Friday, September 5, 2014

Wet N Wild Far Paletlerim


Wet N Wild Türkiye'ye Gratis sayesinde giriş yapınca instagram'dan da hatırlayacağınız üzere bir çok ürün satın aldım. Wet n Wild özellikle farlarının düşük fiyatlı ve kaliteli olmasıyla ünlü bir marka. Bu paletlerden bazılarını tavsiye, bazılarını ise görünüşlerine bakıp aldım. Genel bir bilgi olsun diye de hepsini bir postta toparladım:) Sizin favori far paletiniz hangisi?
Hi everyone, here you can find all of my Wet n Wild eyeshadow collection (ok, not mono's included:)). Wet n Wild is known for their qualified but cheap eyeshadow palettes. I really loved walking on eggshell, i'm getting sunburned and comfort zone palettes. Petal pusher has some really good shades but has some disappointing shades too. Poster child is mostly disappointing except for the turquoise color. You can find detailed swatches below and feel free to google translate for further info:)
Petal Pusher (736): Bu mor tonlarındaki palette hem iyi hem de vasat farlar bulunuyor. 1 numaralı far aslında yumuşak dokusuna rağmen kolay dağılmayan ve pütürlü bir bitişe sahip bir lila tonlu beyaz. 2 numaralı aydınlatıcı ise frosted yapıda diye tabir edilen metalik bir pembe. Gümüş yansımaları var. Yine yumuşak yapıda ve pigmentasyonu yüksek. 3 numaralı eyelid yani göz kapağı farı tam bir lila, içerisinde minicik ve az miktarda ışıltı barındırıyor. Pigmentasyonu orta dereceli. 4. sıradaki eyelid farı ise gülkurusu renginde ve içerisinde hafif altın yansımalar var. Pigmentasyonu orta ancak renk olarak çok hoş bir renk olduğunu belirtmeliyim! 5. sıradaki far crease yani göz çukuruna gölge yapmak için kullanılması tasarlanmış olan far, koyu mürdüm ve içerisinde grimsi yansımalar var. Parıltı ve sim içermiyor ancak renk yansıması olan duo-chrome bir yapısı var ne yazıkki bu güzel renk de pigmentasyon olarak zayıf. 6. sıradaki crease farı siyah baz üzerine bakır-altın simler yerleştirilmiş sonuç olarak da biraz kırmızımsı yansıması olan bir renk. Pigmentasyonu orta-iyi derecede ancak dağıtılması biraz zor ve dökülme problemi yapmaya müsait bir renk. En alt soldaki yani 7.sıradaki rengimiz lila bir definer renk yani göz çukuruna sürdüğümüz farın dış hattına sürüp gölgelendirme işlemini tamamlayabileceğimiz bir far. Bu lila tonu definer olarak biraz açık renk kaçıyor bence. İçerisinde büyük gri simler var. Pigmentasyonu orta karar ve biraz dağılma problemi bunda da var. 8. sıradaki definer renk ise siyah baz üzerinde gümüş rengi simler buluan bir far. Pigmentasyonu orta derecede ve yine dökülme riski var. 
Petal Pusher palet hakkında son görüş: Uygun fiyatlı lila renklerde palet arayanların tercih edebileceği ancak far kalitesi fazla olmayan bir palet. Yine de baz uygulaması ve ıslak uygulama ile kombine edilebilecek güzel renkler olduğunu düşünüyorum. Fiyatına göre aldığıma pişman olmadığım orta kalite bir palet. 
Poster Child: Bu paletle makyajımı şurada bulabilirsiniz. Rengarenk bir palet olan Poster child'ı almasam olmazdı:) Gel gelelim renkler gözüktüğü gibi çıkmadı pek. Bireysel far yorumlarına geçersek; 1. sıradaki browbone farı soluk ve mat bir pembe, bazsız rengini pek vermiyor ve kapatıcılığı çok düşük. 2.sıradaki browbone rengi olan sarı far sedefli yapıda, rengini vermiyor ve kapatıcılığı yine çok az. 3.sıradaki eyelid rengi açık pembe bir renk ama çok çabuk uçuyor ve yine renk vermesi başarısız. 4.sıradaki eyelid farı turkuaz, yeşil-mavi bu far paletin kesinlikle tek yıldızı. Belki bir tek bu renk için bile palet alınabilir. Yapısı yumuşak, pigmentasyonu yüksek, kalıcılığı iyi. Renginin güzelliğini zaten görebiliyorsunuz. Evet en sevdiğim renk kendisi! 5. sıradaki crease renklerinden pembe olanı hafif mercan bir alt ton içeriyor ancak ne yazıkki yine pigmentsiz ve kesinlikle rengini vermiyor. 6.sıradaki crease rengi olan mavi far ise muadili pembeye göre daha pigmentli, içerisinde hafif ışıltı olmasına rağmen sürdüğünüzde mat duruyor. En alt sıradaki 7.farımız olan definer rengi koyu gri bir far ve içerisinde minicik simler var. Pigmentasyonu orta ve dağıtılabilirliği diğerlerine göre daha iyi. Paletin son farı lacivert mat bir far. Hafif tozutma problemi dışında güzel bulduğum bir yapısı var. Çok yumuşak yapıda bir far olmamasına karşın baz ile rahatça kullanılabilir.
