Thursday, October 2, 2014

Tırnak Bakımı Ürünleri


Merhaba, mevsim geçişleri, özellikle de kuru ve soğuk havalara yapılan hızlı giriş tırnaklarımı ve ellerimi yıpratıyor. Meslek dolayısıyla sürekli el yıkadığım için kuruluk problemini ciddi boyutlarda yaşıyorum. O nedenle sizin de işinize yarayacağını düşündüğüm tınak bakımı rutinimi paylaşmak istiyorum. Bu sıralar kullandığım ürünlerin detaylı yorumlarını okumak için devam ediniiiz:)
Hi everyone, today's topic is for our hands only! As the weather gets colder and drier; my nails started to crack and my hands feel so dry. I basically love to exfoliate first, hydrate my hands in the second place and put some oil to my nails and nail beds at last. My exfoliant is from bath and body works which I'm in love but the other products (my moisturizer and nail care oil) are from a local brand in my country. You can check their website from this link!
İlk adımda Bath and Body Works'un True Spa serisinin şeker içeren ve balonlu sakız gibi kokan el peelingi ile elimi ve tırnak diplerimi ovalıyorum. Bu ürünün kokusuna da yıkandıktan sonra ellerimi yumuşacık yapmasına da bayılıyorum. Haftada 2-3 kez kullanıldığında ellerimde bariz bir yumuşaklık yaratıyor. Özellikle bu tarz ürünleri kullanmayı seviyorsanız sırf yumuşatması ve rahatlatıcı etkisi için bile deneyebilirsiniz bence:)
Ölü deriden arınmış cildime Moshos Garden Shea&Lavanta içeren kremini sürüyorum. Shea nemlendirici özelliği ve nemi hapsetme kabiliyeti olan bir içerik; lavanta ise sakinleştirici, cildi yatıştıran, antibakteriyel bir içerik. Bu iki içeriğin kombinasyonu da bence çok başarılı olmuş. Her ne kadar el ve yüz kremi yazsa da yüz için sadece çok kuru ciltlilerin kullanabileceği formda bir krem olduğu görüşündeyim. El kremi olarak ise orta sürede emilen, güzel nemlendiren ve lavanta kokusu severlerin bayılacağı bir krem. Ürünü incelemek için tık tık!
Son adımda kırılan kuru turnaklarıma, yine Moshos Garden'dan Jojoba ve Aloe Vera içeren bakım yağını bir kaç damla damlatıp masajla yediriyorum. Jojoba ve Aloe vera da nemlendirme özelliği yüksek olan bitkiler. Bu yağdan memnun kaldığımı söylemeliyim. Standart bir badem yağı da belki iş görebilir ancak koku olarak badem yağını sevmeyenler (misal ben) bu tarz karışımlarla daha mutlu olabiliyor. Ayrıca Moshos Garden markası ile tanıştığıma sevindim zira hem Türkiye'de üretilen hem de doğal içeriği olan, kaliteli hammadde kullanan firmaların artması gerektiğini düşünenlerdenim:) Şimdi listemde birkaç cilt bakım ürünü var, sizin de tavsiyelerinizi duymaktan mutluluk duyarım!
Sevgiler
GLAZE
instagram: @evremedusa

4 comments:

kozmetikperisi said...

moshos garden ürünlerini merak ediyordum,deneyeceğim:)

Esy Vogue said...

Bath and Body Works ürünlerini nereden bulabilirim?

sebnemsblog said...

Tatlıcım bu ürünleri gerçekten çok merak ediyordum, çok teşekkürler paylaşımın için:)

emilianata said...

O peelingi ilk kullanmaya başladığımda çok sevmiştim, ancak sanki ardından yeterince nemlendiremiyorum ve daha çok kuruyor.

www.emilianata.com