Wednesday, April 30, 2014

Cut Crease Eyeliner

Merhaba, bugünki makyaj görünümü aslında çok basit ve iki üç malzeme ile yapılabilir bir görünüm ancak buradaki püf nokta kullanılan fırçalarda. Temel olarak orta boy bir far fırçası, bir tane düz uçlu eyeliner fıçası ve dağtmak için de MAC 217 tarzı bir karşıtırma fıçasına ihtiyaç var. Zaten göz makyajında asıl işi yapan fırçalar olduğu için sünger yada aplikatör tarzı aksesuarlarla ileri seviye göz makyajı yapmak imkansız dercede zor. Her neyse geçelim makyajın nasıl yapıldığına:) Umarım beğenirsiniz!
Hi everyone, today's makeup look is a cut crease eyeliner look which can be created with so little products. This look is all about defined and well shaped eyes so be sure to use appropriate brushes! I used a large eyeshadow brush, a blending brush (MAC 217) and an eyeliner brush. Hope you like this sophisticated look!

Adım 1: Beyaz ışıtılı farı tüm göz kapağına dağıtın
Step 1: Apply a shimmery white eyeshadow all over your lid. 
Adım 2: Siyah eyeliner ile doğal göz çukurunu takip ederek siyah eyeliner ya da far geçip, daha sonra koyu gri farı süreceğimiz alanı belirleyin.
Step 2: Draw a line following the natural contour of your eyes and extend this line to outer V where we  will use gunmetal eyeshadow on the next step.
Adım 4: Koyu gri bir farı dağıtma fırçanızla çizdiğiniz V harfinin içerisine uygulayın ve etrafını dağıtın. Aynı farı göz altına da çektikten sonra göz altı kapatıcınızı uygulayın ve bol bol maskara sürün! Viola! İşlem tamam!
Step 4: Use a grayish black eyeshadow an fill the outer V with this shadow. Use the same black shadow under your eyes and apply concealer under your eyes. And, viola! You'r finished! 

Sevgiler,
Loves,
GLAZE!
Evremedusa:)
P.s. Gold detaylı deri bileklik- Milasorta aksesuar

10 comments:

Unknown said...

OMG looks soooo beautiful and you have very, very beautiful eyes :-)

xoxo Kira

bircanın renkli dünyası said...

ne hos olmuş*-*

Belçim Sarıeyyüpoģlu said...

bence şu zamana kadar yaptığın makyajlardan en iyisi ! :) göz makyajın çok etkileyici olmuş !
beauthingsforme.blogspot.com

Unknown said...

waooww harika olmuş ya bayıldım :) bu konuda yetenekli olmayı çok isterdim

Unknown said...

Bayıldım :) Çok başarılı ellerine sağlık :)
bakimlikedi.blogspot.com.tr

Unknown said...

Harikaa<3 Hep söylüyorum kendine özgün bir tarzın var çok beğeniyorum:) Yaptığın makyajlar her zaman farklı oluyor.

Unknown said...

"Çok mu fazla oluyoruz" sloganı senin için yapılmalıymış =) Ba yıl dım! Çok iddaalı ama bir o kadar da güzel hatta seksi bir makyaj olmuş ve sen yine taşıyabilmişsin bu mükemmel makyajı ;) :*

мaᖱaмe кoкoş said...

Wayy one güzellik one oooo haa :))

Belleeamie said...

Instagramdada soylemistim, bayilldimm :)

ukash al said...

çok şık:)