Sunday, July 27, 2014

Uygun Fiyatlı Kırmızı Lipglosslar (Drugstore Reds)


Merhaba, her kadın farklı sıklıklarla olmakla beraber kırmızı ruj kullanıyordur sanırım. Peki kullandığımız kırmızılar illa ki pahalı olmak zorunda mı? Kırmızı ruj sever biri olarak sizin için son zamandaki favori kırmızı lipglosslarımı derledim ve yorumluyorum. Pahalı bir kırmızı ruja ayıracak büütçeniz yok ya da gerek duymuyorsanız bu ürünler tam size göre! Siz de kendi favorinizi yorumlarda paylaşırsanız sevinirim:)
Hi everyone! Every woman wears red lips once in a while (some of us tend to wear more often though:)). At first I was thinking that red lipstick or gloss should be a high end brand to look good. Recently I've explored so many good quality drugstore lip glosses that made me change my mind. Here are my favorite 4 red lip glosses, hope you like them and comment below and share your favorite drugstore reds! 
Essence XXL Longlasting Lipsgloss Matt Silky Red: Essence'in bu mat serisini geçtiğimiz aylarda keşfettim. Bilenler bilir, yapı olarak NYX soft matte lipcream'ler ile çok benzerler hatta soft matte'lerin İstanbul rengi ile bu serinin pembesi neredeyse aynı sonucu veriyorlar. Hafif sıcak alt tonlu bir kırmızı olan Essence lipgloss sürdükten sonra matlaşıyor. Pigmentasyonu çok süper değil ancak matlaştıktan sonra kalıcılığı iyi. Mat glosların problemi ise kuru dudaklarda kötü durması. Onun dışında, dağılmadan mat bir görünüm vermesi bu gloss'a artı bir özellik kazandırıyor.
Max Factor Max Effect Gloss Cube Lovely Strawberry: İşte bu ürünün hakettiği değeri görmediğini düşünüyorum. Bir indirimde öylesine aldığım bu likit rujdan gayet memnun kaldım. Hafif jel kıvamlı yine sıcak ton içeren bir kırmızı. En güzel özelliği hafifçe uygulanabilmesi, sünger aplikatörü sayesinde kolayca uygulanması ve kalıcılığı. Diğer canlı kırmızılar gibi uygulama sırasında insanı üzmüyor, hatayı tolere edebilen bir yapısı var. İndirim zamanlarında yakalarsanız bu seriye göz atmayı unutmayın bence!
Gabrini Silicone Lipgloss 06 numara: Gabrini Silikonlu lip gloss serisini burada yorumlamıştım. Ambalaj kalitesi olarak belki çok da ilgi çekmeyen bu serinin pembe ve koyu renk glossları çok başarılı. Capcanlı kırmızı alt tonlu bir kırmızı olan 06 numara pigmentasyon olarak çok başarılı. Ayrıca sürüldüğünde dudağa cam gibi parlaklık sağlıyor. Bu gloss'un eksisi ise eğer lip liner ile dudaklar çerçevelenmezse çizgilere doluyor olması. İlk fotoğrafta da dudağımda bu gloss var:)
H&M Lip Tint Deep Red: Bir İzmirli olarak İstanbul'a gittiğimde ilk işim H&M bulmak oluyor. Kozmetik reyonları da bu meraktan nasibini aldı tabi ki:) Ambalajı meşhur OCC lip tar'lara benziyor. Uygun fiyatı dolayısıyla pek de bir beklentim olmadan almıştım ancak pigmentasyonu beni çok şaşırttı. Bu soğuk tonlu kırmızı gloss likit ruj denebilecek bir yapıda. En sevdiğim yanı azıcık ürünü dudağa dağıtarak da güzel kırmızı dudaklara kavuşabilmem. Sevmediğim özelliği ise ambalajı dolayısıyla direk uygulama şansı olmaması. Bir fırça ya da aplikatör yardımına ihtiyaç duyulması. 
Ürünlerin pigmentasyon ve yapıları ile ilgili ipucu vermesi açısından bu fotoyu ekliyorum:) Kırmızılar ile ilgili birşeyler paylaşmak beni çok mutlu ediyor! Size şeker tadında bir bayram diliyorum! Hepinizi öpüyorum:)
Sevgiler
GLAZE
instagram: @evremedusa 

7 comments:

Unknown said...

Essence ve max factor kaydedilmistir. Bende lipgloss seviyorum ama kuruyunca cizgilere doluyor her seferinde

Begüm said...

Ay çok güzel bir yazı olmş :) essence matt çok güzel görünüyormuş :)) ben hemen bir tane edineyim :)

oje canavarı blog said...

HM güzel görünüyorr =))

Belçim Sarıeyyüpoģlu said...

H&m urunleri benide sasirtiyor dogrusu. Fiyatlarina gore performasyonlari iyi sanki :) bu kirmiziyida denemek lazim ;) iyi bayramlarrrr :)

Unknown said...

Ben de essence lipglosstan çok memnunum canımm iyi bayramlar diliyorum sana öptümmmm :))

Anonymous said...

Essence lipglossu cidden merak ediyorum çünkü sürekli ruj tazelemekten nefret ediyorum...

Unknown said...

Pek gloss insanı değilim ama kırmızı glosslar şahane duruyor :D