Tuesday, April 1, 2014

Elegant Violetta (Real Techniques Makyaj Fırçası yorumlarım)


Merhaba,bugün hem günün makyajını hem de son zamanlarda severek kullandığım Real techniques fırçalarımın yorumlarını sizlerle paylaşmak istedim. Günün makyajı gözlerde morun ön planda olduğu, dudaklarda ise en sevdiğim rujlarımdan biri olan MAC kinda sexy'nin olduğu bir görünüm. Bu makayjda daha önceden bahsettiğim Flormar Reborn koleksiyonundaki krem pudrayı kontürleme amaçlı kullandım. Yüzümde ise BB kremler dosyasında övgüyle bahsettiğim TheFaceShop BB krem var. Diğer yorumlarını yapmadığım fırçalarım ve ürünlerin yorumlarını aşağıda bulabilirsiniz.
Hi everyone, today's makeup is all about violet eyes and nude lips. I really like this sophisticated makeup look. Simple, easy and wearable! The products that I used are listed in the first picture! Hope you like the look!
Real Techniques Expert Face ve Allık Fırçaları: Migros'a ilk geldiğinde koşa koşa gidip aldığım bu fırçalarımı çok seviyorum. En az 3-4 kez yıkamama rağmen formlarını kaybetmediler ve dökülme yapmadılar. Daha önceleri MAC 187 ile uyguladığım fondötenimi artık Expert face brush ile uyguluyorum. Hem daha hızlı oluyor hem de dağıtması daha kolay oluyor. 187 fırçamın yarattığı çizgi çizgi fondöten izleri ise bu fırçada oluşmuyor. Blush brush yani allık fırçası ise, bazıları için biraz fazla büyük kaçabilir. Aslında tapered (yani uca doğru incelen) bir formu olduğu için fırçayı çok bastırmadığınız sürece boyadığı alan küçük oluyor ama eliniz bastırmaya alışıksa, bu fırçayı sevmeyebilirsiniz. Her iki fırça da yumuşacık. Expert face yoğun kıllara ve küt bir kesime sahipken, allık fırçası daha seyrek kıllara ve eğimli bir kesime sahip. Özellikle yoğun pigmentli allıkları uygulamak için iyi bir fırça. 
Real techniques Stripling Brush: Aslında MAC 187'ye yapısal olarak benzeyen bu fırçanın beyaz kıllarının yoğunluğu daha fazla ve daha kısa oldukları için 187'den daha sert. Bu fırça hem allık hem fondöten uygulamasına uygun ancak ben krem allık uygulamada en başarılı buldum. Krem allıkları gayet güzel dağıtıyor ve yoğunluğu da kolayca ayarlayabiliyorsunuz. Tüm yüze fondöten uygulamak için bana küçük geliyor. Bir de Flormar'ınki gibi krem bir kontur kullanacaksam, konturü dağıtma amaçlı da bu fırçayı kullanmayı seviyorum, bu nedenle ikincisini almayı istiyorum.

Gözlerde Lancome'un tekli mor farlarından A50 ve MAC woodwinked far var. Woodwinked far en sevdiğim farlarımdan biri! Alt kirpik diplerimdeki altın-kahve ışıltılı olan bu farın hem pigmentasyonu çok iyi hem de ışıltılı ve yanar-döner yapısı çok çok güzel, tavsiye ederim! Kaşlarımda ise yine MAC'den brow set var. Açık rengi olan Beigule'yi kullanıyorum zira saçlarım güneşten ve John Frieda Go blonder spreyden çok açıldı. Kaşlarımsa simsiyahtır ve boyatmak hiç istemiyorum. Bu arada, kaşlarımı almıyorum. Genetik olarak çok inceler ve çıkmıyorlar, yani ne yazıkki şanssız biriyim bu konuda. Kaş dövmesi ya da aşırı kaş makyajından da hoşlanmadığım için kendimce bir forma sokuyorum:)
p.s. küpeler: Avon'dan;)
 MAC Kinda Sexy hayatımda en çok beğendiğim rujlardan biri. Somon-Nude bir renk olan Kinda Sexy, mat bitişli olduğu için çatlak dudaklarda güzel durmuyor. Güzel bir nemlendiricinin ardından sürülürse de bence en güzel ruj ünvanını hak ediyor. Özellikle iddialı renkteki bir kıyafet ve dumanlı göz makyajını dengelemek konusunda çok başarılı. 
Umarım yazıyı beğenirsiniz.
Sevgiler
Glaze:)
Evre medusa!

2 comments:

Unknown said...

you look so pretty hun!

www.bstylevoyage.blogspot.com
xx

Unknown said...

Canım çok soft ve çok zarif olmuşsun bayıldım bu makyaja :)