Tuesday, August 26, 2014

Cyréne Cilt Bakım Ürünleri Deneyimlerim


Merhaba, bugün yaklaşık 20 gündür kullandığım bir cilt bakım serisi hakkındaki görüşlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Cyréne markası Türkiye'de üretilen, formülasyonları kimyager olan ve yüksek eğitimini İngiltere'nin önde gelen üniversitelerinden birinde Eczacılık Fakültesine bağlı Kozmetoloji bölümünde tamamlamış bir Türk biliminsanı tarafından geliştirilmekte. Firmanın en sevdiğim özelliklerinden birisi ve ürünleri kabul etmemdeki en büyük faktörlerden biri ülkemizde ve çok iyi bir alt yapı ile üretiliyor olmasıydı. Ürünlerin içeriğinde esans, etil alkol, paraben ve parafin bulunmuyor. Allerjen bileşenlerden uzak durulmuş aynı zamanda etken maddelerin dozajlarına da çok önem verilmiş. Ayrıca her ürünün üstünde üretim tarihi basılı bir etiket bulunuyor. Mesela benim ürünlerim 30-07-2014'de üretilmiş ve hemen ertesi hafta elime ulaştı yani rafta beklemiş ürün satın almıyorsunuz. Firmayla ilgili ön bilgilendirmemin ardından ürünlerin bireysel değerlendirmesini yapmak istiyorum.
Cyréne Ultra Light Daily UV Defense SPF 50: Yaklaşık 20 günlük kullanımda dibini görmeyi başardığım ürün. Losyon kıvamında, cildi beyazlatmadan, yağlandırmadan hızlı emilimi ile vaad ettiği korumayı sağlıyor. Çoğu güneş koruyucunun yaptığı gibi gözeneklerimi tıkamadı ve akneye sebep olmadı. Hafif kremsi bir kokusu var ancak uyguladıktan sonra burnunuza herhangi bir koku gelmiyor. Makyaj altına kullandığımda da makyajımın kalıcılığına negatif bir etkisi bulunmadı. 100ml olan bu ürünün fiyatı 59tl. İncelemek için tık tık! 
Cyréne Yüz ve makyaj temizleme suyu: Çoğunuzun bildiği üzere misel makyaj temizleme suları, tonik yapısında, yüzde ağırlık yapmadan nazik bir şekilde makyajı çıkarmaya yönelik ürün grubudur. Misel sulardan en popüleri Bioderma H2O, bu gruptaki ürünlere öncülük yapmış ve uzunca bir süre tek firma olarak satışta kalmıştır. Son zamanlarda Garnier ve diğer firmalar da bu tarz ürünleri piyasaya sürdüler. Ben daha önce Bioderma H20'yu da kullanmış biri olarak, Cyréne'nin makyaj temizleme etkisinin daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Verdikleri his ise aynı. İkisi de rimel temizlemede çok başarılı değiller ancak bu ürün rimeli 2-3 hamlede tamamen temizledi. 200 ml ürünün fiyatı 19tl. Ürünü incelemek için tık tık! 
Cyréne Karma-kuru hassas ciltler için köpük temizleyici: 20 günlük cilt bakımı rutinimde önce misel su ile makyajımı çıkardıktan sonra köpük formundaki bu temizleyici ile yüzümü arındırdım. Köpük formu çok hafif ve 3-4 pompa tüm yüze yetiyor. SLS içermediği için deterjan gibi köpürmüyor ki bu bazıları için negatif bir etki olabilir. Genel olarak temizleme performansını ortalama buldum. Çok müthiş yada kötü diyemem ama cildi kurutmuyor ve gerçekten de hassas bir temizleme yapıyor. Alıştığınız temizleyici cildi geren, köpürten bri ürünse sevmez; hassas cildime kurutmadan temizlik yapsın derseniz seversiniz:) Ürün 237ml Fiyatı: 68tl. Ürünü incelemek için tık tık!
Cyréne Papatya ve yeşil çay özlü tonik: Yıkama ardından toniğimi sürdüm. Hafif, yeşil çay gibi ferah bir kokusu var. Alkol içermesine rağmen sanırım çok çok az kullanılmış çünkü cildimi hiç germedi. Papatya ve yeşil çay özü cildi dezenfekte edip rahatlatıyor. İçerisindeki salisilik asit zaten aknenin en baş düşmanı. Genel olarak beğendiğim ve kullanmaya devam edeceğim bir ürün. 200 ml ürünün fiyatı: 29tl. Ürünü incelemek için tık tık!

Sonuç: 20 günlük deneyimlerim sonucunda ürünlerin hiç biri bende allerjik bir reaksiyona yol açmadı. Cildimin nem-yağ dengesi korundu ve temizlik olarak memnun kaldım. Cilt bakımında kişiye özel ürün seçiminin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Benim kullandığım cilt bakımı ürünleri benim karma-normal yapıdaki cildim için seçilen ürünlerdi. Ancak eğer kuru ya da tersine, akneli bir cildiniz varsa size doğru ürünlerin seçimi için yardım isteyebilir ya da ürün açıklamalarını okuyabilirsiniz. Güvendiğim bir marka olan Cyréne'nin bu ürünlerini kullanmaya devam ediyorum. Uzun süreli etkilerini daha sonra yazacağım devam yazısında bulabileceksiniz. 
Cyréne Ürünleri için: www.cyrene.com.tr
instagram: @cyrenebio
Sevgiler,
GLAZE
instagram: @evremedusa

3 comments:

Makyaj Kelebegi said...

Cyrene son dönem denediğim pek çok ürününden memnun kaldığım bir marka oldu.Toniklerle aram pek iyi olmamasına rağmen Cyrene toniği severek kullanıyorum ve cildimin parlama sorununa bir miktar çözüm oldu sanki :)

Anna and Klaudia said...

nice products <3

http://anna-and-klaudia.blogspot.com/

audrey said...

güneş koruma losyonundan ben de çok memnunum gerçekten o beyaz görünümü bırakmadan makyaj altına kullanabildiğim ürünlerden biri..