Wednesday, October 8, 2014

Benefit Brow Bar Deneyimim


Merhaba! "Brows frame the face!" Evet, her ne kadar kaşlar yüzü çerçevelese de, bakışlara anlam; makyaja güzellik katsa da, ne yazıkki her birimiz düzgün kaşlarla doğmuyoruz. Ben de dağınık ve az kaşlar ile dünyaya geldim, bir kısmını da gençlik yıllarında bilinçsiz aldırma sonucu kaybettim. Eğer çok tüylü bir insan değilseniz ne yazıkki bunun bedeli ağır olabiliyor. Kaşlar küstükten sonra geriye fazla çözüm kalmıyor. Eğer siz de kaşlarınızdan muzdaripseniz ve kaş dövmesi konseptine de ısınamadıysanız ozaman bu post sizin için gelsin! 
Yaklaşık 3-4 aydır Sephora mağazalarının içerisinde bulunan Benefit markasının Brow Bar hizmetinden yararlanıyorum. Brow Bar servisinin diğer kaş alımı hizmetinden temel farkı, kaş konusunda uzman bir kişinin uygulamayı yapması. Bunun yanı sıra Brow Barlarda kaş boyama, kaş makyajı, dudak üstü ağdası gibi hizmetler de veriliyor. Brow Bar'lar bazı Sephora'larda (benim için İzmir Agora Sephora) bulunuyor ve randevu ile çalışıyorlar. Bakalım benim 5. randevum sonucunda nereden nereye gelmişiz:)
Hi everyone, today's topic is Brows! I'm not born with great brows and lost some brows due to unprofessional plugging. As we all know brows frame the face but if you don't have enough brows for this, what are the choices? I'm not a huge fan of permanent eyebrow makeup techniques (such as tattoos) so I decided to go for Benefit's Brow bar service. This is my 5th appointment in 4 months and I really love it so far. Benefit Brow bar service does not claim miracles but i think it's the best way to maintain a good state of brows. Hope photos give you opinion! 
Kaşlarım yuvarlak hatlı ve ince; instagram hesabımda onlarca kez açıklamama rağmen ısrarla kaşlarımı kalınlaştırmamı, demode görüntüsü olduğu vs. ile ilgili yorumlar almaktan kurtulamadım:) Ne yazıkki kaşlarımla ilgili söylemler benim için; "Neden gözlerin mavi değil, kahverengi çok demode" gibi bir söylemden öteye geçmiyor. 
Her neyse; elimizde olanı değerlendirirsek, ilk randevudan önce gördüğünüz üzere daha yuvarlak ve biçimsiz olan kaşlarım giderek daha düz ve şekilli hale geldi. Her randevuda hint kınası benzeri bir boya ile kaşlarım boyandı. Bu işlem renk değişimi için değil; kaşlarımı güçlendirmek için yapıldı. Randevular arasında kaşlarıma hiç dokunmadım ve uzamalarını bekledim. Bazı randevu aralarını uzun tuttuk ki, ne kadar kaşımın çıktığını görebilelim. Bu servis size mucize vaad etmiyor; sadece olan kaşınızı ne kadar düzgün hale getirebilirsiniz onu gösteriyor!
Brow bar'a başlamadan önce kaşlarımın hali. Saçlarım açık kumral (doğal hali, hiç boyamadım); kaşlar simsiyah olunca saçıma uysun diye MAC'in kaş maskarasını uyguluyordum. 
Sonra yazın iyice açılan saçlarımın uçlarını kısalttım. Dipten gelen daha koyu renk saçlarıma Benefit'in Brow Zings Medium renginin uygun olduğunu, Benefit Brow bar'daki kaş danışmanım Burcu hanım ile belirledik ve o günden bu yana da Brow Zings ile kaşlarımı dolduruyorum.
3. randevudan sonraki halim
Benefit Brow Bar servisindeki kaş alım yöntemi ile ilgili ilginç bir nokta; kaş bölgesinde ağda kullanıyorlar! Başta korkunç bir yöntem gibi gelse de insan zamanla alışıyor. Hatta daha net ve temiz bir işlem oluyor. Sadece kaş diplerindeki tüyler cımbız yardımıyla alınıyor:)
4.randevudan sonra
En son yani 5.randevudan sonraki hali 
Sonuç olarak ben Benefit Brow Bar'daki servisin gayet başarılı olduğunu düşünüyorum. Kaş uzmanım Burcu hanım işinde uzman biri. Unutulmaması gereken nokta ise herkesin kaş çıkarma potansiyelinin ve yüz yapısının farklı olduğu. Bu nedenle bazıları için çok ince, çok kötü, çok bilmem ne vs. olan sonucun, benim kaş yapım ve isteklerime göre iyi bir sonuç olduğunu düşünüyorum. Eğer öncelikle kendi beklentilerinizi belirler ve kaş uzmanıyla bu konuda önceden konuşursanız sonuçtan da o denli memnun kalırsınız:) Ben Brow Bar deneyimime devam edeceğim, ileride değişikliler olursa yeniden bir post hazırlarım:) 
Sevgiler
GLAZE
instagram: @evremedusa

