Sunday, November 9, 2014

Flormar Sweet Lips Dudak Balmları

Flormar kış aylarında bizlere dudak bakımı konusunda yardımcı olabilecek yeni bir seri çıkardı. Sweet Lips Lip balm serisini denedim ve sizler için inceleme yazısını yazıyorum. Bu sezon hayatımıza bir çok yeni dudak balmı katıldı (Maybelline Baby Lips çılgınlığı ipi göğüslüyor gibi duruyor), dolayısıyla piyasa baya hareketlenmiş durumda. Flormar'ın yeni serisi ise hoş ve farklı bir alternatif sunuyor. Bendekiler çilek, elma ve dut aromalı. Meyveli seçenekler arsında portakal ve karpuz aromalılar da bulunmakta. Eğer kış ruhuna uygun şekerli bir şey denemek isterseniz krem karamel size göre olabilir. Şimdi de işlevsellikleriyle ilgili biraz bilgi verelim...
Flormar released a new lip balm collection called Sweet Lips for winter season. As there are various kinds of lip balms on the market, I decided to try them in order to give you some opinion. My choices are strawberry, apple and mulberry all of which are fruity but if you are not into fruity lips you can check cream caramel flavored one! There are also some other fruity options out there such as watermelon and orange. Even if they smell like their names they don't taste like them. The scent decreases fast after application but the stain last for a long time. It gives really smooth feeling to my lips and hydrates real good but the shiny look does fade away after half an hour or so. Overall these are great for the ones who loves their lips balms with a little bit of stain and who prefers spf protection through winter. 
 Flormar Sweet Lips Lip balm Strawberry SPF15
Bir lip balma göre iyi renk veriyor. Kırmızımsı pembemsi rengi bana eskilerde çok kullandığımız Nivea cheery lip balmı hatırlattı. Dudağım çok kuru olmasına rağmen ilk uyguladığım andan beri rahatlama ve pürüzsüzleşme hissettim. Kokusu olmasına rağmen şekerli ya da belirgin bir tadı yok. Dudakta yarattığı parlaklık yaklaşık yarım saat sonra kayboluyor ancak renk çok daha uzun süre dudakta kalıyor. Dudakları yumuşatmasını ve verdiği hissi sevdim. Ayrıca SPF 15 güneş koruması içeriyor.
Flormar Sweet Lips Lip Balm Black Mulberry SPF15
Flormar'ın web sitesinde bordo olarak geçen kara dut aromalı bu dudak balmının rengini çok sevdim. Özellikle kış aylarında koyu ruj kullanmaya cesaret edemeyen ya da gün içerisinde tazelerken dağıtmaktan korkanların seveceği bir ürün olmuş. Hafif ve şeffaf bir yapısı olduğundan uygulamadaki hataları kaldırıyor. Rengini uzun süre koruyor. Nemlendirme özelliği diğeri kadar yani ortalama; ilk başta yumuşacık yapsa da tüm gün yetecek bir nem değil ancak uygulamasının kolaylığı gün içinde tazelemeyi mümkün kılıyor. 
Peki içeriği nasıl?
İçerik bilgim pek yoktur ancak ilgilenenleriniz için bu lip balmın içerik bilgisini ekliyorum.
Son olarak elmalı lip balmı yorumlamadım çünkü o da yapı olarak diğerleriyle aynı ancak renksiz bu nedenle elma kokusunu sevenlere ve üstüne farklı renk ruj uygulamak isteyenlere uygun bir ürün. Ben bu seriyi sevdim ve karpuzlusunu almayı planlıyorum. Fiyatları 9,5tl. 
Sevgiler
GLAZE
instagram: @evremedusa