Saturday, January 3, 2015

Mizon Twilight Cilt Bakım Serisi


Nixiekorekozmetik sayesinde tanıştığım Mizon cilt bakımı markasına ait bu kremleri bir süredir deniyordum. Yaklaşık bir ay önce deneme işini tamamlamama rağmen yazısı biraz gecikmeli geliyor. Kore markalarına özellikle cilt bakımı ürünlerinde çok güveniyorum. O nedenle bu ürünleri de keyifle deneyimledim. Gelelim, dragon kanı içeriyor (tabi ki gerçek anlamda değil:)), gençliğinize gençlik katacak gibi sloganlarla tanıtılan Mizon Twilight serisini incelemeye...
Söz konusu vampirler olunca her daim aklıma Twilight serisinde Dakota Fanning'in oyunculuğu aklıma gelir. Dakota'nın buradaki kusursuz cildine kavuşturacak bir krem var mıdır:)?
Mizon Volume cream Twilight şimdiye dek karşılaşmadığım yapıda bir krem. Jel bir bazın içerisinde minik beyaz noktacıklar bulunuyor. Kremi sürdüğünüzde ise bu beyaz noktacıklar hızla jel formuyla karışıyor. Jel formu daha önce yazısını yazdığım Starfish kremine benzer şekilde formunu koruyan hafızalı bir jöle gibi.Kremi hijyenik kullanabilmek için kutusundan bir adet şeffaf spatula çıkıyor ki bence bu tarz kavanoz ürünlerinde kesinlikle gerekli bir ayrıntı. Krem narenciye-limon gibi ferahlatıcı bir kokuya sahip. Nemlendirmesi gayet güzel. Ancak jel yapılı tüm ürünler gibi karma ciltler için uygun. Nemsiz/kuru ciltlere kış aylarında yetersiz gelebilir.
Mizon Essence mist Twilight, mist olarak geçmesine rağmen bu ürün de elimdeki hiçbir toniğe benzemiyor. Elinizde şişeyi çevirdiğinizde içerisinde sıvılaştırılmış jöle gibi enteresan kıvamlı bir jel görüyorsunuz. Şişenin sprey başlığını kullanıp sıktığınızda ise tamamen sıvı bir şekilde püskürtüyor. Kokusu twilight volume cream ile aynı. Cildi ferahlatma özelliği var. Özellikle narenciye gibi enerji verici kokular özellikle kış aylarında insanın kendini daha iyi hissetmesini sağlıyor. Eğer gün içerisinde kuruyan bir cildiniz var ise bu ürünle aralarda cildinizi ferahlatmanız mümkün. Ancak yine de çoğu tonikten daha kıvamlı yapısı olduğu için makyaj üzerine uygulamaya müsait gibi gözükmüyor.
 Mizon Crystal Miracle Face Cream, vampir beyazlığındaki cidin sırrı:)) Her ne kadar hiç bir cilt bakım ürününü asıl etkisini gösterecek kadar uzun kullanamasam da, bu kremin beyazlatıcı etkisinin çoğunun kremin renginden kaynaklandığını düşünüyorum. Beyaz süt kıvamındaki bu aydınlatıcı özelliği olan krem eskiden nivea el kremlerinin kokusuna benzer ancak çok hafif bir kokuya sahip. Çoğu beyazlatma özelliği olan kremin aksine cildimde herhangi bir hassasiyet ya da alerji yapmadı. İçerik bilgisini aşağıda paylaşıyorum. 
Kore markalarıyla ilgili tek problemim üzerlerinde yazanlardan hiçbir şey anlamamam! Ancak kutularında içerik bilgisi ve kısa bir ingilizce yazı bulmak mümkün oluyor. Ürünlerde paraben, sls vs gibi kimyasallar bulunmuyor. Şimdiye kadar herhangi bir alerjik durum da yaşamadım. Ürünlerin gerçek etkilerini görmek için en az 3 ay kullanım şart ancak diğer  markaların bakım ürünlerini de test ettiğim için benim için bu süre maksimum 3 hafta olabiliyor. Cilt bakımı ürünlerini alırken cilt tipinizi ve ihtiyaçlarınızı göz önüne almayı unutmayın!
Sevgiler
GLAZE
instagram: @evremedusa
Mizon ürünleri için instagram: @nixiekorekozmetik

2 comments:

Ivana Džidić Split said...

they seem like lovely beauty products!

http://modaodaradosti.blogspot.com/

the creation of beauty is art. said...

Oh my gosh, how cute! These look great.
the-creationofbeauty.blogspot.com