Monday, September 1, 2014

Avon Ultra Color Bold Lipstick


Merhaba, bugün Avon'un yeni ruj serisi olan Ultra Color Bold Lipstick'i incelemeye alıyorum. Çok şık bir pop art sunum dosyası ile elime ulaşan ürünleri deneyimledim. Avon'un bu rujlar için yola çıktığı slogan "Wow etkisi yaratan cesur rujlar"! Bakalım benim deneyimlerim nasıl oldu ve rujların sürülmüş hali sizde Wow etkisi yaratabilecek mi?
Hi everyone,  today I'll be reviewing one the most recent lipstick collection from Avon cosmetics. The new "Ultra Color Bold Lipsticks" are claimed to be pigmented and long lasting giving "wow effect" to everyone who tests them! You can see how they turned out to be on the following photos. To my opinion, they are super pigmented, long lasting, matte finished but not drying lipsticks. I think they are really good quality as their price. If you like bold and pigmented lips with matte finish you should try these! Hope you like my pics!
  Elimdeki üç renk soldan sağa sırasıyla Coral Burst, Rapid Rose ve Red Extreme. Aşağıda bu renklerin swatchlarını görebilirsiniz.
Rapid Rose; açık pembe, yoğun yapılı bir ruj. Mat bitişli olmasına karşın dudaklarda çizgilenme ya da nem kaybına yol açmıyor. Yemek yediğimde silinmesine rağmen sade içecek içtiğimde en az 4 saat rengini kaybetmeden duruyor. Yoğun pigmentli bir yapısı var. Dağılma ve bulaşma problemi yok.
Coral Burst; ne yazıkki turuncu-kırmızı dengesini yakalama konusunda çok başarılı olmayan kameram yüzünden Coral burst ve Red Extreme çok benzer gözükmüş ancak aralarında gerçekte fark belirgin. Coral burst adından anlaşılacağı üzere daha mercan-turuncu tonları içeren sıcak alt tonlu bir kırmızı. Bu seri vaad ettiği gibi tek katta kapatıcılık ve yoğun renk vermeyi başarıyor. Koyu renkleri fırçayla uygulamakta fayda var zira renk o kadar iddialı ki küçücük bir uygulama hatası bile göze çarpabilir. Kalıcılık olarak koyu renkler daha uzun süre dayanıyor, akma-bulaşma problemi yaşamadım ancak yine de dikkat etmek lazım diye düşünüyorum.
Red Extreme; tam bir kırmızı! Canlı, soğuk alt tonlu bu kırmızı ruju çok sevdim. Uygulamada yine fırça tercih etmek yerinde olacaktır. Gerek mat yapısı, gerek dudakları bakımlı gösteren nem verme özelliği ile koyu renk rujdan istediklerimi bana verdi.
Bu üç renge de uyumlu olsun diye yaptığım göz makyajım ve alt fotoğrafta kullandığım ürünler;
Sonuç olarak; Avon Ultra Color Bold Lipstick rujları çok pigmentli, tek katta kapatıcı, mat olmasına rağmen dudakları kurutmayan ve uzun süre kalıcı rujlardan oluşuyor. Koyu renklerde dudak yapısına göre dudak kalemi ve fırça kullanmak faydalı olabilir. Fiyat/Performans oranını çok başarılı bulduğum bu rujlardan bir-iki renk daha denemeyi düşünüyorum. Eğer hafif ve parlak bitişli rujlardan hoşlanıyorsanız, bu seri size göre değil. Mat ve yoğun rujlardan hoşlanıyorsanız; bu seriye şans vermelisiniz.
Sevgiler,
GLAZE
instagram: @evremedusa

4 comments:

Unknown said...

I love avon lipstick. Thank The Lord my mom is an Avon lady and gets wicked discounts ;)


Nightchayde

the creation of beauty is art. said...

These are so pretty! I love the colours.
the-creationofbeauty.blogspot.com

Belçim Sarıeyyüpoģlu said...

renkler şahaneymiş hepsine bayıldım :)

Milagros said...

Muero de envidia por ese conjunto!! lo quiero!!

¡ganemos juntas 2 bolsos de 300€!

http://bit.ly/cutefashion1