Friday, January 23, 2015

Yves Rocher Ürünleri (Makyaj, Cilt Bakımı ve Vücut Bakımı)


Merhaba, uzun süredir Yves Rocher ürünlerimi anlatan detaylı bir yazı ile buradayım. Doğum günü indirimi, yılbaşı indirimi derken elimde birçok Yves Rocher ürünü birikti. Son olarak 3 parça ürün de firma tarafından yılbaşında gönderilince cilt bakımından makyaja kapsamlı bir yazı yazmak şart oldu:) Yves Rocher Fransa merkezli global bir firma. En önemli özellikle ürünlerinde doğal içerikler kullanmaya önem vermeleri. Bu nedenle ürünler içeriklerinde paraben, sls ve mineral yağlar içermiyor. Cilt bakımında anti aging'den tutun da yağlı ciltlere kadar tüm cilt tipleri için farklı serileri mevcut. Vucüt bakımında duş ürünlerinden, vucüt kremlerine, selülit bakımına kadar bir çok ürün grubunu bizlerle buluşturuyor. Makyaj konusunda da orta ölçekli bir ürün gamına sahipler. Yves Rocher'in makyaj kısmına ait deneyimim son 2-3 aya değin yok denecek kadar azdı. Şimdi ise elimdekileri sizin için değerlendiriyorum:)

Doğum günü indirimimde instagram hesabımda sizlere danışmıştım, Yves Rocher'den ne almalı? diye. Sizlerden gelen öneriler üzerine bu fondötene bir şans vermeye karar verdim. 
Youthful Glow Foundation; cam ve pompalı şişesiyle hijyeniklik açısından ideal. Ambalaj kalitesi gayet yüksek. Yapısı çok akışkan, adında Glow yani parlaklık sözü geçse de herhangi bir glowy etkisini görmedim. İnce yapısı sayesinde cilt ile kolayca bütünleşiyor ve dağıtması kolay. Ancak kapatıcılığı az. Bendeki rengi tenime koyu geldiğinden rutin kullanıma sokamadım ancak cildimde sivilcelenme yaratmadı. Hafif yapılı, günlük kullanıma uygun bir ürün arıyorsanız bakabileceğiniz bir ürün.
Yves Rocher'den ilk farım olan bu dörtlü göz farı buğulu gözler için ideal tonlar olan gri-siyah renklerden oluşuyor. Farlardan en açık renk olan beyazın pigmentasyonu ve dağıtılabilirliği hoşuma gitmedi. Palette en sevdiğim renk ise onun yanındaki açık gri-gümüş rengi far oldu. Açık ve koyu gümüş rengi metalik simli farlar tozutma problemi yaratsa da pigmentasyon ve kalıcılık olarak beğenimi kazandı. En sondaki mat siyah-acı kahve far ise yine tozutma yaşatsa da eyeliner olarak kullanılmaya ve dağıtılmaya ideal.
Cilt bakımında benim tercih ettiğim seri Serum Vegetal serisi oldu. Genç ciltlere yönelik yaşlanma karşıtı seri, cildi aydınlatmayı ve kırışıklık oluşumunu azaltmayı hedefliyor. İçerik olarak içime sindiği için bu seriye çok güvenerek almıştım. Kremlerin yapısını alttaki fotoğrafta göstermeye çalıştım. Göz kremi sevdiğim bir yapıdaydı; hem hızlı emiliyor hem de yağlandırmıyor ancak yüz kremi benim gibi normal-karma ciltler için fazla yoğun geldi. Ne kadar incelterek, elimde ısıtarak uygulasam da cildimi yağlandırdı. Ayrıca bu şekilde kavanoz içerisindeki kremleri spatülle almanın ekstradan efor gerektirdiğini de görmüş oldum. Göz kremini normal cilt tipine sahip kişiler; cilt kremini ise nemsiz-kuru cilt tipine sahip kişilerin kullanmasını öneririm.
Hydra Vegetal Yoğun nem maskesi, haftada iki kez uygulanan ve cildi derinlemesine nemlendirmeyi amaçlayan bir nem maskesi. Bu maskenin kokusunu çok sevdim hem hafif ve bitkisel hem de çok temiz kokuyor. Yapı olarak ince olması cildimde ağırlık hissi yaratmamasını sağladı. Ben bunu maske olarak düzenli kullanmaktansa cildim kuruduğunda, kuru bölgelere ince bir tabaka krem gibi uygulayarak kullandım ve etkisinden memnun kaldım. Tavsiye edebilirim:)
Exfoliating Botanical Careoil; El bakımında soyma işlemini sevenlerdenim. Bundan önce BBW'nin el peeling'ini kullanıyordum. Bu ürün ise içeriğindeki bitkisel yağ (organik arnica yağı) ve minik peeling partikülleri ki bu partiküller çilek çekirdeğiymiş (süper değil miiii?) sayesinde hem cildi soyarken hem de yağlarla nemlendiriyor. Doğallığı ve işlevselliği ile en beğendiğim ürün olmayı çoktan hak etti!
Yves Rocher Leylak kokulu vucüt spreyinin en sevdiğim yanı saf leylak kokusu olması. Hem çiçeksi, hem temiz hem de hafif! Eğer leylak kokusu seviyorsanız bu kokuyu denemenizi öneririm. Kalıcılığı normal vucüt spreylerine göre çok daha iyi.
Yves Roche Jardins du Monde; duş jelinin içeriğinde Florida portakalı var. Nefis tatlı bir portakal kokusu enerji veriyor. İçeriği temiz ve benim çok severek kullandığım bir duş jeli. Yves Roche'nin zaten duş ürünleri çok meth ediliyordu, ben de bu durumu tasdik ediyorum:)
Son ürün ise çoğunuzun daha önceden duymuş olabileceğiniz; benim de uzun süredir severek kullandığım göz makyajı temizleyicim. Yves Rocher Express eye makeup remover tüm indirim dönemlerinde aldığım bir ürün. Çift fazlı makyaj temizleyicisi hem makyajı güzel çıkarıyor hem de gözlerimde hassasiyete yol açmıyor. Çok inatçı kalemlerde bu ürünle bile uğraşmam gerekebiliyor ancak genel anlamda başarılı buluyorum. Bu ürün ile göz makyajımı kolayca çıkardıktan sonra yağlı yapısından dolayı mutlaka yüz yıkama jeli ile cildimi temizliyorum. 

Yves Rocher, özellikle vucüt bakımı ürünlerini çok sevdiğim bir marka. Her markada olduğu gibi çok sevilen ve sevilmeyen ürünleri var. Ama benim gönlümde sevdiğim ürünlerinin ağır bastığı, yeni ürünlerini denemekten zevk aldığım bir marka. Sizin Yves Rocher'de sevdiğiniz, sevmediğiniz, denemek istediğiniz ürünler var mı?

Sevgiler
GLAZE
instagram:@evremedusa

3 comments:

The New 1 said...

thanks for sharing useful products ;)))

http://the-newone.blogspot.nl
INSTAGRAM - hellodashi

the creation of beauty is art. said...

Those eyeshadow shades are super pretty!
the-creationofbeauty.blogspot.com

Świat w kolorze blond said...

Fantastic products:) I like Yves Rocher:)Have a nice day:)