 Poster Child palet hakkında son görüş; Renklerin cezbediciliğine karşın renk vermeleri, kalıcılıkları ile ilgili ciddi sorunları olan bu far paletindeki turkuaz rengi dışında fazlaca sevdiğim bir renk olmadığını üzülerek söylüyorum. Renkli makyaj severler kesinlikle Urban Decay electric palet'e bakmalılar. Yok o kadar para veremeyiz diyorsanız, Flormar'ın tekli neon farları da yapı olarak gayet başarılı. Ancak gelin görün ki diğer iki seçenek de bu far paletinin toplam tutarından fazla tutacaktır. Bu nedenle yine de fiyat/performans gözününde tutulduğunda sizi kendi kararınızla baş başa bırakıyorum:)
Comfort Zone: İşte wet n wild standlarının bana göre starı:) Bireysel far yorumlarını yaptıktan sonra genel görüşümü anlatacağım. Bu paletteki tüm farların ışıltılı olduğunu belirtmeliyim. 1. farımız sarı alt tonlu sedefli bir far. Pigmentasyonu güzel, yumuşak yapılı ve kolayca uygulanabiliyor. 2. farımız ise daha haki-kahve-gri arası yansımalar içeren bir renk. Her ne kadar kaş altı için yazsa da ben tüm göz kapağında uygulamayı tercih ediyorum. Pigmentasyonu yine çok iyi. 3. farımız eyelid farı yine yumuşacık hafif kızıl-altın çok hoş yanar döneri olan frosted bitişli bir far. Rengi çok anlatamadım ama fotoğraflarda gayet net:) 4. far çok hoş bir yeşil; yine yumuşacık ve pigmentli. 5. far yani crease farlarından ilki; kahverengi bir far, renk olarak çok güzel ama pigmentasyonu diğerlerine göre biraz daha zayıf ama poster child paletteki farlar kadar da zayıf değil, orta karar. 6.far olan diğer crease rengi çok koyu yeşil-siyah arası bir fara iri altın rengi simler sıkıştırılmış gibi bir far. Pigmentasyonu zayıf ve dökülmeye müsait. En alt sıradaki soldaki 7.farımız definer kızıl kahve arası altın simleri olan bu renk hoş dursa da uygulama olarak çok kolay bir renk olduğunu düşünmüyorum. En son far olan 8. sıradaki definer rengi ise bu paletin efsane rengi bence. Mac'ın blue-brown pigmentine ya da club farına muadil gösteriliyor. Ancak bende club far olmadığı için karşılaştırma yapamıyorum. Belki dupe olmasa vbile kesinlikle çok hoş bir far. Yumuşacık ve yoğun yapıda, kolayca dağıtılıyor. Kahverengi üzerinde mavi yansımaları var bir açıdan bakıldığında kırmızı gözükebiliyor. Bence paletin en en güzel farı budur:)
Comfort Zone paler hakkında son görüş; Wet n wild'dan bir paletim olsun derseniz bence o palet bu olmalı. Simli far sevmeyenler bunu da sevmeyecektir zira tüm renklerinde sim var ancak bu fiyata bu kadar pigmentli ve uygulanması kolay farlar ayrıca bu kadar uyumlu ve güzel renkler bulmak kolay değil. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
I'm getting sunburned: Pembe-kahve rengi ve altın-kahve tonlarından oluşan bu palette ortadaki kızıl yansımalı koyu kahve far gerçekten de pigmentli ve güzel bir renge sahip. Alttaki copper-gold far ve üstteki pembe farın da pigmentasyonları orta-yüksek. Kalıcılık ve uygulama rahatlığı açısından da değerlendirdiğimde fiyatını hakettiğini düşündüğüm bir ürün oldu. 
Walking on eggshells palet; nude severlerin makyaj çantasında eksik olmamasını istediğim diğer palet de bu! Yine tüm renkleri simli olan ancak pigmentasyon olarak süper olan; renkleri aynen paletteki gibi gözünüzde de görebileceğiniz güzel bir palet. Eğer gidip on tane palet alacak durumunuz yoksa ya da gereksiz buluyorsanız; bu farı alıp günlük makyajınızı rahatlıkla yapabilirsiniz. Renkleri aşağıdaki swatchda görebilirsiniz. Comfort zone'dan sonra en sevdiğim 2. palet bu:) 
Wet N Wild far paletleriyle ünlenmeyi hak eden bir marka. Her ne kadar petal pusher ve poster child'da aradığımı bulamamış olsam da, bu fiyat aralığında bu kadar güzel paletler alabilmek gerçekten çok hoş. Ayrıca markayı Gratis'in getirmiş olmasına da çok sevindim zira fiyatlar gayet makul. The Balm'dan sonra piyasaya giren Wet n wild'ı Revlon gibi markaların da takip etmesini umuyorum. İlerleyen zamanlarda yine WnW'ın çok sevdiğim rujlarının yorumlarını sizlerle paylaşmak istiyorum.
Sevgiler
GLAZE
instagram: @evremedusa

9 comments:

Katja - Viva la vida blog said...

Love it :) !

Memyselfandmakeup said...

Comfort zone benim de baş tacım

the creation of beauty is art. said...

I am so addicted to Wet n Wild shadows. They are amazing!
the-creationofbeauty.blogspot.com

Anna and Klaudia said...

great shades :)

http://anna-and-klaudia.blogspot.com/

kozmetikperisi said...

petal pusher en sevdiklerimden:)

audrey said...

Fiyatlarına göre gayet iyiler favorilerim comfort zone ve egshells :))

StyleOnTheSide said...

Such pretty colours! I love the metallic ones!
xo
styleontheside.com

Begüm said...

ahhh o poster child'daki tuyrkuaz :) sadece o renk için alacağım sanırım :)

theunknownartst.blogspot.com

Dolores said...

¡Me encanta el conjunto!
Un besito
¿Conocíais este concurso? Yo quiero el de Ralph Lauren

http://bit.ly/cutefashion1