Monday, March 3, 2014

HC Complex ve Ovex yorumlarım ve saçlarımın son hali (1,5ay)


Merhaba, bugün sizlere bahsetmek istediğim 2 yeni saç bakım ürünü var. HC Hair Care'e ait Ovex ve Complex ürünlerini yaklaşık 1,5 aydır deneyimliyorum ve artık yorumlamanın zamanı geldi diye düşünüyorum. Saçlarım uzun zamandır uzun ve düzenli olarak 2-3 ayda bir uçlarından kestiriyorum. Saçlarımı hiç boyamadım ancak yazın kendiliğinden açılan rengini John Frieda Go Blonder sprey kullanarak biraz daha fazla açıyorum. Ürünlerden asıl beklentim nem vermesiydi zira düzenli kesim yaptırdığım için kırık fazla yok, dökülme ve hacimsizlik gibi sıkıntılarım da yoktur. Gelelim ürünlerin içerikerine ve deneyimlerime….
These are my new hair care routine that I've been using for 1,5 months. HC complex is a oil mask which can be applied 1-2 times a week and Ovex is a creamy hair mask. These are formulated with vegan and natural ingredients so I am happy with them. They made my hair shine with health and prevent my hair from splitting. I'm not sure if they are available worldwide so I won't be translating all post to English ( sorry for that, lazy me:)).If you have any further questions feel free to ask:) And you can see my final hair result on the last picture! So, what's your favorite hair product?
Ovex'in, banyoda saçlar hafifçe havlu ile kurutulduktan sonra uygulanıp 5dk bekletilip hafifçe durulanması öneriliyor; bense havlu ile kurulama işini yapmadım ama saçlarımı biraz sıkıp nemini azalttıktan sonra uyguladım. Saçlarıma yeterli nemi ve yumuşaklığı verdi ayrıca kokusu da hafif ve temiz olduğu için bu özelliklerini de beğendim. Saçlara parlaklık vermesi ve yeni kırık oluşmamasına yardımcı olması da güzel özelliklerinden. Ovex'imin sonuna geldim ve yenisini kullanmayı düşünüyorum. Ancak tek başına Ovex benim nem ihtiyacımı karşılamadı, Ovex uygulamasından sonra saçlarımın uçlarına kurutmadan önce Scwarzkopf Miracle oil de sürüyorum. 

HC complex ise, haftada 1 kez uyguladığım bir ürün oldu. Zaten bu ürün saç bakım yağı olduğu için saçta 1 saat kalması gerekiyor, vakit ayırabilmek zor olduğundan haftasonu bir gün seçip o gün uygulamayı yaptım. Complex, birçok yağın karışımından oluşuyor. Zeytinyağı ve badem yağı en yoğun kullanılan yağlar olup, ürünün kokusu da bu iki yağdan geliyor. Komple bakım yapması açısından bu yağları tek tek alıp karıştırmaktansa hem dozajlarına uygun hazırlanmış hem de düzgünce paketlenmiş bu ürünü kullanmak daha akıllıca bence. 
Bu fotoğrafı geçtiğimiz günlerde çekmiştim, hafifçe maşa yaptığımda saçlarım beni memnun eden bir parlaklığa ve yumuşaklığa ulaşıyor. Sonuç olarak; ben iki ürünü de beğendim. Benim gibi nemsiz saça sahip olanların bu ürünlere ek olarak bir saç bakım yağı ve ısı koruyucu kullanmalarını öneririm. Unutmayın ki saç ve cilt bakımı fazlasıyla kişisel özelliklerden etkilenebilmekte. Bu nedenle ürünleri almadan önce saç tipinizi değerlendirip araştırmalarınızı bu yönde gerçekleştirmenizi, tüm sorularınızı da firmaya iletmenizi öneririm. Sizler bu ürünleri denediniz mi? Düşüneceleriniz neler? Umarım faydalı bir yazı olmuştur.
Sevgiler
Loves,
Evremedusa

3 comments:

ben-ce said...

HC Complexi ilk çıktığından beri kullanıyorum, arada sıkılıp yenilik istesem de, gene buna dönüyorum. Uzun süre kullanımda faydalarını görürsün canım, uzatıyor da saçı. Ovexi sevemedim
ben çekilişle veriyorum, istersen bir bak:)
http://belgin-ce.blogger.com.tr

semmma said...

pammmuk gibi görünüyor maaşallah :)

Unknown said...

bende kullandım sampuan krem ve bu yagı.Evet uzatıyor ama beklentımın altındaydı malesef :(