28 comments:

Acemiden said...

Biraz korkunc geliyor agda olayi. Ben de bir kac hafta uzatip gitmeyi düsünüyordum. Simdi biraz daha cesaret geldi. Sizin kaslariniz da cok guzel olmus. Bir de sacinizin dogal rengine sasirdim ve bayildim.

Anonymous said...

Çok güzel açıklamışsınız gerçekten bende bir kaş müzdaribi olarak yöntem ilgimi çekmedi değil fakat bir nokta dikkatimi çekti göz kapağı ve tabi çevresi yüzümüze göre en hassas bölgeler bu sebeble daha öncede şahit olduğum olaylardan ötürü kaş altı bölgeye daha temiz olsun diye evet ağda ile alım yapılıyor fakat ben çok zararlı olduğunu düşünüyorum yaş ilerledikçe göz kapağında sarkma vs. riskler ortaya çıkacaktır diye düşünüyorum bu yüzden kaşların ağdayla alınmasına karşıyım :( bu konuda siz ne düşünüyorsunuz acaba fikirleriniz benim için önemli ayrıca tüm postlarınız mükemmel sevgiler :)

Unknown said...

Yüzüne yakışmış ve gayet güzel şekillenmiş gercekten. İfadenize kattıgı anlam bile değişmiş :) ben çok başarılı buldum. Ben de kalınlaştırmak ve boslukları doldurma istiyorum ama olmuyo. Keşke Eskişehir e de açılsa :/

Balbocegi ile Kozmetik said...

Saclarım ve kaslarım arasında renk uyumsuzlugu oldugu icin ben de Mac brow set kullananlardanım. Saclarım koyu kumral olmasına ragmen kaslarım koyu kahverengi . Bu sorunu yasayan tek ben miyim diye dusunup korkarken yalnız olmadıgımı gordum :)) Ayrıca ben de ne yazik ki yuvarlak kaslara sahibim. İnce oldukları icin de oynama yapmaya musait olmuyorlar . Benefit Brow Bar'a ben de gitmeyi dusundum ama yılın buyuk bolumu Antalya'dayım . Orada da Brow Bar olmadıgı icin İstanbul'da gitmemin cok etkisi olmayacaktı:) Kaslarınızda ki değişim gercekten cok hos olmus bu arada :)))

Londyn said...

Love this :)

www.fashionistastyle1.blogspot.com

the creation of beauty is art. said...

You always look so so perfect! :)
the-creationofbeauty.blogspot.com

evremedusa said...

ağda bana da aynı şekilde korkunç geldi başta ama ağdanın kıvamından mı yoksa uygulanışından mı bilmem alıştım diyebilirim:) şekil iyice oturduktan sonra belki ağda yönteminden vazgeçmelerini talep edebilrim:) Yorumunuz için teşekkür ederim; herkes kaşlarım koyu olduğu için sanırım saçlarımı boya sanıyor ama olsun:) Beğenmenize sevindim:)

evremedusa said...

Merhaba, ben de ilk başta çok tereddüt ile yaklaştım ağda olayına. Kullanılan ağda çok pudralı ve normal ağdalara göre az yapışan bir tür. Uygulama da önemli bence; çok küçük küçük uygulandığı için ip vs. ile alınırkenki kadar çekiştiriliyor deri gibime geldi. Ama dediğiniz gibi herhangi bir alerjisi olan kişide hassasiyete sebep olabilir. Ben benefit brow bar'daki ağdanın yapısından dolayı zarar vereceğini düşünmüyorum ancak herkes için aynı durum söz konusu olmayabilir:)
Ayrıca güzel yorumunuza da teşekkür ederim:)

evremedusa said...

Merhaba, teşekkür ederim:) En zor olan şey kesinlikle kalınlaştırmak zira ben eose, hint yağı vs herşeyi denedim sayılır ama çıkmayınca çıkmıyor. Bu noktada yapılacak en mantıklı şey bence kabul edilebilir bir kaş formu yakaladıktan sonra düzeltme ve doldurma işlemini kaş maskarası-kaş farı vs gibi ürünlerle yapmak:) Eskişehir'e de açılır umarım, sırf kaş ile ilgilenmeleri güzel bir durum:)

evremedusa said...

Evet, herkes kaş konusunda o kadar çok söz söyleme yetkisini kendisinde görüyor ki, insan herkesin mükemmel kaşlara sahip olduğu düşüncesine kapılabiliyor. Nasıl herkesin ağzı burnu boyu posu farklıysa kaş yapı ve şekli de farklı. Bu konudaki yorumları gereksiz ve anlamsız buluyorum. İnce kaş zor bir durum ama en azından doğru yönlendirmeyle çok az incelerek şekillenebiliyor. Ben makyajla ilgilenmeme rağmen kaş konusunda kendim hiçbirşey yapamıyorum o nedenle brow bar kurtarıcım oldu:) Randevular arasında 1aylık zamanlar bırakabilirsin bu yüzden eğer sık seyehat ediyorsan deneme şansın var bence:) 2-3ayda elde ettiğin sonucu kendin bir süre koruyabilirsin:) dene bence:)

Anonymous said...

Ustura ile kaş alımının kaşların arasındaki boşlukları doldurduğunu ve kaşları kalınlaştırdığını söylüyorlar. Ben de bu yöntemi kullanıyorum ama çok düzenli gidemediğim için ortaya çıkan bir sonuç yok daha.

gzmgdr said...

Kaş şeklinde gözle görülür bir düzelme olmuş. Çok beğendim, gerçekten işe yaramış emekleriniz boşa çıkmamış gibi görünüyor. :)
Sac ve kas renginde uyumsuzluk bende de söz konusu ama çokta göze batmadığından hiç bisey yapmayanlardanım.

Unknown said...

Cok hos olmus yuz hatlarina cok guzel olmus :) bende en kisa zamanda agora sephoraya gitmek istiyorum umarim senin gibi guzel sonuclar alirim :)

Unknown said...

Bende birisi şu brow bar hakkında güzel bir bilgilendirme yapsa da gitsem diye düşünürken bu yazı harika oldu üstüne aynı şehirde olmamiz ve direk hangi sephorada olduğunu bilmem de :) normal kuaförden daha başarılıdırlar denemekte fayda var diye düşünerek essi ye gidecektim bu yazı ile fikrimi değiştirdim :) fakat sadece alım yaptırdığımız da boyama yapılmıyor değil mi ? Kaşlarım simsiyah ve boya olayından korkuyorum açıkçası :)

Unknown said...

Ne kadar fark etmiş yaa! Çok çok çok güzel olmuş! Ben de aşağı düşük kaşlarımdan bıktım hiçbir türlü düzelttiremedim, Benefit ya da Bobbi brow barlara da güvenemiyorum ya o kadar para verip daha kötü hale gelirse diye:( İzmirde olsam kesinlikle hemen şimdi atlayıp Burcu hanıma gitmiştim:"(

evremedusa said...

Ben de duymuştum o yöntemi açıkçası kullanmayı beceremezsem diye korktuğum için denemiyorum, kalan 5tel kaşı da ona kurban etmekten çekiniyorum:)) umarım sen faydasını görürsün:)

evremedusa said...

evet aslında hiçbirşey yapmamak en güzel çözüm, yaptırılan diğer işlemlerden de pek fayda gelmiyor:) ben bir de amerikaya gittiğimde anastasia beverly hills markasının kaş ürünlerini alıp en son kaş makyajına nokta koymayı, abartmamayı planlıyorum:)
sevgiler

evremedusa said...

çok teşekkür ederim:) memnun kalacağını düşünüyorum, püf nokta ne istediğini tam olarak belirlemen ve bunu önceden kaş uzmanıyla paylaşman. Gayet güzel yardımcı oluyor, ne yapılabilir ya da ne yapılamaz anlatıyorlar. Bu sayede istediğin sonuca kavuşabilirsin:)

evremedusa said...

Merhaba:)
Essi'ye diğer işlemler için gitmişliğim var. Güzel bir merkez ve bir çok profesyonel uygulama var. Ancak kaş konusunda Benefit brow bar önde gibi gözüküyor. Eğer kaş dövmesi, kalıcı makyaj tarzı bir uygulamadan ziyade sadece kaş şekillendirme, boyama vs. gibi işlemler istiyorsan Burcu hanım'a uğramanı öneririm:)
sevgiler

evremedusa said...

Boya ile ilgili ise; benim de kaşlarım simsiyah (fotoğraflarda brow zings olduğundan koyu kahve gözüküyor, normalde bildiğin siyah:)) aslında bizim gibi siyah kaşlıların boyaya ihtiyacı yok ancak boya içeriğinde hint yağı-kınası gibi kaş besleyici maddeler olduğu için benim kaşalrımı boyuyorlar ama renk anlamında hiçbir değişiklik olmuyor boya sonucu, sadece biraz kaş çıkartmaya faydası oluyor

evremedusa said...

Yaşadığın şehirdeki kaş uzmanının da etkisi çok olacaktır tabi ama, ben verdiğim para ve emeği hak ettiğini düşünüyorum. Gittiğim kuaförlerde aldırdığım kaşlar sonucu bu hale gelen kaşlarım baya bir gelişme kaydetti. Keşke izmirde olsan da bir gitme şansın olsa, düşük kaş kaldırma konusunda da çok başarılı burcu hanım:) (benimki de tam tersi çok yüksek, indirmeye çalışıyoruz kaş çıkarsa:))) aah ah herkesin derdi başka:)

kozmetikperisi said...

çok güzel olmuş:) şeklini daha düzgün yapmış

Unknown said...

O zaman Kaşlarımı balta girmemiş orman edasıyla bırakıp sephoraya koşuyorum çok da çıkmıyorlar ama bakalım nasıl gelecek :) ilgin için çok teşekkür ederim :)

SweetyMakeUpCandy said...

you're simply beautiful ;)

http://sweetymakeupcandy.blogspot.it/

Anonymous said...

kaşlarınız mükemmel olmuş. eski halini ben de beğenmiyordum size fazla şaşırmış bi ifade katıyordu sanki :) aldığınız hizmetin ne kadara al olduğunu öğrenebilir miyim acaba:)

buraliolmayan said...

Geçen sene aralık ayında sephora doğum günü hediyelerimden birisi de kaş barıydı.Hazır hediyeyken değerlendireyim diyerek gittim.Çok tatlı işine hakim karşısındakini dinleyip ona göre davranan bir uzmana denk geldim.Kaş alırken yaptığım hataları söyleyip o hataları düzelterek kaşlarımı aldı.2. seansa söylediği şekilde kaşlarımı bırakarak gittim , benim uzmanım işten ayrılmış yeni uzmanda beni dinlemediği gibi oraya dokunma burayı kalınlaştırıyoruz dememişim gibi kaşlarımı rezil etti.6 - 7 ay geçmesine rağmen hala toparlayamadım kaşlarımı.Kaş barı uygulaması başarılı bir uygulama ama işin uzmanına denk gelmek önemli.Şansınıza siz hep aynı uzmana denk gelmişiniz ve kaşlarınızın yeni hali çok güzel olmuş.
Sevgilerimle.

Anonymous said...

İstanbul capacity içerisindekini denedim, tam anlamıyla rezalet! Şu an Kaş'ımın biri ince biri kalın ve biçimsiz , üstelik bir kaşın başlangıç yeriyle diğeri farklı :(( Mahalle kuaförü daha iyi iş çıkarırdı , uzmanmış sözde, hayatımda daha kötüsünü görmedim

hallelujah said...

Antalyada brow bar oneriniz var midir acaba? 🙇💙