Saturday, April 12, 2014

Avon Solutions Balanced serisi ürün yorumları


Merhaba, Avon'un solutions cilt bakımı serisini kullanmaya başlayalı 1 ayı geçtiğine göre, değerlendirme zamanının geldiğini düşünüyorum. Solutions serisi sivilceli ciltlere yönelik bir bakım serisi. Bu süreçte en çok kullandığım ürünleri gece ve gündüz bakım kremleri oldu ki bunlarla ilgili daha detaylı bir fikrim oluşmuş oldu. Şimdi gelelim ürün yorumlarına…
Hi everyone, I've been using Avon's solutions skin care products for more than 1 months so it's time to write a review. As some of you may know this line is specially developed for oily-acne prone skin. I used to break out a few years ago but now I only break out when my period is about to begin. I have normal to combination skin and for this reason, night and day creams were the products I used most. To summarize, I really liked daytime cream which also has spf protection but the night cream is so light weighted that didn't cover my night moisturizing needs. The smell is amazing and I really think that this line really helps to control sebum production. What are your experiences about this products if you used them? 
Avon Solutions balanced+ matte night: Bu serinin kremleri çok hoş bir kokuya sahip. Tamamen parfümsüz ürünler tercih edenlerin sevmeyeceği bu durum, benim için sorun teşkil etmiyor. Gece kreminin dokusu çok hafif, sürer sürmez cildim tarafından emildi. Bu kremi ancak gece cildi çok yağ üreten kişiler sevecektir, benim cildim normal-karma olduğu için cildimde gerginlik yarattı ve nemlendirme konusunda yetersiz kaldı.  
Avon Solutions balanced+matte spf15: Gündüz kreminin yapısı gece kremine göre daha yoğun ve kremsi. SPF içermesi benim için önemli bir özellik. Ayrıca bu krem benim cildimi nemlendirmede başarılı oldu. Sivilce, alerji yapmadı. Kısacası gündüz kremini normal-karma ciltler sever, cildiniz çok aşırı yağlıysa size fazla yoğun gelebilir. 
Her iki krem cam kavanozda satışa sunulmuş. Pompalı kremler hijyen açısından tercihim olsa da temiz elle sürdükten sonra kavanozdaki ürünlerle de iyi anlaşıyorum. 
Avon solutions balanced+matte matlaştırıcı toniğini, clinique antiblemish solutions toniğine çok benzettim. Alkol içeriyor ve içerisinde beyaz çözünmeyen partiküller var. Ciltte dezenfeksiyon etkisi yaratıyor. Seriden sadece temizleme sütünü denemeye fırsatım olmadı, onu deneyince instagramda paylaşıp kısaca yorumlarımı yazarım diye düşünüyorum. Siz Avon solutions ürünlerini denediniz mi? Sevdiğiniz ya da beğenmediğiniz yanları neler?
Sevgiler
Glaze:)
Evremedusa

4 comments:

ilke Çevik said...

Bu seriyi denemedim ama başka seride ki göz kremi butoncuklara sebep olmuştu. Annemde daha önce gece&gunduz kremlerini kullanmıştı. Solutions serisini pek beğenmiyoruz :( Fakat Avon Anew serisi kat be kat daha güzel bence.

the creation of beauty is art. said...

I love Avon products. These look really great!
the-creationofbeauty.blogspot.com

Unknown said...

Annem bayan kuaförü ve salonunda avon ürünleri satıyordu.bende uzun yıllar avon kullandım.bana ne zararı oldu ne de faydası...

Unknown said...

çok güzel bir seri severek kullanıyorum...