Thursday, September 26, 2013

Back to School with Catherine Arley products

Merhaba, uzun zamandır bloğu boşladığımın farkındayım. Bir yandan doktora tezim bir yandan da İtalya seyahati dolayısıyla bir süre ara vermek durumunda kaldım. İtalya ile ilgili ayrı bir post da hazırlayacağım fakat şimdi uzun süredşr test ettiğim Catherine Arley ürünleri ile yaptığım okula dönüş makyajını paylaşmak ve ürünleri yorumlamak istiyorum.  Bu arada pudra dışındaki ürünleri twitterda CA'nın düzenlediği yarışmadan kazandım. Gelelim yorumlarıma ve fotoğraflara...
Hi everyone, I've been away for a while because I was in Italy for two weeks. My Italy trip was great and I will make a post about it too. But today I want to share with you my back to school makeup especially for collage students. I used Catherine Arley products to create this look. It's simple, colorful and easy to create. Let's move on to photos...

İşte yine makyajsız yüzüm:) Pudranın kapatıcılığı hakkında fikir vermesi açısından ekliyorum. Yanlız baz olarak bir miktar şurada bahsettiğim Garnier BB kremi kullandım. Eğer cildiniz yağlı ise pudrayı (Catherine Arley Silky touch pudra 06 numara) tek başına kullanabilirsiniz. Fakat benim cildim karma olduğu için sadece pudra kullanınca yüzüm çok kuruyor. 
This is my no-makeup face. I added this photo to show you the pigmentation of the powder that I used (Catherine Arley Silky touch powder no.06).  I used my Garnier BB cream as a base because my skin gets very dry if I use powder alone. 
 Catherine Arley Silky Touch pudra 06 numarayı tüm cildime uyguladım. Pudra ince yapılı olmasına rağmen kapatıcılığı iyi ve cildimle güzel bütünleşti. Cildi kurutmaya meyilli. Altında Garnier BB krem ile birlikte kullandığımda 8 saat yüzümde bozulmadan kalmayı başardı. Hafif bir parfümlü kokusu var. Ambalaj kalitesi çok iyi olmamasına rağmen, pudranın yapısını ve duruşunu sevdim. 
I used Catherine Arley Silky Touch powder no,06 all over my face. This powder is finely milled but still has high coverage. It has a slight scent. My skin is combination so I used it on top of Garnier BB cream and it stayed for 8 hours on my face. If you have ıily skin you'll like this powder but if you have dry skin you should skip this one.
 Allık ise yine Silky Touch serisinden terracota powder olarak geçiyor. Pigmentasyonu orta seviyede. Rengi hoş bir pembe içerisinde hafif ışıltılar var. Ambalaj kalitesi bir hayli düşük ki bu özelliğini beğenmedim. Yine yüzümde makyajımı silene kadar kaldı ki tüm gün maske takıp çıkarttığımı da göz önünde bulundurursak iyi bir kalıcılığa sahip olduğunu söyleyebilirim.
Blush is a lovely pink which is also from Catherine Arley silky touch terracota line. It's pigmentation is average but last really long time. What I didn't like about this blush is it has a cheap package. I think this product deserves a better packaging.
 Resmini çekmeyi unuttuğum tek ürün olan yeşil göz kalemi yine Catherine Arley'den. Yumuşak bir kalem olmamasına rağmen rengini tek geçişte verdi ve yine ben çıkarana kadar dağılmadan gözümde kaldı. Fakat göz içine çekmek için biraz sert bir yapısı var.
The only product that I forgot to take photo is this eyeliner from Catherine Arley. It's not so soft but it has good pigmentation and didn't smudge at all. 
 Long Lash rimelin fırçasını gördüğümde çok beğenmiştim. Benim kirpiklerim kısa ve düz ne yazıkki. Long Lash rimel simsiyah güzel bir rimel kirpiklerimde ise aynen fotoğraftaki gibi durdu. Kaş serumunu ise bir süredir kullanıyorum. Yavaş yavaş etki etmeye başadı gibi. Kaş farı sürdükten sonra uyguluyorum ve güzel bir parlaklık veriyor.
I was excited when I saw this mascara because my lashes are so short and flat. It didn't make my lashes super long but it looked natural and din't smudge as well. I've been using brow serum for a while and I'm getting some progress. It gives a natural shine to my brows.
Silky touch lip gloss'un bendeki rengi tam okula uygun bir renk bence. Şeker gibi! Lipgloss'un yapısı akışkan ama rengini veriyor ve yapış yapış yapmıyor. Tek sorunu aplikatörünün kullanışsız olması. Islak görünümü 1-2 saat içerisinde geçiyor ama pembeliği uzun süre kalıyor. İşte benim okul makyajım bu kadar:) Ürünlerin ulaşılabilir olması ve ekonomikliği de öğrenci bütçesini sarsmayacak cinsten:) Umarım beğenirsiniz.
I wear Silky touch lipgloss on my lips. This is a lovely pretty pink which is suitable for school. It has good pigmentation but the applicator is not so useful. This is my back to school makeup with affordable products. Hope you like it! 
Loves,
Evremedusa

