Monday, October 20, 2014

Flormar Mono Eyeshadows

Merhaba, bugün mercek altındaki ürünler Flormar'ın tekli farları. Gerek benim merak edip aldığım gerekse firma tarafından yollanan farları bir araya getirip toplu bir değerlendirme yapmak istedim. Almak isteyenler için de fikir olsun:) Bakalım Flormar tekli farlar nasıllar?
Hi everyone, today's guest product is from Flormar. Since I have so much mono shadows in my collection I decided to swatch them for you. There are basically 3 finishes; first one is matte finish. 
Matte eyeshadows has really lovely colors but the formula is not so good. Pigmentation of matte shadows are average to low. The second finish is shimmery which has better pigmentation than matte ones. The last finish is pearly which I love. Pearly shades are so soft and butter-like that they blend so well and the pigmentation is amazing. I really loved the Blue dawn and the Silver storm and if you are looking for a budget friendly shadow I definitely recommend them both! 
Serinin tüm mat farları ıslak kullanımda daha pigmentli olan, hafif sert yapıda ama kolay dağıtılabilen ve kat kat uygulandığında renk yoğunluğu arttırılabilen yapıda farlardan oluşuyor. Sedefli farlar daha yumuşak yapıda, orta pigmentasyona sahip farlardan; ışıltılı olan farlar ise yumuşacık ve yağsı kıvamda, yoğun pigmentli yapıdalar. Genel olarak hem mat hem de diğer yapıdaki farlarını başarılı buluyorum zira bendeki mat renkler çok iddialı renkler olduğundan aşırı pigmentli olmalarına ihtiyaç duymuyorum. Seride en başarılı bulduğum farlar ise ışıltılı farlar olan Blue Dawn ve Silver Strom. Şimdi gelelim tüm farların swatch ve yorumlarına... 
Pembeler:
Gomme: Açık pembe, soğuk tonlu hafif mercan rengine çalan mat bir far. 
Real Fuschia: Her ne kadar fuşya ismine sahip olsa da aslında soğuk tonlu hafif morluk içeren canlı neon bir barbie pembesi. Mat yapıdaki bu farın rengini çok beğendim.
A008: Üzerinde sadece numara yazan bu farın yapısı oldukça güzel. Fuşya bir baz rengin içerisinde fara duo-chrome yapısını katan incecik pırıltılar var. Duo chrome yapısı sayesinde fuşya rengine ışık vurduğunda mor bir yanar-döner renk oluşuyor. Yapı olarak sert olması bir problem zira ilk katta rengini fazla vermiyor.
24: Farın kendi fotoğrafını daha aşağıda bulabilirsiniz. Swatchı ise yukarıda. Sedefli yapıdaki bu farın rengi çok hoş bir mürdüm-kahve. Buğulu makyaja yakışacağını düşündüğüm bu rengi oldukça beğendim. 
 Maviler:
Bluish Green: Sedefli yapıda hoş bir yeşil. Cam göbeği gibi maviye çalan bir yeşil olan bu far diğer sedefli farlar ile benzer yapıda.
N107: Yine sadece numara ile isimlendirilmiş bu far mat yapıda bir mavi. 
Azzuro: Mat yapıda koyu mavi bir far.
Blue Dawn: Üstteki resimde en sağda alttaki swatchda ise en sağdan 2. olan Blue Dawn ışıltılı yapıda bir mavi. İçerisinde çok hoş ve yoğun gümüş rengi ışıltıları var. Yapısı yumuşacık yağ gibi kayıyor ve pigmentasyonu çok başarılı. Şöyle ki eğer mat farlar da bu yapıda olsaydı başka marka far aramaya gerek kalmazdı bence:) Çok yumuşak olduğundan bastırırsanız tozutma problemi yaşatabilir. En sevdiğim farlardan biri oldu!
Silver Storm: Blue Dawn gibi ışılyılı yapıdaki bu farın da yapısı yumuşacık ve pigmentasyonu çok iyi. Gümüş rengi bir far arayanlara şiddetle tavsiye ederim.
A004: Bakır kahve tonlarında hafif altın yansımaları olan sedefli yapıdaki bu far da çok hoş bir renk, diğer sedefli farlar gibi bir yapıda. Biraz daha yumuşak yapıda olsaydı daha iyi olurdu zira renk olarak çok kullanışlı olduğunu düşünüyorum.
10: Koyu kaverengi olan bu sedefli farın içerisinde belirsiz derecede ışıltı var. Bu ışıltılar fara hafif altın rengi yansımalar katmış. Diğer sedefli farlara göre yapı olarak daha yumuşak ve pigmentasyonu biraz daha iyi. Rengini yine çok sevdiğim bir far.

Flormar tekli farları özellikle indirim dönemlerinde denemenizi öneririm. Her far grubunun yapısı değişken olduğu için deneyerek almanızı öneririm. Ben Flormar tekli farları fiyat/performans olarak başarılı buluyorum. Özellikle ışıltısı bol olanların pigmnetasyon ve yumuşaklıkları bir çok high end markayı sollar:) Umaırm faydalı bir yazı olmuştur.
Sevgiler
GLAZE
instagram: @evremedusa

No comments: