Thursday, October 30, 2014

ABD'de kozmetik alışverişi


Geçen hafta ABD'ye bir seyahatimiz oldu. Çoğu kozmetik severin gitmek istediği ülkelerin başında gelir ABD. Bir nevi kozmetik cennetidir ki ben de bu cennetin nimetlerinden baya faydalandım. Sizlerden de gidecek olanlar için bu yazıyı hazırlama ihtiyacı hissettim. Kısaca benim ABD'deki kozmetik alışverişi deneyimlerimden bahsetmek istiyorum:)
Öncelikle aldıklarımın toplu fotosu gelsin. İnanın o kadar fazla mağaza ve ürün var ki bu kadarı bile kendimi frenlemiş alışverişim. İpin ucu kopsa feci kopabilirdi. Gideceklere ilk tavsiyem belirli bir liste ile gitmeleri ve bu listenin dışına fazla çıkmamaları yoksa cidden insanın gözü dönebiliyor:) İkinci uyarım ise, ABD'de etiketlerde gördüğünüz fiyatlar sizi yanıltmasın; her eyalet için farklı oranlarda olmak üzere etiket fiyatlarına vergi ekleniyor kasada. Mesela Hourglass 3'lü allık setinin raf fiyatı 55 dolar iken; kasada vergi eklenince fiyatı 63 dolar'a yükseliyor.
İlk durağım New York'da Financial District'deki ELF studio mağazası oldu. Drugstore markalarından en ünlülerinden biri olan ELF'in kendi mağazasını mutlaka ziyaret edin. Ürünleri inceleme şansınız olduğu için daha net ve doğru ürünler seçebilirsiniz ayrıca tüm ürünleri bir arada görme şansınız var. Konum bilgisi için tık tık!
SEPHORA
Sephora kesinlikle Türkiye'dekinden çok çok daha güzel ve kapsamlı. Bir çok farklı marka bulmak mümkün. Benim ilgimi en çok çeken standlar; Anastasia Beverly Hills, Marc Jacobs, Kat Von D, Tarte, Too faced, Urban Decay ve Christian Louboutin standları oldu. ABD'de New York 5th Avenue'daki Sephora ve Boston Newburry ave., Prudential ve Cambridge Galeria Mall'daki Sephora'ları gezme şansım oldu ve hepsinde de neredeyse tüm ürünler vardı. ABD Sephora'lardaki Sephora Favorites setleri ve Value Sets başlığı altında satılan setlerin kesinlikle incelenmesi gerektiği kanaatindeyim. Ben Sephora Favorites setlerinden olan aşağıdaki seti aldım.  WALGREENS
Amerika'ya gidip drugstore'a girmeden dönülmez! Walgreens ve CVS en çok karşılaştığım drugstore mağaza zincirleriydi. ULTA'yı çok kişiden duysam da ne New York'da ne de Boston'da ULTA'ya rastlamadım zira Boston ULTA şehir dışında bir bölgedeydi. CVS ve Walgreens ise bizim Watsons ve Gratis gibi neredeyse her köşe başında bulunuyor. Bir de New York'da sıklıkla DuaneReade mağazası göreceksiniz ki bu da Walgreens'in bir alt grubu. Çoğunuzun bildiği üzere bu mağazalarda hem yiyecek-içecek, hem ilaç ve gıda takviyesi hem de kozmetik ürünler satılıyor. Revlon, Wet n Wild, Milani, Maybelline, Max Factor, Loreal gibi markaları bulmak mümkün. Türkiye'ye gelmeyen markalar olduğu gibi Maybelline gibi TR'de de bulunan markaların Tr'ye gelmeyen ürünlerini de bulmak mümkün. Bu mağazalara özel kartınız varsa ya da indirim haftalarına denk geldiyseniz çok uygun fiyata alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca bazı ürünlerdeki turuncu etiketlerdeki LAST CHANCE indirimlerinde de komik fiyatlara güzel şeyler bulmanız mümkün. 

 Çeşit çeşit vitamin, gıda takviyesi, diyet ürünü gibi destek ürünler bulmak mümkün. Eğer bu tarz ürünlere ilginiz varsa vakit ayırıp rafları incelemenizi öneririm:)
CVS

DenizShares'le Boston'da Boylston ave.'deki CVS'de bir poz vermesek olmazdı!

Nordstorm rack 


Marshalls ve TJmaxx


Forever 21


Urban Outfitters
7 comments:

My said...

Ooh LOVE makeup:)

http://myfashionfoodstyle.blogspot.co.il/

мaᖱaмe кoкoş said...

İçim açıldı gule gule kullan hepiciğini :*

Unknown said...

Gitmiş görmüş kadar oldum sayenizde, çok teşekkürler :)

Sheila said...

Great photos!


xo - Sheila
www.sheislovelyblog.com

Sheila said...

Looks great!


xo - Sheila
www.sheislovelyblog.com

fashionsbit said...

cok tatlı seler varmis!

fashionsbit blog || facebook || instagram || bloglovin || twitter

Anonymous said...

allahım insan kafayı yer burdaa