Saturday, October 19, 2013

Instinct from AVON: the new fragrance

Havalar soğudu, yağmurlar başladı. Heryer sonbahar, heryer biraz daha hüzünlü sanki...Mevsimlerle değişen ruh halimi seviyorum aslında. Değişen ruh halimle hayatımda, evimde, kullandığım ürünlerde kısacası birçok şeyde değişiklik yapmak da bana iyi geliyor. İşte tam da böyle bir dönemde karşıma çıkan yeni bir parfümü sizlerle paylaşmak istiyorum. Avon'un yeni kokusu Instinct sonbaharda kullandığım, sevdiğim kokular listesine girmeyi başardı. Koku anlatımı konusunda kendimi pek başarılı bulmuyorum, bu sebeple basın bülteninden biraz destek almaya karar verdim. Bakalım, kahramanımız nasıl birşeymiş:)
Hi everyone, as it's getting colder and colder outside my mood is changing in some way too. Autumn is everywhere and it's a sad but romantic season in my opinion. I love to make changes in my life as seasons change. I brought some new decorations to my house, brought some new clothes and of course  I have a new fragrance for autumn. It's Instinct from AVON. I'm a bad storyteller when it comes to describing scents so I will get a little help from the brands' PR. So here is the Instinct...


Hollywood’un güzel yıldızı Megan Fox’un yüzü olduğu AVON Instinct’in kadın parfümü karşı konulmaz çiçeksi, meyveli ve odunsu bir kokuya sahip. Egzotik öğeleriyle baş döndürücü bir etki yaratıyor. Parfümün notalarındaki canlandırıcı orman yeşillikleri, tropik yağmur ormanlarında bir yolculuğa çıkarıyor. Kamelya aromasıyla cazibeyi taçlandıran parfümün sandal ağacı notası da rahatlatıcı bir etki yaratıyor, kadınları zengin duygularla sımsıkı sarmalıyor. AVON Instinct, her kadının kendine güvenini yenilemek istediği anda kullanacağı büyülü bir iksir haline geliyor. 
AVON Instinct’in erkek parfümü de erkekleri tutkuyla yaşamaya ve kendilerini ifade etmeye çağırıyor. Parfümün notalarında bulunan yabani mandalina, heyecan verici duyguları uyandırırken, adaçayı parfüme erkeksi bir imza atıyor. Egzotik abanoz ağacıyla tamamlanan parfümün güçlü birleşimi erkeklerin çevresinde bir çekim alanı yaratıyor. 
AVON Instinct Kadınlar İçin, 50 ml, 46,90 TL
AVON Instinct Erkekler İçin, 75 ml, 47,90 TL 
Avon's new fragrance Instinct is available for women and men. For women, it has rejuvenating forest scent which takes you away to a journey in tropical rain forests. It is a calming and attractive fragrance with camellia and sandalwood extracts. For men, the fragrance offers men to live in a passionate way and expressing men's feelings. The fragrance is made of a mixture of wild tangerine which awakes sensation and sage which gives a masculine touch. The fragrance is complete with an abony wood scent.


Sonuç/Overall;
  • Koku sevgisi çok subjektif bir konu fakat ben bu kokuyu sevdim. Hiç duyulmamış bir koku değil fakat çiçeksi ve temiz kokan parfümlerle aram iyidir.
  • Perfume tastes are so variable from person to person but this is not a unique scent or something but I like floral and clean scents so I liked them both
  • Kalıcılığı orta seviyede fakat yoğun bir koku olmadığı için 2-3saat sonra etkisini kaybedebiliyor.
  • It doesn't last all day but you it lasts for 2-3hours long.
  • Fiyat/Performans oranı gayet iyi. Özellikle yabancı parfüm fiyatlarının çok yüksek olduğunu göz önüne alırsak, günlük kullanımda tercih edilmesi çok çok mantıklı.
  • Price/Performance ratio is really high. High end brands have lovely fragrances but the cost is high too. So this can be a lovely  daily fragrance.
Siz bu parfümü denediniz mi? Beğendiniz mi?Düşünceleriniz neler?
Have you tried this fragrance?Love it/Hate it? Do share!
Loves,
Evremedusa

5 comments:

My said...

Will check it out:) the bottles looks fab!

http://myfashionfoodstyle.blogspot.co.il/

sevda s. said...

Deneyemedim henüz ama çiçeksi ve temiz kokulu ise kullanabilirim. Ben de günlük yaşamda uygun fiyatlı parfümler kullanmayı tercih ediyorum.

El ele geziyoruz... said...

hiç duymamıştım bu kokuyu senden öğrendim :) görürsem koklarım :)

Unknown said...

Look great! <3
I'm a beginning fashion blogger, check my blog www.shawsy.blogspot.com

Elegantesque said...

Nice scenery

Kisses
Hannah
Elegantesque Blog