Monday, August 18, 2014

Mizon Kore Kozmetiği


Merhaba, bugün Türkiye'de yeni satışa sunulan bir Kore markasını sizlere tanıtmak istiyorum. Kore markalarına olan düşkünlüğümü biliyorsunuz, Mizon markası da Nixiekorekozmetik'in Türkiye'ye getirdiği markalardan birisi. Mizon ürünleri Avon, Oriflame gibi kişisel satış temsilcisi ile satışa sunulacak bir marka. Aynı zamanda Nixiekorekozmetik instagram sayfasından da ürünleri sipariş edebiliyorsunuz. Ben ürünleri bizzat NixieKoreKozmetik ekibinden teslim aldım ve markanın hikayesini, içerik bilgilerini, onların tecrübelerini dinledim. Nixie ekibi bir markayı piyasaya sürmeden kendileri ve yakınları marka ürünlerini en az 6 ay deneyip, kendileri sevdiyse piyasaya sürme aşamasına geçiyorlar. Bu nedenle Mizon ile de gönül rahatlığıyla piyasaya çıkmışlar. Orta fiyat aralığında, kaliteli, vegan bir marka olan Mizon ile ilgili ilk deneyimlerimi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum:)
Hi everyone, today's I'll be sharing my recent brand find: Mizon! It's a Korean skincare and makeup brand. I really love Korean cosmetic and happy to try them. Mizon has vegan and all natural products. Skincare range is wide and has really good quality products. I used them all for a while and love them very much. Here are detailed pics. Hope you like!
 Mizon makyaj ürünleri ile yaptığım makyajım. Koreliler hafif makyajdan hoşlanıyorlar. Bu nedenle ürünlerinde abartılı şeyler bulmak mümkün değil ancak bu abartısızlık durumu kalitesizlik anlamına gelmiyor. Hafif ve günlük makyajda ideal ve iyi kalitede ürünler sunuyorlar.
Multi Function Formula All in one snail repair cream yüz ve göz kremleri: Koreliler cilt bakımında Dünya'ya öncülük ediyorlar. Ürün çeşit ve içerikleri açısından teknolojileri çok gelişmiş. Bu kremlerde salyangoz özü bulunuyor. Kremlerde her nekadar salyangoz özü, deniz yıldızı özü, plesenta gibi içerikler yazsa da hepsi sentetik olarak üretilmiş içerikler yani marka cruelty-free. 
Mizon Let Me New York Lip Tint: Korelilerin lip tint anlayışını seviyorum. Su bazlı, hafif yapılı, jelimsi bir kıvama sahip olan bu ürün, güzel bir nemlendirme sağlıyor. Renk vermesi çok çok hafif ama verdiği hafif pembelik uzun süre kalıyor. Gerçekten hafif yapılı ürün arayanlar için uygun güzel bir lip tint. Ambalajı çok hoş, plastik şeffaf ruj şeklinde ama içerisindeki sıvı ruju döndürdükçe yukarıdaki damla şeklindeki delikten çıkıyor. Bu nedenle ürün hep hijyenik bir şekilde kapalı kalıyor.
 Mizon Aloe Soothing Gel: Jeju adasındaki Aloe Vera bitkilerinin özütünü içeren bu şeffaf jel yaz aylarında benim gibi yüzüne su-soda-misel su çarpmayı sevmeyen ama ferahlamak isteyenler için ideal. Buz dolabında saklıyorum ve denizden geldiğimde yüzüme sürüyorum. Aloe ferahlatıcı, sakinleştirici,nemlendirici bir bitki. Özellikle yaz aylarında gündüz kullanıma uygun süper hafif yapılı bir ürün. Ayrıca akneli ciltler sadece nem versin ama sıfır yağ olsun diyorsa, bu hafif ürünü deneyebilirler. Kuru ciltleri tatmin etmeyecektir zira yapısı çok hafif.
Mizon CC krem: Beyaz krem yapısı içerisinde renk topları var. Kremi sürdüğünüzde o renk topları patlıyor ve krem ten rengi halini alıyor. Gül kokusu baya baskın bu kremde ve kapatıcılığı çok az, SPF 25 içeriyor.  Bu kremi cilt kusuru olmayan çok hafif kapatıclık arayan karma-kuru cilt tipnde ve açık tenliler sevebilir. Benim yazın bronzlaşmış cildime açık kaldı ve lekelerimi kapatmadı.
Oh So Shy Liquid Liner: En sevdiğim ürünlerden biri olan bu siyah keçe uçlu parıltılı eyeliner, tek seferde rengini verdi, kalıcılığı iyiydi ve parlak bir bitiş sağladı. Ayrıca ambalajı da süper değil mi? Aşağıda uygulanmış halini yakından görebilirsiniz.
Mizon StarFish krem: En sevdiğim ürün tartışmasız bu oldu. Hem ambalajına bayıldım hem de etkisine. Deniz yıldızının rejenerasyon yani yenilenme hızı çok yüksek olduğu için bu kremde de o etkiyi kullanmışlar. BB kremin fondötenin içerisine karıştırılabildiği gibi aynı zamanda tek başına da kullanılıyor. Nem vermesi çok iyi ve yağlandırmıyor. Hafif bir freah kokuya sahip. Kremi aldığınızda bozulan yüzeyi bir süre sonra pürüzsüz bir hale geliyor. Yani hafızası olan bir krem. Ben çok sevdim!

Son olarak her zaman dediğim gibi bir ürün herkeste farklı etki yaratabilir. Bu nedenle paylaşımlarım kişisel deneyimlerimdir. Bunu unutmayınız:) Mizon markası benim severek kullandığım, güvendiğim bir marka. Her türlü sorunuzu Nixiekorekozmetik instagram sayfası üzerinden firmaya danışabilirsiniz. Umarım faydalı bir yazı olmuştur.
Sevgiler
GLAZE
instagram: @evremedusa

2 comments:

fashionfromsmyrna said...

Ben de salyangoz ozlu kremi kullaniyorum bir haftadir, bana digr tum kremlerimi kenara attirdi resmen, gozume dahil suruyorum ve iyilesmeyi farkediyorum:)

Missy said...

Ruj cok hos!

www.missysworld.com