Sunday, September 21, 2014

Pastel ProFashion Makyaj Ürünleri


Merhaba, gün geçmiyor ki yeni makyaj serileri çıkmasın. Biz kozmetik severler de denemeden duramıyoruz tabi ki:) Pastel 'in yeni serisi olan ProFashion'ı sizler için denedim ve değerlendirmek istiyorum. Ruj paleti, mat ruj ve 4'lü göz farı bu serinin inceleyeceğim ürünleri. Bakalım detaylar nasıl:)?
Hi everyone, today's makeup review is about Pastel cosmetics' ProFashion makeup-line. I really love to test new stuff and hope you like to see new products here. Here are some detailed pics and I really loved matte lipsticks and eyeshadow quad. Hope you like my look!
Pastel ProFashion 4'lü ruj paleti (03 summer fever): Şık siyah plastik bir ambalaja sahip bu paletin içerisinde aynası da bulunuyor. Rujların hepsi mat yapıda. Pigmentasyonları çok üst düzey değil. İki-üç geçişte tam rengini veriyor. Mat yapıda olmasına rağmen dudakları kupkuru göstermiyor ancak açık renkleri sürecekseniz yine de dudaklarınızın kuru olmaması daha iyi olacaktır. Bendeki paletin soldan ikinci rengine bayıldım. Çok hoş bir somon rengi. Kalıcılık olarak bir rujdan daha az kalıcılar. Bu palet yanında fazla ruj taşımak istemeyen günlük kullanımda yanında 4 rengi de küçük bir alanda taşımak isteyenlerin tercihi olabilir. İncelemek için tık tık!
Pastel ProFashion Far Paleti no.201: Bu dörtlü far paletinin renkleri tam da nude severler için yapılmış. En açık rengi kaş altı aydınlatmak için mat yapıda ve güzel bir renk. Üst sağdaki "taupe" diye ifade edilebilcek renk kahve-gri güzel bir baz rengi ve mat yapıda. Paletin tek ışıltılı farı alt soldaki kahverengi farın içerisinde minik gümüş simler var. Alt sağdaki koyu kahve far ise bazıları için kaş farı olarak kullanılabilecek bir far, içerisinde kızıllık bulunmuyor. Benim için ise çok hoş bir crease yani gölge yapma farı. Genel olarak paletteki farlar renk ve yapı olarak kullanışlı. Fırça ile alındığında hafif tozutma problemi var. Pigmentasyonları orta-iyi derecede ve kalıcılıkları baz ile uygulandığında iyi. İncelemek için tık tık!
 Gözlerde Pastel ProFashion 4'lü palet, ruj olarak ise Profashion ruj paletindeki en soldaki ruj var.
 Pastel ProFashion matte ruj 554 (hot fuchsia): Şık siyah mat bir ambalaja sahip bu ruj hafif bir kokuya da sahip ancak bu koku güzel ve çok hafif. Seride en ilgimi çeken ürün bu ruj oldu. Rengi soğuk tonlu canlı bir pembe. Mat yapıda olmasına karşın dudağımı kurutmadı. Pigmentasyonu iyi ve kalıcılığı da orta-iyi. İncelemek için tık tık!
 Pastel ProFashion mat rujun dudaktaki duruşu.
Sonuç olarak; Pastel profashion serisi mat yapıda rujlar ve farları sevenler için uygun fiyatlı güzel bir seri. Ambalajların üzerinde üretim ve son kullanma tarihinin olması Türk kozmetik markalarının ürünlerinde en beğendiğim özelliklerden ve Pastel ürünlerinde de bu bilgileri ambalajda görebilirsiniz. İşlevlerini yerine getiren, fiyat/performans oranı iyi olan bu seriyi beğendim. PastelShop'dan online olarak yada Watsons'dan bu ürünleri inceleyip satın alabilirsiniz.
Sevgiler
GLAZE
instagram: @evremedusa

11 comments:

the creation of beauty is art. said...

What lovely products! That palette is super pretty. The colours are just beautiful!
the-creationofbeauty.blogspot.com

Katja - Viva la vida blog said...

Love the last lipstick <3

www.blogvivalavida.com

Anna and Klaudia said...

lovely colors <3333333

http://anna-and-klaudia.blogspot.com/

Duygu said...

bu seri tam bana göreymiş :) mat farları çok seviyorum

Unknown said...

beautiful make up!

www.bstylevoyage.blogspot.com
xx

Balbocegi ile Kozmetik said...

Pastel'in bu paletlerine bayıldım. Elimde bu tonlarda bir suru far olmasına ragmen bu paleti de alasım var. :) güle güle kullan:)

Unknown said...

Allık da olsaymış keşke
http://nurayinkaleminden.blogspot.com/

Missy said...

Paleti ve Ruju istiyorum! Mükemmel! =)

www.missysworld.com

Belçim Sarıeyyüpoģlu said...

4'lü ruj paletinin renklerine bayıldım sanırım :)

Unknown said...

Yeni blogumu takip eder misiniz?
Ozlemacemoglu.blogspot.com

darkolivee said...

çok hoş