Thursday, March 6, 2014

Timeless Red for Women's Day


Merhaba, malum dünya kadınlar günü yaklaşıyor. Ben de kadının vazgeçilmezi kırmızı rujla, bu güzel ve anlamlı gün için bir makyaj yazısı hazırladım. Bu makyajımı +Flormar Türkiye  ürünleriyle yaptım ve bu nedenle de Flormar'ın geçtiğimiz ay piyasaya sürdüğü oje koleksiyonu Satin Matte deneyimlerimi de bu yazıyla sizlerle paylaşmak istiyorum. Kırmızı ruju bu sefer günlük makyajım ve kıyafetlerimle kullanmayı tercih ettim. Flormarın Red Boston isimli ruju da gayet günlük makyajlarla gidebilecek canlı   soğuk tonlu bir kırmızı. Umarım beğenirsiniz, gelelim fotoğraflara ve ürünlerin yorumlarına…
Hi everyone, today I'm sharing a red lips makeup look for the Women's day! Red is a timeless color for all women, today's red lip look is a casual red with Flormar products. At the end of makeup photos you can find swatches of +Flormar Türkiye 's new nail polish collection called Satin Matte nails. I love Flormar products so much. They have an affordable yet chic makeup line. I love the lipstick called Deluxe Cashmere Stylo that I used here and I'm really happy with their nail polishes as well. I didn't translate all that I wrote between photos so if you have any questions i'll reply ASAP;) Hope you like the look...
 İlk olarak bu makyajın starı olan Flormar Deluxe Cashmere Stylo rujdan bahsetmek istiyorum. İsmi Red Boston, çok canlı soğuk tonlu bir kırmızı renkte olan bu ruj dudakları kurutmuyor, pigmentasyonu yüksek ve kalıcılığı da gayet iyi (3-4 saat). Bunun gibi bir rengi fırçayla uygulamanızı ve altına dudak kalemi kullanmanızı öneririm.
 İkinci ürünümüz ise Flormar Deluxe Multi Effect Pudra. Bu pudranın desenine bayılmıştım, tasarımı çok şık. Ben bu ürünü pudra olarak kullanmıyorum zira pembe kısmı az olmasına rağmen yoğun o nedenle allık olarak kullanıyorum. Tozutma sorunu var ve ne yazıkki parfüm içeriyor ancak şöyle bir güzel yanı var ki, pudra yapısından dolayı allık bölgesinde mat ve pürüzsüz bir bitiş sağlıyor bu nedenle krem allıklarımın üzerine geçince cildimde yarattığı pürüzsüzlüğü sevdim, denenesi!
 Göz makyajımda tüm göz kapağıma +Flormar Türkiye 'dan Matte Terracota Gözfarı M108'i kullandım. Bu ürün sedefli bir far, göz kapağına çok hoş aydınlık bir görünüm veriyor. Denemediyseniz tavsiye ederim. Yapısı çok güzel ve fiyatı da gramajına göre gayet uygun:) 
 
 Ojelere gelecek olursak; En en sevdiğim renk ile başlayalım: Oyster! Gri, içerisinde minik gümüş ışıltılar olan ama mat bitişli bir oje. Zaten tüm seri böyle:) İki katta rengini verdi. Satin matte ile ilgili tek kötü özellik bence kuruma/sertleşme sürelerinin uzun olması. Biraz daha hızlı kurusalardı hiiiç tırnağımdan çıkarmazdım bunları çünkü renkleri, bitişleri, pigmentasyonları çok çok başarılı. Kurutucu spreylerle denerim ya da beklerim derseniz tavsiye edebileceğim ojeler:)
 Skyblue adı gibi gök mavisi, süper iç açan bir rengi var. Yapısı diğerleri ile aynı.
Chili de çok hoş bir ateş kırmızısı hafif bir turunculuk barındırıyor yani sıcak tonlu bir kırmızı. Diğerlerinden daha hızlı kuruduğunu da belirteyim:)
Son olarak Curry rengini de ablamın kızına sürdüm ve beraber fotoğraf çektik:) Curry'i de çok çok beğendim, çok orjinal bir renk ve kuruma süresi biraz daha iyi:)Altta da ablacığımın güzel kızıyla çektirdiğimiz fotoğraf ile yazımı noktalalıyorum. Hepimizin kadınlar günü kutlu olsun! Tüm ürünlerin fiyat bilgileri için Flormar.com.tr'ye ışınlanabilirsiniz
Sevgiler,
Loves,
Evremedusa

4 comments:

My said...

Love the lip shade! cool post:)

Special giveaway on:
http://myfashionfoodstyle.blogspot.co.il/

Smyrnary Beauty said...

yine çok hoş bir makyaj olmuşş ! :) kadınlar gününde kutlu olsun şimdiden :) :*

günlük yaşamım said...

makyajında ojelerin rengide harika canım :D

Anna and Klaudia said...

beautiful make up :)

http://anna-and-klaudia.blogspot.com/