Wednesday, November 5, 2014

CelluBlue Selülit Masaj AletiMerhaba, selülit bir çok kadının ortak sorunu. Zayıf ya da kilolu bir çok kadın vücudundaki portakal kabuğu görüntüsünden muzdarip. Aslında bu durum bağ dokusu ve yağ dokusunu etkileyen bir sağlık problemi. Genetik ve çevresel bir çok faktör selülite yol açıyor. Selülitten kurtulmak için ise bir çok farklı yöntem geliştirilmiş. Daha teknolojik olan, radyofrekans cihazları, mezoterapiler vs gibi yöntemler; kullanım kolaylığı açısından kafein gibi etken maddeler ile zenginleştirilmiş krem uygulamaları sıklıkla tercih edilen selülit karşıtı yöntemler. Temelde ise kan dolaşımını arttırıcı masaj teknikleri, spor yapma ve toksinlerden arınmak için bol su tüketimi önerilmekte. 
CelluBlue ile ilk tanıştığımda bu minik mavi plastikle ne yapacağımı bilemedim. Ufak bir araştırma sonrasında bu mavi plastik ile vakum yaptırılarak sorunlu bölgeye hergün bölge başına minimum 5dk masaj yapmam gerektiğini öğrendim. Masaj öncesi bölgeye vücut yağı uygulamanız gerekiyor; bu sayede vakum etkisini bozmadan geniş alanlara masaj yapabiliyorsunuz. Küçücük bir alet olmasına karşın uyguladığı maksimum vakum etkisi okadar yüksek ki hassas ciltleri morartabilir. Bu nedenle orta seviyede bir vakum etkisiyle 5dk masaj yaptığımda cildimin kızardığını ve kan dolaşımının arttığını gözlemledim.
Uygulamadan sonra 2 büyük bardak su içilmesi öneeriliyor. Bu sayede hızlı kan dolaşımı olan bölgedeki toksinler dokulardan uzaklaştırılmış oluyor. Şimdi gelelim uygulama videosuna ve benim görüşlerime...
CelluBlue çalışma prensibi benim mantığıma çok uygun. Selülit masajını cidden derin ve güzel bir şekilde hem de evde yapabiliyor olmak çok hoş. Dairesel hareketler ile bir bacağa 7; diğer bacağa 7'şer dk uygulama yapıp, sonrasında duş alıp ve en son olarak da Nivea goodbye selülit kremini sürdüğüm süreçte dokudaki değişikliği gözle gördüm. Karşıdan baktığımda aynada görebildiğim selülitlerde yaklaşık 20 günde gözle görülür azalma oldu. Eğer masaj salonlarına yada profesyonel uygulamalara ayıracak vaktiniz yoksa ya da bu işlemlere para dökmek istemezseniz CelluBlue'yu denemenizi öneririm. Selülit çok faktörlü bir oluşum olduğundan tek başına masaj sizi sıfır selülite götürmeyecektir. Düzenli spor, uygun su tüketimi, düzenli beslenme ile içten de savaş vermek gerekiyor. Ben henüz iç savaşı kazanamadım. Ancak dıştan görünümü azaltmak şimdilik benim için tatminkar bir sonuç oldu. Daha önce Braun epilatörümün masaj başlığı ve elimle yaptığım masaj denemelerinden çok daha kolay ve etkili bir masajı yapmama olanak verdi. (Fiyat 19 euro)
Eğer uyguladıysanız CelluBlue tecrübelerinizi paylaşın:) Umarım faydalı bir yazı olmuştur!
Sevgiler!
GLAZE
instagram: @evremedusa

2 comments:

Missy said...

CelluBlue diye bir elektronik bir tane var bende. Ama pek sevmedim.

www.missysworld.com

Anonymous said...

Bardak atma yöntemi ile ayni mantik vakum kan dolasımını arttiriyo :))))nenelerimizin bildigi varmis:)))