Saturday, December 20, 2014

Watsons Türkiye Yeni Markalar: Nip +Fab ve Freeman


 Uzun bir aradan sonra merhaba! Yeni yıla girmeden yazmak istediklerimi sonunda fotoğrafladım! Günler kısa olunca, fotoğraf çekecek ışık kalmıyor; hal böyle olunca ürünleri bir türlü yazamamıştım. Bugün sizlere Watsons'ın Türkiye'ye getirdiği iki yeni marka olan Nip +Fab ve Freeman'ın ürünlerinden bahsetmek istiyorum. Nip +Fab bir İngiliz cilt bakımı markası ve ürünleri de sonradan öğrendiğim kadarıyla çok beğeniliyormuş. Freeman ise Amerikan menşeili bir marka. Watsons'ın ürün gamına bu iki markayı eklemesinden oldukça memnunum. Nedenleri yazının ileriki kısmında....
 Nip +Fab ürünlerini elime ulaştıkları ilk günden beri kullanıyorum. No needle fix serum ve Viper Venom extreme night fix ürünleri yaşlanma karşıtı bir seriye ait ürünler. Her ikisinin de yapısını aşağıda fotoğraflamaya çalıştım. 
 No Needle Fix Serum: Nemlendirici altına sürülmesi önerilen bu serum hafif ve jelimsi yapısı sayesinde cilt tarafından hızla emiliyor. İçerisinde çok hafif ışıltılar var bu nedenle sürdüğünüzde ciltte aydınlanmış bir etki yaratıyor ancak tabi ki bu etki daimi değil. Bu serumun sevdiğim yanı hızlı emilmesi ve cildimi yağlandırmaması oldu. Nem vermesi de gayet başarılı.
Viper Venom Extreme Night Fix: Bu kremin etken maddesi Tapınak Yılanı denen bir yılanın zehri taklit edilerek yaratılmış. Bilindiği üzere yaşlanma karşıtı bir uygulama olan Botox da benzer şekilde bir yılan zehirinden oluşuyor. Sanırım ilham noktaları bu olmuş. Kremin içeriğinde Retinol ve Hyarulonik asit de mevcut. Retinol, akne ve leke kremlerinde bulunan cildin epitel yapmasını tetikleyen bir etken madde; hyrarulonik asit ise cildin elastikiyetini sağlayan ve cildimizin doğal yapısında da bulunan bir hücreler arası dolgu maddesi. Böyle güzel bir kombinasyon bir araya gelmiş ve çok hafif yapılı bir kremde buluşmuş. Pekiii ben nasıl bir deneyim yaşadım? 
Her iki krem de karma cildimi yağlandırmadan kadifemsi bir nemlilik hissi yaşattı. Karma ciltlilerin yaşlanma karşıtı bakımında çok etkili olabilecek bir seri olduğunu düşünüyorum. Kremler çiçeksi bir kokuya sahip. Koku duyarlılığı olanlar hoşlanmayabilir. Aynı zamanda kuru ciltliler için nem vermesi yetersiz kalabilir. Bu durumda sadece serumu alıp üstüne kuru ciltler için olan kremlerden uygulayabilirsiniz.
 Freeman Açai Purifying Clay Mask: Kil maskesi benim rutinimin vazgeçilmezi. Cildim problemliyken Clinique Anti-Blemish kil maskesini kullanıyordum ve çok da memnundum. Sonra o maske cildimi fazla kurutmaya başladı. Çok övülen Kiehl's Rare Earth kil maskesine geçtim ancak o da cildimde alerjik reaksiyona yol açtı. Derken Watsons'dan gelen Freeman'a şans verdim. İyi ki de vermişim. Kremsi homojen yapılı bu maske ile cildim iyi anlaştı. Fazla kurutmadan güzelce temizliyor. Meyveli bir kokuya sahip. Benim kil maskesinden beklentim uygulamasının kolay olması, fazla kurutmaması ve alerji yapmaması. Benim için bu üç özelliği de taşıdığı için size de önerebileceğim bir maske oldu.
Freeman Instant Dry Shampoo: Şanslıyım çünkü saçlarımın nem dengesi gayet iyidir. 2 gün yıkanmasalar bile yağlanmazlar. Bu nedenle hayatıma bir kuru şampuan sokmayı hiç düşünmemiştim. Kuru şampuandan da beklentimin ne olması gerektiğini bilmiyorum ancak deneme amaçlı saçımı yıkamadan önce bir kaç kez denedim. Hindistan cevizi gibi kokan sprey yapıdaki bu ürün saçları bembeyaz etmiyor, saçı anında matlaştırıyor ve güzelce hacim de veriyor. Kısacası sık saçı yağlananları memnun edecek bir ürün gibi gözüküyor!

Yeni markaların aramıza katılmasından memnunum. Yılbaşı indirimleri döneminde bu yazıda bahsettiğim ürünlerden ihtiyacınız dahilindekileri denemenizi öneririm zira hepsi sevdiğim ürünler oldular. Sizin deneyimlediğiniz Nip +Fab ve Freeman ürünü var mı? Paylaşırsanız sevinirim!

Sevgiler
GLAZE
instagram: @evremedusa

4 comments:

the creation of beauty is art. said...

That clay mask looks great!
the-creationofbeauty.blogspot.com

Balbocegi ile Kozmetik said...

Watsons Freeman urunlerini getirmeden once Cosmetica ve Tanstore magazalarında vardı.Ben de uzun suredir merak ediyordum ama hassas cilde sahip oldugum icin hakkında yazı okumadan almak istemiyordum. Avakadolu kil maskesini almaya karar verdim ama :)

StyleOnTheSide said...

Oooh that dry shampoo looks great as does the clay mask... that reminds me, I need a good facial!
xo
styleontheside.com

Fashionably Idu said...

I'd love to try that clay mask, it looks good. Happy Holidays...