Friday, May 2, 2014

Color Splash


Merhaba, bahar geldi geleli elimi renkli kozmetiklerden alamıyorum desem yeridir. Yaza doğru sıfır makyaja düşecek olmam gerçeğini düşününce şimdilik bu hal beni mutlu ediyor. Bu makyajda da aşağıda gördüğünüz malzemelri kullandım. The Balm'ın merakla beklediğim How bout them apples allık paletini severek kullanıyorum ve yaza doğru daha da iyi anlaşacağımızı düşünüyorum. The Face Shop CC krem ise son zamanlarda tanıştığım en değişik ambalaj tasarımına sahip ürünlerin başında. Ayrıca kapatıcılığı ve kalıcılığı da çok başarılı. Sanırım CC ve BB kremler dosyama 3 yeni ürün ekleyip yeni bir yazı hazırlayacağım. Gelelim makyajın detaylarına…
Hi everyone, as spring came I couldn't stop creating colorful makeup looks. I really enjoy this time of year because I know that I won't be doing any makeup in summer. I used The Face Shop's CC cream which is one of  the most innovative products I've met recently. So here are the details of my makeup...
Far olarak, the balm'ın how bout them apples paletindeki Candy rengini bas olarak uyguladım üzerine ise geçen sene Essence'in Oz büyücüsü koleksiyonunda çıkardığı somon farı geçtim. 
Eyeshadow: Essence Oz collection eyeshadow over The Balm How bout them apples Candy.
Göz altına, Cecile marka yeşil göz kalemini geçtikten sonra Flormar beyaz göz kalemiyle bu rengi biraz açtım. 
Under eyes: Cecile green eyeliner plus Flormar white eyeliner
Kaşlarda The Face Shop kaş kalemi ve MAC brow set kaş maskarası var, bu ikili son zamanlardaki en favori kaş ikilim.
Brows: The Face Shop brow liner plus MAC brow set
 Kirpiklerde Watsons Türkiye'nin gönderdiği Max Factor Excess Volume maskara var. Açıkçası çok ümitli olduğum bu üründen fazla memnun kalmadım. Kirpikleri sertleştiriyor ve çok zor çıkıyor. Max Factor 2000 kalori hala Max Factordeki favori maskaram ünvanını koruyor.
Lashes: Max Factor Excess Volume mascara
Dudaklarda çift renk ruj kullandım. Neon bir fuşya  (Estee Lauder Fuschia Fever eski koleksiyon) ruju tüm dudağa uyguladıktan sonra orta bölüme mat neon turuncu bir ruj ile renk verdim. Böylece rengarenk neon bir ruj elde etmiş oldum. 
Lips: Kat von D A go-go lipstick over Estee Lauder Fuschia Fever lipstick (discontinued) 
Tırnağımda ise Alix Avien gümüş renkli ojenin üzerine sevgili Gonca'nın Güncesi'nin hediyesi olan Kiss marka tırnak çıkartmasını yapıştırdım. Açıkçası Sephora'nın çıkartmalarını da denemiş biri olarak bunu biraz başarısız buldum. Çok kalın bir tabaka olduğu için zor uygulanıyor ve ucunu ayarlamak baya vakit alıyor yine de oluşan görüntüyü sevdiğimi söylemeliyim.
Nails: Alix Avien Silver nail polish and Kiss nail patches
Sevgiler,
Loves,
GLAZE
Evremedusa:)

9 comments:

Anna and Klaudia said...

beautiful make up!!!! <3

http://anna-and-klaudia.blogspot.com/

Unknown said...

Dudaklar şahane olmuş =) ve bir allık canavarı olarak indirimde almak istediğim tek şey balm ın o şirin paleti ^.^

Unknown said...

Makyaj çok hoş olmuş özellikle dudaklardaki ruj uygulamasına bayıldım. :)

the creation of beauty is art. said...

Oh my gosh, your lips look so cool! I love this!
the-creationofbeauty.blogspot.com

wishingbeauty blog said...

çok güzel ve renkli bir makyaj olmuş:) the balm'ın bu sıradışı paletini almaya bir türlü karar veremedim.the balm standının her önünden geçişimde alsam mı almasam mı diye kararsız kalıyorum.yaz ayları için pratik bir palet,renkleride güzel.daha ne olsun di mi ama:))))

sevda s. said...

Farın rengine bayıldım, hem canlı hem aydınlık bir görünüm vermiş. Bir de manikürün de çok güzel olmuş :)

Unknown said...

Tam baharlık renkler cıvıl cıvıl bir makyaj! Özellikle ruja bayıldım ve de çok güzel karelemişsin canım :) Yazın o sıcağında makyaj yapamıcağmız düşünülürse acısını çıkarmak lazım şimdiden :)

Belleeamie said...

Ombre dudaklara bayildim ki ben :)
Ozellikle gelin makyajini sabirsizlikla bekliyorum kuzum <3

viva said...

ojeler harika, makyajda cok güzel olmus! :)