Friday, August 22, 2014

Watsons NYC Yaz Koleksiyonu Makyaj Ürünleri


Merhaba, bugün yepyeni ürünlerle karşınızdayım:) Watsons Türkiye tarafından deneme amaçlı gönderilen NYC yaz koleksiyonu ürünlerini denedim ve sizler için değerlendirdim. NYC markası Watsons'larda satılan bir Amerikan drugstore markası. Fiyatları gayet makul. Çok güzel ürünleri de var vasat ürünleri de. Özellikle oje kurutucusunu bayılarak kullandığım şimdilerde ise bir türlü bulamadığım bir marka. +Coco Bolinho 'cuğum Boston'dayken büyük NYC standlarından süper pudralar almıştı ve biz de severek kullanıyorduk. Derken geçtiğimiz günlerde Watsons gönderimi ile bu ürünlerle de tanışmış oldum. Renkli kozmetikte haftalarca deneme süresini gerekli bulmuyorum. İki-üç kez kullandım yapıları hakkında fikir sahibi oldum:) Gelelim bireysel ürün değerlendirmesine ve NYC yaz koleksiyonu makyajıma:)
Hi everyone, today's makeup post is about an American drugstore brand called NYC. I love their nail polishes and terracotta powder wheels and here are some new products that I've tried. First of all, I really love trying new things so do I love affordable brands like this. I loved both nail polishes. KissGloss has a lovely scent and a subtle glitter in it which i love but didn't last long. When it comes to eyeshadow, this one has silver glitter on a white base. Overall color is white with lots of shimmer which I love but longevity is not so good. But when it you consider about price i think it makes sense:) Hope you like my makeup look!  
Yazın ağır makyajlardan uzak durmayı tercih ediyorum.  
NYC in a minute oje Times Square: NYC in a minute ojeleri kullananlar bilir, pigmentli ve hızlı kuruyan ojelerden oluşan bu serinin her iki rengi de benzer yapıda. Resimlerde 2 kat uygulanmış halini görüyorsunuz. Times Square rengi mercan- pembe-turuncu arası ama pembeye daha yakın göz alıcı bir renk. Denize girdiğim için ve top coat kullanmadığımdan uçlardan atmalar yaşadım. Kuruma süresi 1. katta süper hızlıyken 2.kat kuruma süresini ciddi miktarda arttırdı. Havanın sıcaklığından olacak ki ikinci katta hafif hava kabarcıkları da kaldı. İzmir'e dönünce tekrar srin ortamda top coat ile denemeyi düşünüyorum. Gel gelelim rengi süre tam yazlık ve tek katta da örtücü olduğundan çok problem yaşatmayacaktır:) 
NYC in a minute oje Spring Street: Tam bit tangerine! Bu ojenin rengi yazın favori renklerinden olan turuncu! Yapı olarak diğerine benzer. Rengi ise tam benim sevdiğim turuncu olduğundan bu ojenin yapısal sorunlarını es geçiyor ve tavsiye ediyorum:) Fiyatına göre gayet başarılı! 
NYC Volumizing Show Time mascara: Fırçası aynen gördüğünüz gibi:) Kirpik yönünden şanslı olmadığımı söylemeliyim. Hem düz hem kısalar. Hal böyle olunca hiçbir rimel mucizevi etki yaratmıyor. Etkisini net görebilmeniz için sözü çok uzatmadan aşağıdaki fotoyu incelemenizi önereceğim:) Evet hafif volume, güzel bir siyahlık veriyor. Ayrıca akma-bulaşma yaşamadım. Günlük rimel arayışında uygun fiyatlı bir seçenek olabilir.  
Göz makyajında ise sadece gözümün tam üzerine bolca beyaz farı (917 I love NY rengi) uyguladım iç köşe ve dış köşelere ise Gratis'ten aldığım Valentina-D markasının gri-mavi pigmentini sürdüm. Beyaz farın swatchını aşağıda görebilirsiniz. Üst tabakası bolca iri sim içerirken üst tabakanın altında daha sedefli yapıda daha ince simli bir katmana ulaşılıyor. Beyaz farın içerisindeki simler gümüş yansımalara sahip. Pigmentasyonu orta karar, çok kolay dağıtılmıyor ancak ıslak uygulama tavsiye edebilirim zira renk olarak beyaz üzeri gümüş simli far bulmak pek de kolay değil(en azından ben bilmiyorum, kesin mac'de vardır da bu fiyata kastediyorum:)) 
Lipgloss (535 Jay Walkin' Jam rengi) hafif simli, şeffaf, dolgun gösteren süper kokan bir gloss. Tam yazlık ama kalıcılığı uzun değil ve nem vermesi fazlaca iyi değil. Yine de rujların üstüne ya da tek başına sıklıkla uygulanırsa güzel sağlıklı bir görünüm kazandırıyor. 
Far ve gloss'un swatchları ile sizlere hoşçakalın diyorum! Genel olarak NYC fiyat-performans olarak sevdiğim bir marka ama drugstore markasından çok şey beklememek de gerekir diye düşünüyorum. Ben ürünleri severek kullanacağım, uygun fiyatlı yeni ürünler deneyeceklere de tavsiye ederim ancak kalite beklentiniz çok üst düzeyse sizi başka markalara alalım:)
NYC  markasını Watsons'lardan alabilirsiniz.
Watsons'ı instagram'da @watsonsturkiye 'den takip edebilirsiniz.
Sevgiler
GLAZE
instagram: @evremedusa

7 comments:

Busenin.bloguu said...

Ojeler çok güzelmiş. Makyajınız da çok hoş olmuş:)

Eylem said...

Ay cok tatlisin :) güle güle kullan canim.

Memyselfandmakeup said...

Pek de alınabilir gelmediler bana, ama nyc nin apple dudak balmlarından istiyorum =)
Http://memyself-makeup.blogspot.com.tr

Unknown said...

Tam bir yaz bebegisin, yine yorumlamana bayildim💗bu dogal makyaja ise bittim✌️

Anna and Klaudia said...

great job!! :)

http://anna-and-klaudia.blogspot.com/

Unknown said...

Love the nail polish !!!
xoxo

www.mychoicebysorana.blogspot.ro

Lilichka said...

i like this lipgloss and eye shadow
http://lilichka1985.blogspot.com/