Tuesday, December 23, 2014

DupDuruShop ile tanışma(Sleek, Milano ve Kiko ürünleri)


Kozmetik ürünlerine getirilen gümrük yasağı ile birlikte çoğumuz birçok markanın ürünlerinden mahrum kaldık. Bu açığı gidermek için instagram'da bir çok satış profili oluşturuldu. Bu sayede istediklerimize risksiz bir şekilde kavuşma imkanımız oldu. Gel gelelim ben hiç bu hesaplardan alışverişte bulunmamıştım (İzmir'de yaşayan ve tanışıklığım olduğu @kozmetikvar yani Funda dışında). DupDuruShop'un güzel sahibesiyle tanışmamız aslında benim eklediğim bir ThrowBack fotoğrafı sayesinde oldu. Ben Zonguldak'ta doğdum-büyüdüm; orada çekilmiş bir fotoğrafımı görünce Ereğli'de yaşayan Burcu hanım ile tanışmış olduk. Bu yazıda onun bana hediyesi ürünleri anlatacağım. Bir de burada göstermeyeceğim bir hediye daha geldi ki inanın ona daha çok sevindim:) Burcu hanım bana Ereğli'yi hatırlatan o meşhur kabak tatlısından yollamış:))) Ailecek afiyetle yedik tabiii:) Sözü daha fazla uzatmadan ürünleri tanıtmaya geçiyorum...
 Sleek birçok yabancı-yerli blogger'da gördüğüm bir İngiliz markası. Far paletleri çok övülüyor. Bu highlighter palet ise 3 adet krem aydınlatıcı ve bir adet toz bronzerdan oluşuyor. Krem aydınlatıcıların yapısı krem far benzeri ancak uygulama sonrası yağlı bir his bırakmıyorlar. Parlak olmalarına karşın glowy değil pudramsı bir bitişleri var (yani simli pudra geçmiş gibi oluyor). 
Platinum inci renginde ve içerisinde yanar/döner diye tabir edilebilecek ışıltıları var. 
Royal Gold; tam bir altın rengi ve içerisinde beyaz yansımaları olan iri simler var.
Renaissance Gold; içerisinde hafif bir bronzluk ve pembelik içeren bir aydınlatıcı.
Antique Bronze; toz yapıda olan bu ürün bronzer olarak kullanılabilir. Simli yapısından dolayı kontür işleminde kullanılamayacak olsa da allık ve bronzer olarak hoş bir renk.
 Sleek paletin ambalaj kalitesine ve aydınlatıcıların kıvamlarına bayıldım. Hepsi yumuşak yapıda ve pigmentli. Fırça ile uygulamada bu tarz ürünleri başarılı bulmuyorum. Bu nedenle en iyi sonucu parmakla uygulama ile alıyorum.
 Milani markası ile daha önceden tanışıklığım var. ABD seyahatimde de bol bol inceleme fırsatı buldum. Bu markanın en sevilen ürünleri bu allık serisi. Baked yani fırınlanmış allıkları gerek pigmentasyon olarak gerekse de kalıcılık olarak gayet başarılı. Delizioso Pink rengi soğuk tonlu, fuşyaya çalan bir pembe. Hafif uygulandığında kışın siyah eyeliner ile süper gidecek bir renk. Zaten allık sert yapılı olduğu için yumuşak kıllı bir fırça kullanırsanız pespembe olma riskini en aza indirebilirsiniz. Fiyat-performans açısından başarılı bulduğum bir ürün oldu.
İtalya'da her köşe başında bulabileceğiniz Kiko ürünlerini 2 sene önceki İtalya gezimde baya bir kurcalamıştım. Kiko, Flormar seviyesinde bir marka. Çok başarılı ya da vasat ürünleri var(hangi markada yok ki zaten?). Bu ikili far paleti ise başarılı kısımdaki bir ürün bence. Açık renkli tarafı multi-dimension diye tabir edilen(yani yanar/döner) bir renk; hafif grimsi bir bazda pembe yansımalar içeriyor. Koyu kısmı ise acı kahve bir renk ve içerisinde minicik gümüş simler barındırıyor. Her iki renk de yumuşacık ve pigmentli.

DupDuruShop bundan sonra güvenle alışveriş yapabileceğim bir adres çünkü benim için sadece bir instagram satıcısı değil aynı zamanda memleketimden güzel bir dost. Sleek, Kiko ve Milani ürünleri için sevgili @dupdurushop 'u takip edebilir güvenle alışveriş yapabilirsiniz. 
Sevgiler
GLAZE
instagram: @evremedusa

1 comment:

Kızsal Şeyler Blog said...

Sleek markasıyla ben de tanışmak istiyorum ama milani allıklar gerçekten çok güzel ben de farklı bir rengini aldım geçenlerde Funda'dan severek kullanıyorum