Saturday, November 22, 2014

Farmasi Hyacure Serisi


Merhaba, Farmasi ailesi 2014 yılında tanıştığım ve birçok ürününü sevdiğim bir marka oldu. Yeni seriyi deneme şansım olmasına da çok sevindim. Farmasi Hyacure serisi genel olarak oldun ciltlere yönelik, Hyaluronic asit'in etken madde olarak kullanıldığı kırışıklık karşıtı bir bakım serisi. Belki benim yaşımda başlamanın erken olabileceği bir seri olamsına karşın çok yoğun ve yağlı yapılı kremler olmadığı için çoğu ileri yaş kremininin yol açtığı yağlanma sorununa yol açmadı. Detaylı yorumlar ve fotoğraflarla seriyi tanıyalım:)
Hi everyone, Farmasi is a Turkish brand which I love recently. Here are some products of their new anti aging product line called; Hyacure. These skincare products include hyraluronic acid which can be naturally found between our intracellular matrix of dermis and epidermis. HA is a popular ingredient of anti aging products and is one of the most studied ingredients in cosmetology. Let's move on to detailed pics...
Farmasi Hyaluronic Acid Age Defense BB+ krem: Kapatıcılığı orta-az olan bu BB krem'in bendeki rengi Light to medium ve bana bir-iki ton açık geldi. Cildi yağlandırmıyor ve dağıtması kolay. İçerisinde paraben ve silikon bulunmuyor ancak parfüm içeriyor. SPF25 fiziksel (titanyum dioksit) güneş koruması içeriyor. Günlük kullanımda mutlu eden bir ürün. Göz altlarımda ise göz BB kremi var. Onun da rengi light to medium ancak göz BB'sinde sadece çok beyaz tenliler bu rengi seçsinler çünkü bana çok çok açık kaldı. Kapatıcılığı çok fazla değil ve yapısı hafif kuru. Çizgilere dolmadı ve kalıcılığını da beğendim. Süngerli bir aplikatörü ve şık minik mor bir ambalajı var ki ambalajını beğendiğimi belirtmeliyim. Bu ürünü göz altı kapatıcısı olarak değilse de aydınlatıcı olarak kullanmayı sevdim:)
Farmasi Hyacure Kremleri (Gündüz,Gece ve Göz kremi): Serinin diğer ürünleri gibi paraben ve silikon içermiyorlar ancak parfüm içeriyorlar. Kokuları çok yoğun değil ve kremsi olduğundan beni rahatsız etmedi. Gündüz ve gece kremi yapı olarak çok da farklı değiller; ikisi de jel-krem yapıda ve yağlı değiller. Göz kremi biraz daha yoğun yapıda ve daha yoğun nemlendirici bir krem. Gündüz kreminde ekstra SPF15 güneş koruması var. Bu seriyi almadan önce denemenizi öneririm zira Hyarulanic asit anti agin ürünlerinin popüler bir içeriği ve kozmetik sektöründe en çok bilimsel araştırmaya konu olan bir etken madde olmasına rağmen topikal uygulamada hassas ciltlerde yanma-batma hissine yol açabiliyor. Bu seride bende gündüz kremine karşı bu tarz bir reaksiyon gelişti. Cilt bakımında aşırı duyarlılık reaksiyonlarına dikkat etmek gerek...
Farmasi Soft Touch Eyeshadow no.01: Favori mor farım ilan ettim bile kendisini. Yapı olarak yumuşacık, tozutmayan, güzel dağıtılan, kalıcı çok hoş bir far dörtlüsü. Bu yapıdaki tüm far dörtlülerini denemek isterim açıkcası çünkü yapılarını çok sevdim. Üstte swatchlarını görebilirsiniz. Mor far arayanlar bu palete baksınlar bence!
Farmasi Rouge No.10: Farmasi'nin başarılı olduğu diğer bir konu da ruj bence. Bu ruj da hem nemlendirmesi yüksek, yumuşak yapılı, pigmentasyonu yüksek bir ruj. Fotoğrafta çok kırmızı çıkmasına karşın aslında daha pembe-fuşya bir ruj. Nem vermesi 2-3saat gitse de rengi uzun süre kalıyor.
Farmasi'nin gelişmesini mutlulukla takip ediyorum. Kozmetik ürünlerde cidden başarılı ürünlere imza atıyorlar. Cilt bakımında ise temel ve güzel ürünleri var ancak cilt bakımı ürünlerini hiç bir zaman ben memnunum siz de alın şeklinde paylaşmıyorum çünkü etken maddelerden herhangi birine karşı alerjiniz olabilr ve yanlış yönlendirmek istemem. Bu nedenle seri ilginizi çektiyse bir Farmasi danışmanından tester isteyebilirsiniz:) 
Sevgiler
GLAZE
instagram: @evremedusa

2 comments:

Müge Behram said...

Merhaba
Oncelikle tebrik ederim. Bakım özürlü birisi olarak kozmetik dünyasına da çok uzağım. Buna rağmen herkesin anlattığı markaları değil farklı ürünler farklı yorumların beni inanılmaz motive etti. Çok yalın bir kalemin ve yalın bir stilin var ( ki en az rastladığımız şey bu)
Tebrikler Teşekkürler. .

Farmasi Kozmetik said...

Çok güzel açıklayıcı bir inceleme olmuş canım. Teşekkürler.