Saturday, November 30, 2013

DPL (Deep Penetrating Light) Cihazı 1. ay yorumlarım

Merhaba, DPL (Deep Penetrating Light) yani derin penetrasyonlu ışık cihazını yaklaşık 1,5 aydır kullanıyorum. Arada şehir dışına çıktığım ve çok yorgun olduğum günleri hesaptan düşünce sizlerle 1 aylık deneyimlerimi paylaşmak ve merak edenlere cihaz ile ilgili bilgi vermek istiyorum. Cihaz, bir çok güvenlik ve etkinlik testinden geçmiş ve evde kullanılması güvenli olarak onaylanmış ve tüm dünyada satılan bir cihaz. Felsefesi ise, LED ışık kaynaklarının yarattığı ısının cildin derin tabakalarında biyostimülasyon yapması. Biyostimülasyon, tıpta değişik alanlarda kullanılan bir destekleyici tedavi şekli. Belirli ısı-ışık gibi uyaranlar sayesinde hücrelerin iyileşme özelliklerini tetikleyen bir mekanizma olarak düşünülebilir. Cihazın vaadi cilt altı dokularda biyostimülasyon etkisi ile cildin yenilenmesine yardımcı olmak. Aynı zamanda ısı artışı özelliğiyle çeşitli kas ağrılarının geçici etkili tedavisinde de kullanımı öneriliyor. Gelelim yorumlarıma ve fotoğraflara...
Hi everyone, today I'll be sharing my experiences with DPL (deep penetrating light) device. This portable device has two panels emitting LED light and the heat from this light is supposed to have biostimulation effect. Biostimulation is a therapy that is based on cell's reaction to specific light or heat. When cells are activated with this stimuli they start rejuvenation of skin. There is my 1 month experience using this DPL device. Here are some photos... 


 İki adet ışık paneli, ayaklık ve kullanım klavuzları ile gelen cihazın günde 2 kez kullanılması öneriliyor. Her seans 17 dk'dan oluşuyor ve her dakikada bip sesiyle cihaz geçen süreyi haber veriyor. Ancak günde 34 dk uğraşmam mümkün olmadığından sadece 1 kez ve geceleri kullanabildim.
It comes with two light panels and user guide. It should be used 2 times a day and 1 session is 17 minutes. Since I don't have so much time to spend with this I used it only once a day. 
 13 ekimde çektiğim başlangıç fotoğrafım
This is the baseline photo.
 Bu da 27 kasım'da çektiğim 1 ay fotoğrafı. Yorumlarıma gelecek olursak, öncelikle bu tip bir cihazı alan kişinin sabırlı olması ve günde en az 1 seans kullanabileceği vakti olması gerekmekte. İlk etkilerin görülmesi 15.günden itibaren oluyor. 1 ay ise bu tedavi için kısa bir süre olmakla birlikte, cildimiz üst tabakasında ciddi bir değişikli hissetmeme rağmen, sivilce izlerimin altındaki doku formundaki bozulmalar ve hafif çöküklükler kendini toparlamaya başladı. En iyi etkiyi 3.ayda göreceğimizi umuyor ve cihazı denemeye devam ediyorum. Cihazı kullandığım sürede de dönemsel 1 adet çıkan sivilcem çıktı ama hızla da söndü. 
Eğer, cilt alt tabakalarında form bozukluğunuz varsa ve güzellik salonlarına gidip gelme konusunda iyi değilseniz, bu cihaza bir şans vermelisiniz. Evde kullanım sağlaması çok büyük bir avantaj, gece yatmadan 17dk'nızı ayırabilirseniz, etkisini de görmeye 1 aydan itibaren başlayabilirsiniz diye düşünüyorum. Cihaz hakkında detaylı bilgi için tık tık!
A lovely door from Alaçatı-İzmir. I'm starting to get some results and I'll be using this DPL device for 3 months to help my skin restore its balance. I had some irregularities beneath my skin and I feel like they are dissapearing slowly. One advantage of this system is it can be used at home and it's so easy and safe to use. If you have skin problems but don't want to spend much money on skin therapy you can give a chance to this system. 
Loves,
Evremedusa

8 comments:

Unknown said...

Bir ayda bile oldukça fark etmiş senin adına sevindim :)

Unknown said...

Umarım çok daha iyi sonuçlar elde edersin tatlım =* Fark edilir bir değişim var gibi =)

Saray Suárez said...

Really good results. Great!! xoxo.

www.ysilacosafunciona.com

evremedusa said...

saol kuzucuuum, ben de seviniyorum cildimdeki değişimlere:) eskiden çok problemli bir dönem atlattım çünkü

evremedusa said...

saol gözdecim:) sonuçları ben de heyecanla gözlemliyorum bakalım önümüzdeki ay nasıl geçecek:))

the creation of beauty is art. said...

What an interesting idea! It looks great.
the-creationofbeauty.blogspot.com

Anna and Klaudia said...

that sounds great :)

http://anna-and-klaudia.blogspot.com/

Shimizu Zen said...

Bence çok büyük değişim var 1 ay içinde. Sonuçları merakla bekliyorum :)