İçerisinde minicik altın ve gümüş rengi simler barındıran bu pudra her ne kadar bronzer olarak geçse de çok çok beyaz tenliler dışında fark edilebilecek bir renk değil. Allık üstüne ışıltı katmak için ya da yazın bronz teni aydınlatmak için kullanılabilir. Yapısı çok yumuşak değil ve pigmentasyonu ise fazla değil. Işıltı yönünden ise gayet zengin. 
Happy Booster Illuminating Bronzing Veil (light bronzer): Gördüğünüz en sevimli ürünlerden birisi kesinlikle bu! Minik bronzer kalpleri o kadar şeker ki insan kullanmaya kıyamıyor. Pigmentasyon olarak yine zayıf ve sırf ışıltıdan ibaret bir ürün olmasına karşın gerçek bir mutluluk kaynağı olduğu için övgüleri hak ediyor bence. Türkiye'de Happy serisinin bu allığını görmedim. Ancak yurt dışına çıkarsanız ya da online alışveriş yapıyorsanız sırf sevimliliği için bu ürünü alın derim:) 
Pudra grubunda ise elimdeki iki ürün bunlar. Bakalım nasıllar? 
Alttaki swatch pH matchmaker powered bronzer'a ait. Bu bronzer diğer happy serisinin bronzerlarına göre daha belirgin olmasına karşın yine de çok kahverengi yada turuncu değil. Beyaz tenlilerin seveceği bir rengi var. Ancak bronzer olarak kullanılır mı, orası biraz şüpheli çünkü içerisinde çok bariz ışıltılar var ve ben ışıltılı bronzer pek sevmiyorum. İçerisindeki ışıltılar çok belirgin bu nedenle tüm yüze pudra olarak uygulamak da pek anlamlı olmaz. Ancak ışıltılı yapısı haricinde dokusunun yumuşaklığı ve pigmentasyonunun iyi olması beğenimi kazandı.  
Super BB All-in-1 Beauty Balm Powder SPF30 (Ligh/Medium): Tüm yüze uygulanabilecek, ışıltısız, yumuşak yapılı, örtücülüğü orta kıvamda olan güzel bir pudra. Resimdeki swatchda gördüğünüz üzere, her ne kadar light-medium olarak geçse de bence beyaz tenliler için uygun olacaktır. Kokusuz olması ve yapısı ile beğenimi kazandı. Ancak kalıcılığı tüm gün olmayacaktır; bilginize:)
Aydınlatıcı grubunda ise elimdeki iki ürün burada gördükleriniz.  
Alttaki swatch Powder Palette Mineral Glow Pearls Translucent Pearl rengi: Işıl ışıl bir aydınlatıcı. Translucent olarak geçmesine karşın bariz şekilde beyaz. En sevdiğim yanı ise kesinlikle ambalajının güzelliği. Bir çok inciyi dairesel bir şekilde dizmişsiniz gibi güzel bir ambalajı var. Kokusuz, ışıl ışıl, kalıcı hoş bir aydınlatıcı.
Üstte ise Shimmer Strips serisinden Crustom bronzer-eyeshadow olarak geçen, Miami strip/healthy glow bronzer'ın swatchını görüyorsunuz. Happy serisinin ışıltılı bronzerlarının aksine bu ürünün rengi daha belirgin. Işıltıları daha homojen.  
Sırasıyla aşağıdan yukarıya; Glow boosting BB cream SPF20 (light to medium) kapatıcılığı olmayan çok hafif bir bronzer. Sıvı yapısı nedeniyle çok ince tabaka halinde uygulanabiliyor ancak bronz görüntüyü fazlaca vermiyor. Yine de kış günlerinde rengini biraz kırmak isteyenler için ideal. Bronze booster glow-boosting pressed bronzer(light to medium) yapısını ve rengini sevdiğim yine kış aylarında açık tenlilerin güvenle kullanabileceği hafif günlük bir pudra. Organic wear blushing organics allık, işte bu ürünü hiç sevmedim, yapısı çok sert, rengini ise hiç vermiyor öyle ki bendeki üründe bir problem olduğunu, bir firmanın bu kadar sert bir allık üretemeyeceğini düşünüyorum. Eğer siz kullandıysanız yorumlarınızı merak ediyorum...
Plump Potion in Nude potion: Çok fazla dolgunlaştırma etkisi olmadığını düşünsem de parlak yapısı ve renginden dolayı optik bir ilüzyon ile dudakları daha dolgun gösteriyor. Yapış yapış bir his bıraktığı için kullanımı çok da rahat değil. Naneli hafif hoş bir kokusu var. Yapışık yapısından dolayı kalıcılığı da normal glosslara göre bir tık daha iyi. 
Shimmer Strips Custom eye enhancing eyeliner for Green eyes: Renklerine bayılıp alıdığım bu göz kalemleri beni biraz hayal kırıklığına uğrattı. Aslında yapı ve renk olarak çok güzel olmalarına rağmen Kajal tarzı ambalajı yüzünden hafifçe bastırsanız bile kırılıp kalabiliyor. Eyeliner kadar kremsi yapısı olmadığından fırçayla uygulamak da çok kolay değil. Bu renkleri normal bir kalem şeklinde bir araya getirselerdi süper olurdu bence:)
Physicians Formula bence süper sevimli ambalajlar üreten bir marka. Ürün yapısı ve pigmentasyonları ile ilgili ise çok üst düzey ürünleri olduğunu söyleyemem ancak yine de bazı ürünlerini başarılı buluyor, diğerlerini ise sadece görsel olarak başarılı buluyorum:) Sizin sevdiğiniz, sevmediğiniz PF ürünleri hangileri?
Sevgiler
GLAZE
instagram: @evremedusa

2 comments:

Unknown said...

Bu markanın ilk olarak organic wear moistizure tan renkli nemlendiricisini ve green eyes üçlü satılan kalemlerini kullandım renkli nemlendiri hoşuma gitmedi ve nuxe n bb cream ine geçtim ayrıca bu klemlerin kajal olmasını ben çok sevdim hala kullanıyorum şimdi de kapatıcı olarak super bb all-in-1 concealer ürününü kullanıyorum bence harika kapatıcı ve göz çevresinede kırışlık bakımı yapıyorum, 30 lu yaşlara yeni adım birisi için bence iyi 😊 birde bu markanın far ve allık olarak kullanılan bi ürünü var yanımda olmadığı için adını yazamıyorum 🙈ama ilk fırsatta paylaşırım ayrıca değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim merak ettiğim bi seriyi sayenizde artık gönül rahatlığıyla alabilirim😘

the creation of beauty is art. said...

What a great haul! Everything I have tried from Physician's Formula has been so wonderful. It is just a little pricier than normal drugstore makeup so I don't tend to have as much of it.
the-creationofbeauty.blogspot.com