17 comments:

Moscow Blogger said...

Grate I love!
http://afinaskaterblogspotcom.blogspot.ru/

goncaninguncesi said...

10 numara post olmuş canım arkadaşım, güzelliğinle yakıkosun ♡♡

Saray Suárez said...

Precioso look, unos colores impresionantes! Besiños desde España.

Sigo de SORTEO en el blog con cositas de Mac y Sleek:
www.ysilacosafunciona.com

Anna and Klaudia said...

great make up :) you're so talented :)

http://anna-and-klaudia.blogspot.com/

★nasli_ said...

Çook yakışmış Asudem..
Yalnız; C.A ürünleri inanılmaz zararlı maddeler içeriyor,ben de o pudrayı severek kullanıyordum ama o berbat içeriğini görene kadar. Benim tavsiyem zorda kalmadıkça asla bu ürünleri kullanmaman! Çünkü cidden cilde zarar veriyor. Zaten de bu yüzden bu kadar ucuz,içi paraben dolu çünkü..
Ruj,rimel ok ama asla cilt ürünlerini kullanma derim,ben de severek kullanırken o içeriği bana sivilceler çıkarttı. Aman diyeyim bırak çöpe at o cilt ürünlerini :(( Yazık olmasın cildine..

Öpüyorum çok <3

kozmetikperisi said...

Makyajin cok guzel olmus cnm

evremedusa said...

thank you:)

evremedusa said...

güzel bakan gözler oldukça şanslıyım demektir goncişkom:)

evremedusa said...

What a lovely comment!you made me blush:) thanks hun!

Moscow Blogger said...

Wow! Amazing look! Love love love!
http://afinaskaterblogspotcom.blogspot.ru/

evremedusa said...

ooo nazlııışkom bilmiyordum kiii:( ürünlerin içerikleri kutularında yazıyor ama hiç dikkat etmedim.

evremedusa said...

saol cnmcııım:)

Anonymous said...

Wow that blush looks amazing! Love it :)

sparklewithlaughter.blogspot.com

Unknown said...

Great products!!
http://lamodaenpalabras.blogspot.com.es/

Unknown said...

Love the blush colour looks gorgeous! We have just started following your blog and love it! Maybe you would like to check us out and if you like our blog and follow back if you like our blog as well?www.ourlondonwardrobe.com xxx

fashionfromsmyrna said...

ben çok sevdiiim ama naslının yorumunu okuyunca korktum lisedeyken ben de cok kullanırdım ca:)

Unknown said...

gıpta ederek takibinizdeyim asude ablacım :)
bu da benim blogum :)) cerenciftci15.blogspot.com