Tuesday, May 6, 2014

Prom Queen Makeup


 Merhaba, mezuniyet ve özel geceler başlarken bu davetlerde uygulanabilecek bir makyaj yapmak istedim. Balo ve mezuniyet gecelerinde makyaj seçimi tabiki kıyafet ile de alakalı bir durum. Bu makyaj ruj rengi değiştirilerek bir çok kıyafete uygun hale getirilebileceği için bunu tercih ettim. Şimdiden özel gününüzde bol şans!
Hi everyone, here's my prom makeup look! I chose this one because this look can be worn with all kinds of dresses if you change the lip color with a lipstick that matches your dress. Hope you like the look, good luck!
Adım 1: Göz kapağının tümüne ten rengi mat bir far sürün. Göz kapağının göz çukuruna kadar olan bölgesine beyaz ışıltılı bir farı dağıtın.
Step 1: Apply a matte nude shade all over lid. Then, apply a shimmery white eyeshadow to your lid, try not to extend the white shadow beyond crease. 
Adım 2: Kuyruklu bir eyeliner çekin, bu eyelinerın gidişini takip ederek koyu gri bir far ile göz çukuru katlantısını belirginleştirin. Bir dağıtma fırçasına mat kahverengi bir far alın ve gri rengin üzerinden geçerek ona gradient etkisi verin ve kahve farın etkisiyle bakışlarınızı yumuşatın.
Step 2: Apply a cat eyeliner and create a second line to your crease with a dark grey eyeshadow. Then, smudge grey eyeshadow with a matte brown eyeshadow to soften and give dimension to your look. 
Adım 3: Mat fuşya bir ruju dudaklarınıza uyguladıktan sonra dudak çevresine kapatıcı geçerek dudaklarınızı belirginleştirin.
Step 3: Apply a matte fuschia lipstick to your lips and conceal around your mouth to make your lips standout. 
Adım 4: Fondöten uyguladıktan sonra elmacık kemiklerinizin üzerine aydınlatıcı bir ürün kullanın. Böylece flaşlı fotoğraflarda daha canlı ve şekilli bir yüze sahip olabilirsiniz. 
Step 4: After applying foundation of your choice, use a highlighter to give dimension to your face which will make your face glow under flash lights.
Kullandıklarım: Naked Basic Palet, Maybelline beyaz far, Flormar passionate dots fuşya ruj, MAC 217 far fırçası, MAC 211 far fırçası, ecotools dağıtma fırçası

Sevgiler,
Loves,
GLAZE
Evremedusa:)

9 comments:

Anna and Klaudia said...

wow! you're talented :)

http://anna-and-klaudia.blogspot.com/

Unknown said...

harika görünüyorsun :)

günlük yaşamım said...

vay vay dedim resmen harika bir makyaj ve sana çok yakışmış canım :))

Sebi Bebi said...

Mükemmel hele o dudaklar, sen baya baya aştın artııık :D Harika

Unknown said...

Kesinlikle Prom Queen' lik bir makyaj olmuş ve gecenin yıldızı sensin! =) Rujun rengi çok iddaalı gözde iddaalı ama ikisi de nasıl uyum sağlamış öyle ;) Ellerine sağlık!

Unknown said...

Amazing make up dear!!

lemondemonamour.wordpress.com

Anonymous said...

çok şık ve güzel bir makyaj olmuş emeğine sağlık.

maria at inredningsvis said...

AMAZING colors and make up :) and your blog is so fab

Check out my new post...stylish new outdoor furniture on a budget :)

I wish you a sunny weekend beautiful :)

LOVE Maria at inredningsvis - inredning it's, Swedish for decor :)

Kuzununannesi said...

en sevdıgım rujjjjun dısı hahahha dıs gorunusu sahane olunca hepsını alıyor ınsan..sonraaa kırpıkler sana cok yakısıyor heee bırdeee her tonu ayrı guzel tasıyan raınbowumsun benım hahaa